Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • Zažila jsem Prasinky a Bradavice na vlastní kůži

Zažila jsem Prasinky a Bradavice na vlastní kůži

Image

Dne 29.2.2020 uplynulo již 20 let od prvního vydání Harryho Pottera v České republice. Příběh, který nejen se mnou vzrůstal a spousta dětem změnil život a obohatil jejich svět láskou ke knihám. Možná právě díky této příležitosti jsem se rozhodla zavzpomínat a podělit se s vámi o své zážitky z Ameriky, kde jsem v Los Angeles navštívila Universal Studios a nemohla jsem vynechat ani část týkající se světa Harryho Pottera.

Jedná se o tematický park navazující na skutečná filmová studia, kde můžete nakouknout pod pokličku tvůrcům a nebo si vše užít jako zábavní park. Nachází se zde části věnované mnoha známým filmům a seriálům, jako je Mumie, Mimoni, Kung-fu Panda, Walking dead či Simpsonovi. Všude naleznete atrakce či roller-coastry. Já mimo jiné zbožňuji Duff, kde jsme nakoukli k Vočkovi, dali jsme si Krusty Burger a užili si Krustyland.

My se ale společně nakoukneme do části věnované Harrymu Potterovi. Už z dálky zahlédnete střechy malé vesničky Prasinky, která se nachází nedaleko hradního komplexu Bradavic. Opravdu to tu žije, za mnohými okny můžete spatřit zdejší prodejny a můžete je prošmejdit i vevnitř (škoda jen těch cen), ale asi nejzajímavější na první pohled je stánek s máslovým ležákem, který jsme nakonec vyzkoušeli. Zvláštní bublinkový nápoj, jehož chuť se nedá k ničemu přirovnat, taková kysele nasládlá s mléčným nádechem. Ačkoliv to pro nás nebylo to pravé ořechové, i tak jej beru alespoň jako takový malý zážitek.

Hned za Prasinkami se nachází menší náměstí, kde zrovna probíhalo vystoupení „studentů“ z Kruvalu a Krásnohůlek. Dívky se stuhami a chlapci s holemi předvedli krásné vystoupení, které přilákalo spoustu zvědavců. Kousek za jejich hlavami se čněla k obloze horská dráha tematicky laděná ke gryfům. Není divu, když kousek odtud stojí Hagridova bouda.

My jsme ale tuto horskou dráhu oželeli, neboť nás čekala větší a lepší v samotných Bradavicích. Už u vstupu nás uvítalo Ronovo létající auto, které nabouralo do vrby mlátičky. Šup, batohy z ramen do skříněk a už jsme mizeli uvnitř hradních chodeb.

Dokážete si představit, jaké to je více jak hodinu čekat na vytouženou jízdu na motivy vaší oblíbené knižní série? Rozhodně ne tak nudné, jak jsem se obávala. Celá ta procházka hradem je totiž jedna čekací lajna, ve které si budete moci zažít atmosféru Bradavic. Nejedná se sice o reálné prostory užité k natáčení, ale přesto po cestě mrknete k Buclaté dámě, obrazy se budou hýbat a povídat si. Velmi se mi líbila také zahrádka profesorky Prýtové s mandragorami a sluchátky. Nezaostávaly ani jiné učebny a další kouty Bradavic. A samozřejmě nesmím zapomenout ani na setkání s drakem, tedy jen díky skvělému promítání, které vytváří dojem 3D obrazu před vámi v prostoru. Vše vypadá reálně, takže vlastně i hlavní hrdinové – Harry, Ron a Hermiona na vás vykouknout a budou si s vámi (jednostranně) povídat.

Nakonec se tak čekání přeci jen proměnilo v malé dobrodružství uvnitř kouzelných prostor. A rozhodně stálo za to. Celá jízda byla koncipována jako 5D kino, většinu času se vám promítají na plátně prostorové krátké filmy, jenže do toho všeho jedete se sedačkou tunelem (a film s vámi) a ta s vámi cloumá nahoru a dolů. Když tak letíte na koštěti za Harrym, máte pocit, že opravdu cítíte vítr ve vlasech, jak to s vámi cloumá. Kromě těchto velmi dobře sekvenčních snímků míjíte také dobře vypadající figuríny, třeba takové pavouky ze Zapovězeného lesa. Ale na řadu přijdou i děsivější monstra! Každopádně sedačka opravdu lítá doslova jak na horské dráze, brýle jsem musela schovat do trika a rozuměla jsem už, proč vlastně musíte před jízdou vše uzavřít do skříňky.

Je to takové menší dobrodružství, vždyť jsme na celý park měli jen jeden den a plně jsme jej využili ve všech koutech. Ale chtěla jsem vám ukázat ty úžasné prostory na fotografiích, které mi navždy zůstanou jako cenné vzpomínky.

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • Lucy Lillianne napsal:

  Nadhera, to bych chtela videt :-)

  • Dragell napsal:

   Třeba se někdy poštěstí, už jen zařadit na svůj vysněný seznam, který je potřeba průběžně plnit :) Držím palce pro uskutečnění všech vysněných cílů :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz