Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Captain America: Občanská válka

Když potřebuje svět dostat pod kontrolu Avengers, není to nic oproti tomu, když mezi těmito superhrdiny vypukne občanská válka a boj za vlastní pravdu.

Příběh

Ačkoliv jsou tu Avengers pro dobro celého světa, zasahují všude, kde může obyčejná lidská síla selhat, ale jsou to právě i oni, kdo za sebou může nechat pořádný nepořádek. Po posledním incidentu jsou tak postaveni před nepříjemnou situaci. Jelikož pod nikoho nespadají a zodpovídají pouze sami sobě, rozhodnou se země celého světa podepsat listinu o dohledu nad superhrdiny.

Ne každému se to ovšem líbí. Navíc se na scéně objevuje Bucky Barnes, který je obviněn z bombového útoku a je po něm vyhlášeno pátrání. Jelikož se jedná o přítele Kapitána, není divu, že se mu vydá na pomoc a tak definitivně trhá Avengers na dva týmy.

Můj pohled

Vynikající podívaná, gradující příběh, který má pro vás připravenou vynikající zápletku a ještě lepší rozuzlení. Nejedná se o klasický kousek, kdy superhrdinové stojí proti padouchům, hlavní děj se totiž motá kolem rozpojených Avengers, kteří jsou postaveni proti sobě. Tak komu budete fandit, tým Steve nebo tým Tony?

Nejlepší na příběhu je, že postavy jdou za svým názorem, každý má svoji pravdu a dle toho jednají. Charaktery se někam posouvají, některým je věnována větší pozornost, jiným menší a je zde proprána i nepříjemná minulost spojená s Tonym Starkem alias Iron Manem.

Film Captain America: Občanská válka (Captain America: Civil War)

Občanská válka superhrdinů

Do filmu přichází nové postavy, které se zařadí k jedné či druhé straně. Nejvýraznější tváří je ovšem právě Spider-Man, který vnese do děje spoustu hlášek a mladistvý život plný elánu. Ačkoliv je velmi mladý, svoji silou se dokáže vyrovnat ostatním Avangerům a jeho souboj je tak příjemnou podívanou pro oko divákovo.

A když už mluvím o soubojích, snímek je přímo nabytý akčními scénami a výbornými situacemi. Ať už se jedná o potyčku jednoho proti jednomu, honičku v autech a na motorkách, ale také neuvěřitelnou podívanou při čelním souboji obou dvou týmů.

Film Captain America: Občanská válka (Captain America: Civil War)

Na filmovém plátně

V ústředních postavách opět zhlédneme staré známé tváře, tedy Chrise Evanse jako Kapitána Ameriku a Roberta Downeyho Jr. v roli Iron Mana. I přes velké spektrum postav jsem si tak nějak posteskla po mém oblíbeném Hulkovi, i když je pravda, že ten kdyby přišel na scénu, tuhle miniválku superhrdinů by asi velmi rychle ukončil.

Na druhou stranu se neobjevil ani takový Thor, který si dle komiksové předlohy ono dostaveníčko s Avengers dát měl. A není to jediná odchylka od původních komiksových příběhů, a tak snad budou někteří diváci s vývojem spokojenější (a možná taky ne).

Celý film je jedna vzrušující podívaná nejen díky vynikajícím hereckým i kaskadérským výkonům.  Hudební doprovod splní svůj účel a výborně příběh dokresluje. Nesmím zapomenout ani na digitální zpracování, které nám dává ten správný divácký prožitek především během akčních scén.

Film Captain America: Občanská válka (Captain America: Civil War)

Závěrečné hodnocení

Je to film, při kterém jsem v jednu chvíli napjatě seděla, v druhé chvíli se smála. I přes jeho délku jsem se od něj nemohla odtrhnout, a ačkoliv jsem měla jasně stanovený tým, kterému fandím, přeci jen jsem sem tam zalitovala pozice těch druhých. Snímek oživil příchod Spider-Mana, nejmladšího superhrdiny, který i přes čelní střet s druhou skupinou superhrdinů dokáže udržet tempo vtipných hlášek.

’Moje hodnocení: 10/10

Základní údaje

Captain America: Občanská válka
Captain America: Civil War
Sci-fi, akční, dobrodružné
USA, 2016, 148 min
Režie: Anthony Russo, Joe Russo
Komiksová předloha: Jack Kirby, Joe Simon
Scénář: Christopher Markus, Stephen McFeely
Kamera: Trent Opaloch
Hudba: Henry Jackman
Hrají: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Don Cheadle, Jeremy Renner, Chadwick Boseman, Paul Bettany, Elizabeth Olsen a další

Fotografie ze snímu převzaty z oficiální stránky marvel.com.

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • Frog napsal:

  Fajn recenze. A dlouhá. Těší mě, že nejsem sám, kdo se potřebuje rozepsat:-D

  Btw. ten čudlík „odeslat komentář“ je na mobilu hrozně špatně vidět. Bílá na žluté není dobrá kombinace.

  • Dragell napsal:

   Jojo, občas těch slov vypadne trochu hodně :))

   Co se týče toho buttonu, já ho vidím zeleně, asi to bude dle nastavení jasu a kontrastu, zkusím to obhlédnout u přátel. Zatím se s tímto nikdo neozval, tak jsi mě trochu zaskočil.

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova.lu@gmail.com

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Můj web o cestování
  aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

  Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

  Reklama | Můj výběr

  Kniha je součástí společného čtení na říjen. Získejte ji již nyní se slevou 20% na knihydobrovsky.cz při použití kódu CKVYSLANI. Kód platí pouze do 30.9.

  Co právě čtu

  Milenec z temnot
  Zaklínač: Liščí děti
  Uvězněni
  Klíč k času
  Císařovy čepele

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Jak kapitoly vnímá čtenář a jak spisovatel?

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V září čteme knihu Ve větvích Yggdrasilu
  od Terezy Kadečkové, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihu a e-book. Společné setkání proběhne 29. září na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Ve větvích Yggdrasilu
  • 18:00 – beseda s autorkou Terezou Kadečkovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
  Tereza Kadečková - Ve větvích Yggdrasilu