Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

5 důvodů, proč si film Raubíř Ralf a internet zamilují i dospělí

Image

V kinech již nějakou dobu řádí nový Raubíř Ralf a internet, který se tentokrát rozhodl prozkoumat nová území, protože Litwakova herna je nově připojena k internetu! A právě tohle prostředí pořádně prověří přátelství Raubíře a Vanilopky.

1) Vzpomínka na retro hry

Už první Raubíř Ralf nám přinesl notnou dávku nostalgie a vzpomínek na to postávání (či vysedávání) s přáteli u automatů a snažení se rozpohybovat postavičky na automatu správným směrem. Mince naskládané do komínků mizely, stejně jako se ztrácely životy. I druhý Rabíř Ralf, ačkoliv jeho název napovídá, že se hra odehrává spíše na internetu, v prvních chvílích potkává spoustu arkádových hrdinů, ale zahraje si s Vanilopkou i takového Trona. Přiznám se, že při sledování tohoto filmu se už znovu těším do Krakova, kde si opět zajdu do retro herny. Rozhodně nečekejte ale něco podobného prvnímu příběhu, protože tady začíná úplně nové dobrodružství v novém světě!

2) Disneyho princezny pohromadě

Když jsem byla malá, měla jsem moc ráda Disneyho pohádky a všechny ty kouzelné princezny. Ačkoliv jsou poslední dobou některé pohádky spíše hrané než kreslené, dostane se vám tentokrát jedinečné příležitosti. Nejenže uvidíte všechny ty princezny v digitální animované podobě, ale také všechny najednou v jednom filmu! A aby toho nebylo málo, navíc si dělá film srandu ze všech těch typických klišé ze života Disneyho princezen. A co naše Vanilopka, najde se také v postavě Disneyho princezny?

3) Easter Eggy na spoustu dalších filmů

Přesně tak, film je přímo prošpikován rozličnými předměty či postavami, které odkazují na další pohádkové filmy, ale třeba také Star Wars či Marvel filmy. Pokud budete pozorní, neunikne vám také kratičké cameo Stana Leeho, který bohužel minulý rok opustil náš svět.

4) První krůčky na internetu

Ralf a Vanilopka žili doposud odděleně ve svém vlastním světě arkádových her. Jenže co se stane, když se najednou k nim připojí internet? Samozřejmě jej půjdou tihle dva nejlepší přátele prozkoumat. Vzniká tak spousta vtipných situací, kdy se zde ti dva rozhlížejí a trochu mylně se orientují. Na e-bay aukci tak například zběsile přihazují, protože si myslí, že vyhrají, když řeknou nejvyšší číslo, ale nedochází jim, že se jedná o přihazování skutečných peněz. Nebo když se setkají s vyhledávačem, který se jim snaží aktivně našeptávat a uhádnout, co vlastně hledají.

5) Karikatura dnešní společnosti

Překvapivě celý film i odráží přístup lidstva k internetu. Původně vynález, který sloužil ministerstvu obrany na poli vědy, je dnes ústředním bodem veškeré zábavy. Čím hloupější videa na něj uploadneme, tím větší pozornost se nám dostane. Nesmí se ani zapomenout na kritiku dnešních komentářů, kde si lidé dovolí za bariérou anonymity naprosto cokoliv. Oproti zábavě se Ralf nejen skamarádí se Spamíkem, který není až tak spořádanou postavou, ale nakoukne i do hlubin darknetu. Mimochodem, při sledování tohoto filmu očekávejte spoustu reklam v podobě log známých společností využívajících internetové prostředí.

Trailer k filmu Raubíř Ralf a internet

Mimochodem věděli jste, že závěrečná trailerová scénka s králíčkem a koťátkem se ve filmu nakonec neobjevila?

Abych to nějak ale shrnula, je to prostě film přeplněný spoustou vtípků a hlavně Easter Eggů, takže je potřeba se pořádně dívat. Přiznám se, že já jako síťař jsem se bavila s přítelem dvojnásob, protože film dával najednou nový rozměr naší práci, jako například packet loss – aneb když je panáček představující jednoho připojeného člověka v sítí najednou vyhozen ze své dráhy a dopravního prostředku. To je pak člověk za počítačem najednou bez připojení a to už nám z pusy ulítla i hláška „a zkusili jste to vypnout a zapnout?“. A není to jen o tomhle, každý z nás žijící s moderními technologiemi si tam najde spoustu a spoustu věcí, které ho dostanou. Věřte mi, že Raubíře Ralfa a internet si zamilujete a budete jej chtít vidět znovu.

Moje hodnocení: 9/10

Základní údaje

Raubíř Ralf a internet (Ralph Breaks the Internet)
Dobrodružná animovaná komedie
USA v roce 2018
113 min
Režie: Phil Johnston, Rich Moore
Scénář: Phil Johnston, Pamela Ribon
Hudba: Henry Jackman
Hrají: John C. Reilly, Sarah Silverman, Gal Gadot a další

Fotografie ze snímku převzaty ze stránky imdb.com.

Podělte se o článek s přáteli

7 Komentáře
 • Lucy Lillianne napsal:

  dobrá, vyzkouším ;-)

 • K napsal:

  Když jsem film viděla poprvé, mile mě překvapily právě všechny princezny :) Na druhou stranu se stále ještě divím, že jim trvalo tak dlouho, dát je do nějakého filmu všechny :D

  • Dragell napsal:

   Já jsem naopak ráda, že se do toho vůbec pustili a opravdu je někde dali dohromady. Vůbec jsem to nečekala a vznikla z toho nakonec jedna z nejlepších scének filmu :)

 • Meghan napsal:

  Pod tohle se můžu jedině podepsat. Na Ralfa jsme šly se Syki ve středu po poledni, v kině nás bylo asi sedm a z toho snad jeden mladší klučina pod 15. Podle mě si tenhle film užijí mnohem víc právě dospělí, než děti. Ty princezny a jejich stížnosti! :D A těch easter eggů tam bylo tolik, že ho nejspíš budu muset vidět ještě několikrát :D

 • mATY napsal:

  nO JO

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz