Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Filmy
 • Bruce Willis a jeho 8 nezapomenutelných sci-fi a mystery snímků

Bruce Willis a jeho 8 nezapomenutelných sci-fi a mystery snímků

Bruce Willis

Je to již měsíc, co Bruce Willis oznámil ukončení své herecké kariéry z důvodu nemoci, která toto povolání již neumožňuje. Ačkoliv díky afázii již jeho mluva není to co dříve, i tak za sebou zanechal spoustu ikonických snímků. Pojďme si ty nejvýraznější společně připomenout.


Pátý elementPátý element (1997)

Akční sci-fi

Země je pravidelně jednou za tisíce let ve středu pozornosti pradávného zla, které ji chce pohltit a zahubit vše živé. To vše dokáže ovšem odvrátit spojení pěti základních elementů. Problém ovšem nastává ve chvíli, když se čas nachýlí a elementy mají být dopraveny na Zem. A k tomu všemu se připlete Korben Dallas, dříve voják, nyní taxikář, kterému do taxíku spadne nezvaná pasažérka doslova z nebes.


Smrt jí slušíSmrt jí sluší (1992)

Hororová komedie

Kdo by netoužil být věčně mladý? Přesně i to je snem herečky Madeline, jejíž nejlepší dny, kdy jí muži padali ke kolenům, jsou dávno pryč. Muž po jejím boku, kterého ukořistila své sokyni, už také není co býval, tak proč si nezahrát s osudem? Jenže přesně to se urodí v hlavě také Helen, která Madeline její zradu nikdy neodpustila, utápěla se v jídle a nakonec skončila v blázinci. Jenže právě tam je jí vnuknuta ta nejšílenější myšlenka – proč se konečně nepomstít své věčné sokyni a nezbavit se jí navždy? A mezi těmito dvěma ženami teď stojí Ernest, důvod jejich svárů, který ještě netuší, co se chystá.


12 opic12 opic (1995)

Sci-fi

Budoucnost lidí je nepříznivá. Přežívají v podzemí, kam je zahnala pandemie, která vyhubila téměř celé lidstvo. Nyní díky stroji času vysílají vězně zpátky do minulosti, aby této katastrofě zabránili a změnili tak běh času. Jedním z nich je také James Cole, který má za úkol pátrat po skupině 12 opic, která nejspíše zavinila vypuštění smrtící choroby. Jenže díky svým výrokům, že je z budoucnosti, končí shodou okolností v blázinci. A to jeho mise teprve začala.


Šestý smyslŠestý smysl (1999)

Mysteriózní thriller

Malcolm Crowe jako psycholog nemá vůbec jednoduchou práci. Často jedná s nepříčetnými lidmi a na to i téměř doplatí, když jej jeden jeho pacient postřelí. Na své poslání pomáhat lidem ovšem nezanevře a dále pomáhá. Před ním je totiž další velká výzva v podobě malého chlapce, kterému se zjevují duchové. Společnými silami se tak snaží pracovat na chlapcově situaci a vypořádat se s ní. Ne, že by doktorova mysl byla otevřená takové realitě, ale cestu si k hochovi a důvodu jeho stavu musí najít.


ArmageddonArmageddon (1998)

Sci-fi

Nikdy nevíme dne či hodiny a zkáza lidstva může přijít odkudkoliv. třeba z vesmíru. Když NASA objeví asteroid velikosti Texasu, jenž si to nezaměnitelně míří k naší planetě, je potřeba rychle vymyslet plán a odstranit tuto hrozbu. A nemají na to ani měsíc.


VyvolenýVyvolený (2000)

Sci-fi

David má nehorázné štěstí, když jako jediný přežije děsivou vlakovou havárii. Je to skoro zázrak vzhledem k tomu, že přes sto cestujících tohle štěstí nemá a vrak vlaku je rozmetán do širokého okolí. Otázkou je, jestli je to opravdu zázrak a nebo je za tím něco víc. Zvláště když mu neznámý pisatel zanechá vzkaz, který v něm rozdmýchá vlnu zvědavosti. Na snímek navazují filmy sledující osudy dalších „obdařených“ lidí – Rozpolcený (2016) a Skleněný (2019).


Looper: Nájemný zabijákLooper: Nájemný zabiják (2012)

Akční sci-fi

Kdybyste dostali bohatě zaplaceno za to, abyste odpravili své starší já, udělali byste to? Přesně před tímto dilematem stojí Joe, nájemný vrah z řad looperů, kterým tajná organizace posílá z budoucnosti nepohodlné lidi, jichž je potřeba se zbavit. Dokáže Joe zmáčknout spoušť a jako vždy odstranit nežádoucí oběť?


NáhradníciNáhradníci (2009)

Akční sci-fi

Svět se velmi proměnil. Lidé už se neodvažují sami vycházet z bezpečí svých bytů a vše za ně zařizují náhradníci. To jsou roboti se vzhledem člověka, kdy majitel se na toho svého napojí a může se tak v umělém těle procházet bezpečně po ulici, chodit do práce, aniž by se obával o svůj život. Když totiž někdo zabije náhradníka, jeho majiteli se nic nestane, jen si bude muset počkat, až mu pošta doručí novou robotickou schránku. Tedy pardon, to platilo doteď, dokud není skrze propojení s náhradníkem zabit syn vynálezce těchto schránek. Vražda je v této době něco nevídaného, a tak se do pátrání ostražitě pustí Greer, agent FBI.


Když se řekne jméno Bruce Willis, jaký film na mysli vytane vám? Viděli jste již všechny výše uvedené? A který z těchto snímku si v nejbližší době rozhodně pustíte?

Podělte se o článek s přáteli

1 Komentáře
 • Misty. napsal:

  Mě jako první napadá Pulp Fiction a Smrtonosná past, na kterou se v brzké době plánuji podívat, protože už si ji moc nepamatuji. Pak se mi také vybavují některé více komediální role jako například ve filmech Red a Můj soused zabiják. :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz