Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Chystaná filmová adaptace od Disneyho budí opět rozpaky

Filmové Lilo a Stitch

Není to tak dlouho, co se kolem studia Disney a jeho novém filmu Malá mořská víla strhla vlna kritiky. Vypadá to, že ani s nejnovějším snímkem nepadne svým divákům do noty a opět se začínají ozývat hlasy nespokojených. Barva pleti je totiž to, oč tu běží.

Disneyovské animáky a kreslené filmy jsou pověstné nejen mezi dětmi, ale i jejich rodiči z dob jejich dětství. Není divu, že se Disney rozhodl pro odvážný krok a to propojit generace převyprávěním již jednou zpracovaných příběhů.

Úplně poprvé se jako remake objevil film Alenka v Říši divů v roce 2010. Od té doby to trochu trvalo, než postupně studio najelo na tuto remakovou produkci a začalo chrlit jeden snímek za druhým. Popelka, Aladin, Kráska a zvíře. To vše a mnohem více se nám dostalo nově nikoliv v kreslené, ale hrané podobě.

Tahákem tak je nejen nostalgie, ale i mnohdy kouzelné písně nebo samotné hvězdné obsazení. A právě herci jsou to, o čem se poslední dobou čím dál více mluví. Jak totiž přistupovat k remaku – zachovat vzhled postav a nebo jim dopřát originality?

Nová hraná verze snímku Malá mořská víla zbudila opravdu bouřlivé diskuze. Jistě si pamatujete ikonickou Ariel s červenými vlasy a bledou pletí. Nově obsazenou herečkou se ovšem stala Halle Bailey, jejíž tmavá pleť nebyla jediné, co diváci na dívčině vzhledu kritizovali.

Ačkoliv zde byla také opozice, která pro změnu hlásala, že i dívky tmavé pleti si zaslouží svoji hrdinku. Že je to jen fiktivní postava a nezáleží na tom, jak přeci vypadá. Důvodů bylo mnoho a překvapivě jsou to právě tito lidé, kteří se pro změnu vyjadřují k novému hranému zpracování další pohádky.

Svůj remake si vyslouží také Lilo & Stitch přínášející příběh z exotické Havaje, kde si děvče osvojí pejska-mimozemšťana. Film je chystán na následující rok a již nyní jsou odhalováni první herci. Vlnu nevole si tentokrát vysloužila herečka Sydney Agudong obsazená do role Nani, starší sestry hlavní hrdinky Lilo. Některými fanoušky Disneyho produkce je označována jako moc bílá pro tuto roli, přičemž je nutno zmínit, že herečka je rodilá Havajanka a je tedy dle původu přesně tím člověkem, který by měl dívku z Havaje hrát.

Otázkou tak není, co vlastně dotyčným tedy tak vadí, ale spíše, jak se Disney zachová.


Co si myslíte vy o Disneyovských remacích? Měly by respektovat původní díla nebo mohou převyprávět příběh po svém pro nové generace, které ten původní neznají?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz