Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • Blíží se Svět knihy 2018, veletrh a festival pro všechny milovníky knih!

Blíží se Svět knihy 2018, veletrh a festival pro všechny milovníky knih!

Už se těšíte na velký knižní veletrh a festival v jednom, který se koná 10.-13.5. 2018 na pražském výstavišti?

Letošní knižní veletrh a literární festival Svět knihy se ponese v duchu hned tří velmi zajímavých témat. Tím prvním je komiks, který se představí v mnoha podobách a na programu jsou besedy s autory nejen českými, ale také zahraničními. Dalším tématem, které je zaměřeno především na milovníky a znalce historie, je Převratné 20. století. Jsou to takové ty osudové osmičkové roky, které razantně ovlivnily naši historii. A právě na Světě knihy bude toto téma pojato jako celkové ohlédnutí za touto dobou nejen ve střední Evropě. Čestným hostem a hlavní přizvanou zemí tentokrát bude Izrael, jenž představí svoji literaturu a významné autory.

Jako každý rok, tak i letos se můžete navnadit na Svět knihy Nocí literatury, která se koná 9. května ve vybraných městech a knihovnách a je jakýmsi zahájením velkého festivalu, kde se čtenáři mohou setkat s prvními autory.

Novinkou, kterou uvítají především mladí čtenáři, je zapojení se festivalu Humbook na Světě knihy. Bude zde speciální Humbook stage, kde si během sobotního dne budete moci vyslechnout besedy o vydání knihy s autory jako je Mirka Varáčková, Pavel Bareš, Alžběta Bílková a Anna Musilová. Pokud vás lákají informace ohledně LGBT literatury, můžete nakouknout na besedu s Theem Addairem,
Jakubem Pavlovským a Martinem Bečanem. Svůj prostor zde také dostanou knižní blogeři a redaktoři vybraných nakladatelství, kteří povedou zajímavou debatu o vydávání knih. A samozřejmě nesmí chybět ani Kovy o všem.

Vstupné
10.- 12. května: jednodenní vstupné 120 Kč, děti 60 Kč
13. května: jednotné vstupné 60 Kč
Vstupenka na všechny 4 dny: 250 Kč

A na jaký program se nejvíce těším já?

 • 10.5. 15:00 Historie, fantastika, realita (beseda s Františkou Vrbenskou, která minulý rok ve spolupráci s Lucií Lukačovičovou vydala historické fantasy Hořící kůň)
 • 11.5. 12.00 Alena Mornštajnová: Hana (tato kniha je čtenářsky oblíbená, obdržela i řadu ocenění, a proto si nemohu nechat besedu s touto autorkou ujít)
 • 11.5. 15.00 Richard Klíčník: Argomiks (měli jste už někdy v rukou komiksy od Arga? Rozhodně perfektní záležitost)
 • 11.5. 16.00 Audioknihy světové i české fantastiky (samozřejmě musím nakouknout i na novinky na poli audioknih)
 • 12.5. 14.00 Oksana Bula: Zubr si hledá hnízdo (ukrajinská ilustrátorka Oksana Bula, povede výtvarný workshop inspirovaný právě dětskou knihou Zubr si hledá hnízdo)
 • 12.5. 15.00 Křest fantasy románu Hladová smečka (novinka od českého autora, na kterou jsem osobně velmi zvědavá)
 • 12.5. 15.00 Předávání 53 Cen Akademie science-fiction, fantasy a hororu (netřeba cokoliv dodávat, jsem zvědavá, kdo bude oceněn tentokrát)
 • 13.5. 11.00 Žena s labutí – křest antologie (tak tuhle povídkovou tetralogii mám ráda, naleznete tam fantasy povídky od českých a slovenských autorek, tak kterou z nich ještě neznáte?)
 • 13.5. 14:00 Křest audioknihy SOUDNÉ SESTRY Terryho Pratchetta (ačkoliv tento významný spisovatel na poli fantasy literatury již není mezi námi, jeho díla si stále hledají cestičky k novým čtenářům, tentokrát formou audioknihy)

Ano, budu potřebovat obraceč času, nevím, jak to všechno stihnu, ale snad vám tato ukázka programu poslouží jako inspirace. A samozřejmě se těším na to nejdůležitější, na osobní setkání s mnoha autory, kteří se mihnou na veletrhu, ať již s besedou nebo bez ní.

Zamíříte také na letošní Svět knihy?
A na jaké besedy se těšíte nejvíce?

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • Lucy Lillianne napsal:

  letos me toho moc nezaujalo… jedu hlavne kvuli mamce, ktera se rozhodla jet se mnou poprve, takze navstivime jejiho oblibeneho autora Robina Cooka a pak uz budeme jen bloudit okolo…

  • Dragell napsal:

   Já jak jsem koukala do programu, též se mi zdál prázdný – přijde mi to takové chaotické, ale jak jsem se dnes rozkoukávala na veletrhu, poptávala po nakladatelstvích, tak to vypadá nadějněji a bude na co jít. Tak třeba vám tam nakonec něco padne do oka, ať se mamči veletrh líbí :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 31 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova.lu@gmail.com

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Můj web o cestování
  aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

  Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

  Co právě čtu

  Milenec z temnot
  Zaklínač: Liščí děti
  Uvězněni
  Klíč k času
  Císařovy čepele

  Reklama | Co mě zaujalo jinde

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká téměř každé úterý.

  Nejnovější díl: Skončím v pekle, když píšu do knih?

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou, kterou jsem pro vás vyzpovídala v rámci lednového společného čtení.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V březnu čteme knihu Železná vdova od Xiran Jay Zhao, tak neváhejte se zapojit. Můžete ji sehnat jako knihu a e-book.

  Zde ke konci měsíce naleznete odkaz na Zoom, kde se sejdeme na společnou debatu nad knihou.
   
   |  Jak funguje čtenářský klub a co nabízí?
  Xiran Jay Zhao - Železná vdova