Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Jaké novinky připravuje Ubisoft ohledně série Assassin’s Creed?

Assassin's Creed Mirage

Poslední Ubisoft Forward toho měl připraveného požehnaně, ale vše nakonec převálcovala jedna jediná herní série, kterou si oblíbilo tak velké množství hráčů. Vždyť už je to neuvěřitelných 15 let, kdy se objevila první hra Assassin’s Creed, kdy jsme se mohli vžít do kůže asasína, nájemného vraha a prožít jedno nemalé stealth dobrodružství. Možná právě díky tomuto výročí a četným kouskům patřící do této série se rozhodli tvůrci své věrné fanoušky potěšit a poodhalit vše, co se pro ně v následujících letech chystá.

Spekulovalo se o spoustě zemí, nikomu nedávalo smysl, jaký nový Assassin’s Creed tedy bude a nyní to máme díky Ubisoft Forward černé na bílém. Dočkáme se totiž čtyřech nových her a ještě jednoho přídavku k Vallhale. A to vlastně není všechno, ale pojďme se na ty novinky podívat hezky od začátku.

Assassin’s Creed Mirage

Prvním a nejočekávanějším projektem je Assassin’s Creed Mirage, nová hra ze známého prostředí, která by se způsobem hraní měla vrátit ke kořenům a opět vás nechat nepozorovaně se proplétat uličkami, prohánět se po střechách a odškrtávat jména obětí ze svého seznamu.

Tentokrát se podíváme do 9. století do Badgádu, kde prožijeme příběh Basima, pouličního zlodějíčka, který se rozhodne přidat k starobylé organizaci Hidden Ones. Už jen vše ztvrdit neodmyslitelným rituálem, který navždy změní jeho osud a přemění ho v jednoho z asasinů.

Collector’s case
Assassin's Creed Mirage Collector's case

Pokud se ovšem na Mirage těšíte, budete si muset ještě počkat. Předběžně je tato hra ohlášená až na rok 2023. Už teď jsou ovšem spuštěny předobjednávky, kde si můžete chytit obyčejnou verzi, deluxe nebo třeba i kolektorskou edici, kde v boxíku kromě hry naleznete i Basimovu figurku, mapu Bagdádu, art-book a mnohé další bonusy za cenu 149.99€.

Mimochodem opět se dočkáme hereckých výkonů od zajímavých jmen. Již nyní je potvrzena herečka Shohreh Aghdashloo, která propůjčí svůj hlas i vzhled Basimově mentorce.

Assassin’s Creed Vallhala: The Last Chapter

Kromě toho nekončí mrazivý severský příběh v Assassin’s Creed Vallhala a vy si zdarma můžete užít DLC v podobě příběhu The Last Chapter, kdy budete svědkem závěru ságy Eivor(a). Tento bonusový balíček je chystán ještě na letošní rok.

Assassin’s Creed Codename Jade

Že všechny ty počítače a konzole vás čekají na hraní až teprve doma po příhodu z práce či ze školy? Brzy budete moci mít svoji oblíbenou hru také v mobilu, protože se chystá Codename Jade. I přes svoji platformu ovšem dle slibů nic neošidí a nabídne rozsáhlý svět, do kterého můžete přinést vámi vytvořenou postavu. S tou pak budete moci objevovat starověkou Čínu a proběhnout se třeba po Velké čínské zdi. Datum vydání ještě není uvedeno.

Hratelnost je poměrně otázkou, jelikož přeci jen takové velkolepé hry sednou spíše na větší obrazovku, kde si je můžete parádně užít s patřičným ovladačem. Také se nabízí otázka, zda hra nebude zatížena mikrotransakcemi, které jsou pro mobilní hry tak typické. Jak se ale zdá, nejen prostředím, ale i vsazením na mobilní zařízení hra především cílí na čínské publikum, kde je toto naopak preferováno.

Assassin’s Creed Codename Red

Další z projektů myslí také na hráče, kteří si oblíbili poslední hry v pojetí velkých otevřených světů a RPG. Tentokrát jako Codename Red je slibována hra za nindžu ve feudálním Japonsku. Ani u tohoto projektu ještě nebylo uveřejněno datum možného vydání.

Assassin’s Creed Codename Hexe

O posledním titulu toho víme opravdu nejméně, v podstatě prozrazen byl jen samotný název a Ubisoft nechává na hráčích, aby si sami z mini traileru odvodili, oč by se mohlo jednat a jak stylizovanou hru budou moci v budoucnu očekávat. Podle spekulací, které se již vyrojily a rozebraly celkový klip, by se mohlo jednat o období čarodějnických procesů v Německu kolem 16.-17. století.

Další novinky

Kromě všeho Ubisoft nastínil, že plánuje Infinity Hub, což má být jakýsi launcher spojující v sobě všechny doposud vydané tituly ze série Assassin’s Creed. Sice dle všeho hry budete moci kupovat stále samostatně, ale bez Infinity je již nespustíte. Navíc kromě samostatných příběhů skrze Infinity budete moci objevit nový zážitek v podobě multiplayeru.

Mimo to se také Ubisoft netají tím, že spolupracuje s Netflixem, pro který vyvíjí mobilní hru, ale také se společně pustili do seriálového zpracování námětu Assassin’s Creed. Musí se nechat, že poslední dobou jsou seriály od Netflixu na motivy her pořádným trhákem a daří se jim. Tedy až na ten poslední na motivy Resident Evil, který byl stopnut po první sérii. Problémem je, že právě tento seriál na rozdíl od těch dalších úspěšných byl hraný a přesně to je také plánováno pro ztvárnění seriálového asasína, tak se nechejme překvapit, zda to tentokrát dopadne lépe.

Na závěr nesmím zapomenout zmínit, že od 10. září do 10. října 2022 máte možnost vyzkoušet zdarma Ubisoft+, kde se nachází stovky her kompletně přístupných jinak za 14,99€ měsíčně. Proč tedy nepopadnout příležitost za pačesy a rovnou se pustit do hraní posledního Assassin’s Creed Vallhala?

A mně nezbývá než položit závěrečnou otázku – nač ze zmíněného se těšíte nejvíce?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz