Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Filmy
 • 5 seriálových tipů na Netflixu aneb karanténa nás nedostane

5 seriálových tipů na Netflixu aneb karanténa nás nedostane

Image

Právě teď jsou ty chvíle, kdy sami sobě více prospějeme, pokud zůstaneme doma a nebudeme se nikde venku shlukovat. Proč si tedy nezkusit nějaký ten seriálový maraton – jenže kterými tituly začít?

Sama jsem po novém roce propadla službě Netflix, která nejen zprostředkovává seriály a filmy točené jinými studii, ale také sama produkuje nesčetně titulů z rozličných žánrů, takže každý si najde to své. Netflix navíc nabízí 1 měsíc zdarma pro nové zákazníky, tak proč nevyužít příležitosti a nevyzkoušet jej? Odhlásit se dá totiž kdykoliv.

Předně bych ráda upozornila, že spousta věcí je tam spíše v angličtině, ke které se dají zapnout české titulky. Novější produkce se ovšem již věnuje také českému dabingu, takže některé nejnovější seriály naleznete namluvené i v našem jazyce.

Zaklínač

USA, Polsko 2019
Dobrodružné fantasy
1 řada po 8 dílech

Středověký svět nebyl nikdy bezpečný. Kromě běžných obtíží a nemocí se po něm vždy potulovala spousta monster, nemluvě o elfech a další havěti, která byla lidem na obtíž. Právě z toho důvodu začali vznikat zaklínači, děti přeměněné mutací na silné bojovníky, kteří se za úplatu postaví každému zlu, které lidi tíží. A tenhle příběh patří nejslavnějšímu z nich, zaklínači Geraltovi.

Seriál Zaklínač od Netflixu vychází z knižní předlohy stejnojmenné série od spisovatele Andrzeje Sapkowského. Nutno podotknout, že se nejedná o první filmovou adaptaci, neboť tomuto zpracování předcházel ještě polský seriál Zaklínač z roku 2002. S Geraltem se pak můžete setkat také v aktuálně 3 herních titulech Witcher s bohatým světem a spoustou monster, které jistě zakusí tvrdost vašich mečů.

V roce 2021 je plánována 2. série s 8 novými díly.

Klíč a zámek

USA 2020
Dobrodružné urban fantasy
1 řada po 10 dílech

Potom co umírá manžel a otec od rodiny, nezbývá dětem a jejich matce nic jiného, než se nastěhovat do Lockova rodinného sídla, jejich nově nabytého dědictví. Je to zvenčí podivný dům, ale mnohem více podivností ukrývá uvnitř. Spousty klíčů, které odemknou všechny dveře a kéž by ty dveře vedly jen do vedlejšího pokoje. Jenže ačkoliv o jejich existenci noví obyvatelé domu prozatím netuší, budou se muset připravit na lítý boj o tenhle odkaz svého rodu, protože tam venku je někdo, kdo chce s pomocí klíčů vládnout světu.

Seriál Locke and key vychází z komiksové předlohy od spisovatele Joa Hilla. Komiks Zámek a klíč je vydáván v českém překladu u nakladatelství Comics Point, které nám tak přináší již 6 napínavých celobarevných dílů.

Star Trek: Discovery

USA 2017-2019
Dobrodružné sci-fi
2 řady po 14 dílech

USS Discovery není jen tak obyčejná loď. Kromě průzkumu vesmíru se také věnuje vývoji nového druhu pohonu, který z ní a její posádky dělá ceněný prvek pro boj s klingony. Na tuto loď se dostává vlivem několika událostí Michael Burnhamová, která ač je člověk, byla vychovávána vulkánci. Díky svému svéráznému přístupu ohledně vojenských akcí má skončit ve vězení, ale vrtkavý osud si pro ni připravil něco jiného. Společně s USS Discovery se tak ponoří nejen do všech tajů vesmíru, ale také do boje s odvěkými nepřáteli, kteří zabili její vlastní rodiče.

Star Trek je celosvětově známé universum, ve kterém se odehrává nepřeberné množství příběhů zpracovaných seriálově, filmově, knižně, komiksově, ale i formou her. Asi nejznámějším prvkem je pak hvězdná loď USS Enterprise a i s tou se během naší pouti s USS Discovery potkáváme a staří známí hrdinové, jako je třeba Spock, zasáhnou do děje tohoto nejnovějšího seriálu. Čekají nás nejen vesmírné souboje, ale také průzkum planet a intriky.

Letos je plánována 3. série o délce 13 epizod.

Seveřané

Norsko 2016-2017
Historická komedie
2 řady po 6 dílech

Představte si nehostinnou severskou krajinu v roce 790 př. n. l. Právě jste se ocitli ve vísce vikingů, kteří raději než obdělávání polí volí přepady okolních zemí, které drancují, obyvatelstvo znásilňují a bohaté úlovky nejen v podobě věcí, ale také lidí vozí zpátky domů. Ne všechno může být ovšem jednoduché tak, jak se na první pohled zdá. Protože ačkoliv od vás všichni očekávají krutého válečníka, přeci jen v těle můžete mít ducha zaměřeného na šíření kultury.

Komediální seriál z prostředí vikingů, který užívá několika směru humoru, ať už jen ten nejzákladnější, kdy se smějeme hloupému a nešikovnému člověku, až po černý humor, který nemusí úplně sednout všem. Přesto je tohle za mě příjemná oddechovka (u které se budete smíchy za břicho popadat), která nám přinese trochu jiný pohled na severský národ a jejich otroky než třeba takový seriál Vikingové.

Marianne

Francie 2019
Horor
1 řada po 8 dílech

Když chodila Emma ještě na střední školu, začala ve svých snech vídat čarodějnici Marianne. Ta ji v noci nenechala vyspat a přinášela děsivé noční můry. Jakmile se mladá dívka rozhodla o čarodějnici psát, zjistila, že její děsivé noční můry mizí. Z Marianne se tak stala děsivá inspirace pro prodávanou autorku hororové trilogie. Jenže jak čas běží, rozhodne se Emma psát o něčem jiném. Marianne už pro ni není lákavé téma, a proto se tato dávno mrtvá čarodějnice musí opět přihlásit o slovo nejen v Emminých snech.

Pokud se rádi bojíte, může být tenhle seriál to pravé pro vás. Už od první minuty na nic nečeká a přichystá si pro vás mrazivé chvilky a lekací scény. Možná je trochu iritující hlavní hrdinka, která je těžkou alkoholičkou bojující se světem (kdo by se jí divil, když má život nanic), ale ten strach se vám zaryje až pod kůži.

Tak do kterého z výše zmíněných seriálů se chystáte pustit vy? Jaký žánr vás láká nejvíce? Nebo dáváte přednost raději filmům s kratším časovým rozsahem? Pak nakoukněte na 11 filmových tipů, které se odehrávají na vyprahlé poušti.

Podělte se o článek s přáteli

3 Komentáře
 • Kirma Lee napsal:

  Zaklínač byl docela fajn, ale možná jsem čekala tak trochu více od zpracování, navíc mi v některých rolích nesedí herci (viz Yennefer nebo Triss). Marianne mě hodně zaujal, už dlouho jsem se nepodívala na nějaký ten horor :D

  • Dragell napsal:

   To souhlasím, obsazení je poněkud zvláštní, ale stejně si myslím, že Zaklínač jako celek funguje a ráda se na něj znovu podívám :) I když já se ráda opakovaně koukám i na toho starého :))

 • Lucy Lillianne napsal:

  Díky za tip s Vikingy, to vůbec neznám :-)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz