Na hudebním festivalu Colours of Ostrava se objeví i spisovatelé!

Stále vám v hlavě vrtá, jestli máte vyjet do Ostravy na hudební festival Colours of Ostrava nebo ne? Pak mám pro vás bod k plusu, proč jet – festival totiž navštíví spisovatelé, cestovatelé a další významné osobnosti ať již z České republiky nebo ze zahraničí, kteří zde vystoupí na besedách, přednáškách a workshopech.

Vše se odehrává v rámci Meltingpotu ve dny 18.-21. července, kdy na festivalu Colours of Ostrava naleznete přes desítku řečnických míst a můžete se tudíž zaposlouchat nejen do hudby, ale i do zajímavých besed. Žádnou extra vstupenku nepotřebujete, pouze tu na samotný festival Colours of Ostrava. Já sama se tam velmi těším a rozhodla jsem se vám udělat menší seznam s tipy, co rozhodně nepřehlédnout.

Mimochodem ne všechna řečnická místa se nacházejí v areálu festivalu Colours of Ostrava. Můžete nahlédnout například i na koutek připravený v Domě knihy (poblíž výstaviště), kde běžně máte každý den jednu besedu. V rámci Meltingpotu je zde přichystán bohatý program a během čtyř dnů se tady vystřídá nepřeberné množství autorů.


Cestování

Po celé čtyři dny můžete objevovat zákoutí zeměkoule na Livingstone Adventure stage. Je toho opravdu nepřeberné množství ze všech kontinentů, takže je jen na vás, jestli si vyberete konkrétní přednášku či besedu nebo tam prostě budete sedět, co se jen dá.

 • Sobota 17:45 – 18:45 – Miroslav Kopeček (CZE) – Hmyz pod drobnohledem: 3D fotografie makrosvěta (Livingstone Adventure)
 • Pátek 14:00 – 15:00 – Marek Holeček (CZE) – České himálajské dobrodružství II. (Meltingpot+ KNIHCENTRUM.cz)

Zahraniční návštěva

 • Pátek 17:15 – 18:15 / Sobota 13:30 – 14:30 – James Kakalios (USA) – Zabil Spider-Man svou holku? Fyzika superhrdinů a komiks (KOSMAS/Argo)
 • Sobota 15:00 – 16:00 – Peter S. Beagle (USA) – Nejen o jednorožcích… (KOSMAS/Argo)
 • Sobota 18:00 – 19:00 – Thomas Olde Heuvelt (NLD) – Strach mezi námi… (KOSMAS/Argo)

Chcete si poslechnout Petera S. Beagleho a Thomase Olde Heuvelta a Ostrava je pro vás příliš daleko? Oba autoři navštíví také Prahu, kde se s nimi budete moci setkat v Městské knihovně či v Paláci knih Neoluxor.

 

Tvůrčí psaní

Pokud nejenom čtete, ale doma také něco vlastního sepisujete, určitě si nenechte ujít některý z workshopů zaměřených právě na psaní.

 • Čtvrtek 11:30 – 14:30 – Jakub Chrobák (CZE) – Workshop tvůrčího psaní (KOSMAS/Argo)
 • Pátek 12:30 – 14:30 – Magdalena Vokáčová (CZE) – Workshop tvůrčího psaní (KOSMAS/Argo)
 • Sobota 10:00 – 11:00 – Ivana Chřibková (CZE) – Workshop tvůrčího psaní (Meltingpot+ KNIHCENTRUM.cz)
 • Sobota 11:30 – 13:30 – Radka Třeštíková (CZE) – Workshop tvůrčího psaní  (KOSMAS/Argo)

Youtube scéna

A pro ty internetově činné nesmí být přehlédnut také workshop či beseda s úspěšným YouTuberem.

 • Pátek 16:00 – 17:00 – Karel Kovy Kovář (CZE) – Ovšem (Meltingpot+ KNIHCENTRUM.cz)
 • Sobota 12:15 – 13:15 – Ovládněte YouTube – staňte se mistry videa. Interaktivní workshop s experty Annou Bartoškovou a Petrem Houzarem. (Global)

Tak co, necháte se unášet na vlnách hudby na Colours of Ostrava nebo si přijdete poslechnout i zajímavé řečníky? Samozřejmě tohle je jen můj drobný výpis širokého programu projektu Meltingpot, který startuje už ve středu, tak nepropásněte pro vás to nejzajímavější!

Fotografie převzaty z www.meltingpotforum.com.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *