Brněnský křest knihy Děti Vánice

Někteří šli oslavit 30. duben ve jménu čarodějek, ovšem fanoušci tvorby Terezy Matouškové se sešli již u druhého křtu knihy Děti vánice. Ten první se konal v Praze, ale ne pro každého byl dostupný, proto se rozhodla autorka vyjít vstříc svým čtenářům a druhý křest knihy uskutečnila v Brně.

V pozdní odpoledne jsme se sešli v takové menší společnosti v brněnské čajovně Chajovna. Ačkoliv se mělo křtít již v pět hodin, až do půl šesté se scházeli poslední opozdilci, kdy dobu mezitím vyplnil dobrý čaj a příjemná konverzace.

Brno: Křest knihy Děti vánice Brno: Křest knihy Děti vánice

Mezi řečí jsme se dostali také k tématu, čím se vlastně bude kniha křtít? Nic konkrétního se nedoneslo, na přetřes došla i varianta krve opozdilého moderátora křtu – Vojtěcha Hamerského. Nakonec ovšem vyhrála zajímavější varianta.

Při pražském křtu bylo použito podmořské bílé suché goyl, které nemá ráda Zorena, proč tedy tentokrát nepokřtít knihu něčím, co by nikdy nepil Femorian? Byl tedy objednán čaj Pacific sun typický pro svoji pomerančovou složku.

Brno: Křest knihy Děti vánice Brno: Křest knihy Děti vánice

Po částečně úspěšném prolití knihy (i podlahy) čajem rozdávala Tereza podpisy do své nové knihy. K zakoupení byly dostupná i její předchozí díla Hladová přání a Vílí kruhy. K nové knize byly navíc vytvořeny placky a záložky, po kterých díky líbivé kresbě Aleny Kubíkové jistě každý čtenář chtivě sáhne.

Následovala autorská četba z knihy, kterou si užívali všichni přítomní. A navnadění příběhem sahali i další po předchozích knihách a předčítali další ukázky.

Brno: Křest knihy Děti vánice

Když se konverzace opět rozproudila, na přetřes přišly i Literární dílny, které Tereza pravidelně pořádá v Praze a v Brně. Zavzpomínalo se na vtipné povídky a zakončilo se to výrokem, že stejně nejnadanější jsou děti.

Že jste křest knihy nestihli? S Terezou Matouškovou se můžete setkat na pražském veletrhu Svět knihy, kde během víkendového bloku bude pořádat autogramiádu a účastnit se několika besed.

Kam dál?

2 Komentáře
  • Dragell
   Dragell says:

   Neslo se to v takovém příjemném přátelském duchu :)
   Re-design ani ne, přešla jsem na novou verzi wordpressu a moje šablona nějak zlobí :(

   Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *