Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Blíží se další ročník veletrhu Svět knihy!

Blíží se další ročník veletrhu Svět knihy!

Milovníci knih, ale i vy naprosto neznalý tohoto veletrhu – zbystřete! Blíží se další ročník velkého pražského knižního veletrhu, který nadchne opravdu každého!

Proč zavítat na knižní veletrh?

Ještě jste si nenašli ke knihám tu svoji cestičku a tak si říkáte, co byste dělali na místě plném knih? Veletrh ovšem nabízí i něco navíc, kromě slevových akcí se zde čtenáři setkávají s autory, mohou sehnat i další fanouškovský materiál ke knihám.

Kromě knih zde ovšem narazíte i na audioknihy či komiksy, které mohou budoucím milovníkům knih otevřít tu správnou cestu. Především je to ale místo nabyté atmosférou, které pohltí každého. Neváhejte tedy a pojďte objevit kouzlo knih.

Co očekávat od knižního veletrhu?

Aby veletrh oslovil co nejširší počet čtenářů, nabízí několik tematických okruhů, do kterých si zve na besedu autory daných žánrů. Překvapivě nenarazíte pouze na úzký okruh českých autorů, ale jsou pozváni i významní zahraniční představitelé daného knižního žánru.

Pro letošní ročník jsou dominantními tématy Fenomén krimi a Město jako literární kulisa. Bohatý program také nabídne čestný host veletrhu – Severské země, díky kterému navštíví Svět knihy 17 severských spisovatelů, kdy mezi nejvýznamnější patří např. Katja Kettu a Jostein Gaarder.

Proč tam letos jedu já?

Jelikož jsem milovnice fantasy a sci-fi, není divu, že mne na veletrhu zajímá právě program této části. Na mnoha besedách se mihnou čeští autoři fantastiky, namátkově z programu mohu zmínit jména jako je Vilma Kadlečková, Františka Vrbenská, Hanina Veselá, Petra Neomillnerová, Tereza Matoušková, Jiří W. Procházka, Josef Pecinovský či Miroslav Žamboch. Kromě autogramiád, besed a křtů můžete být i u předávání Cen Akademie science ­ fiction, fantasy a hororu.

Největším lákadlem tohoto ročníku je pro mne ovšem Dmitry Glukhovsky, který letos ukončil postapokalyptickou sérii Metro 2033 poslední knihou Metro 2035. Možná jen škoda, že tento autor vystoupí během pátku v poledních hodinách, kdy nemusí být pro každého jeho beseda přístupná.

A kde se to tedy koná?

Svět knihy je každoroční knižní veletrh, který se koná v prostorách Průmyslového paláce na Výstavišti Praha Holešovice. Letošní ročník můžete navštívit během dnů 12. – 15. května 2016.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova.lu@gmail.com

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Můj web o cestování
aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

Reklama | Můj výběr

Co právě čtu

Milenec z temnot
Zaklínač: Liščí děti
Uvězněni
Klíč k času
Císařovy čepele

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Jak kapitoly vnímá čtenář a jak spisovatel?

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V září čteme knihu Ve větvích Yggdrasilu
od Terezy Kadečkové, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihu a e-book. Společné setkání proběhne 29. září na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Ve větvích Yggdrasilu
  • 18:00 – beseda s autorkou Terezou Kadečkovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
Tereza Kadečková - Ve větvích Yggdrasilu