Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Zachraňte knihou jednu lidskou existenci!

Zachraňte knihou jednu lidskou existenci!

Image

Vánoce jsou obdobím, kdy myslíme na druhé a své blízké obdarováváme. Proč ale nedarovat lidem na druhé straně zeměkoule to nejdůležitější – svobodu?

Podmínky k životu v Severní Koreji nejsou zrovna nejpříznivější, ba dokonce nevhodné a není divu, že mnoho lidí odsud prchá. Bohužel, pokud uprchnou např. do Číny, bývají často vraceni do své rodné země. Právě pro tyto lidi toužící po novém životě a novém startu funguje organizace Liberty in North Korea – zkráceně LiNK, což je americká nezisková  organizace.

O situaci v Severní Koreji [AJ]

Tato organizace má na kontě již přes 750 zachráněných životů a na jednoho takového člověka vydá náklady o hodnotě přibližně $3 000 a to od stravy, ubytování, transportu až po pozdější asistenci a začlenění do běžného života v nové zemi.

A právě zde nastupují blogerky Lucy King a Dýňový Král, které se rozhodly nabídnout ostatním knižním nadšencům k prodeji své knihy, přičemž celá vybraná částka poputuje právě organizaci LiNK. Můžete si tak na facebookové stránce Zachraň knihou vyhlédnout nějaký zajímavý knižní kousek a zakoupením knihy přispět na dobrou věc.

Jako v každém bazaru stačí si knihu zarezervovat a následně buď poslat danou částku organizaci LiNK (právě z toho důvodu jsou ceny knih v bazaru uvedeny v dolarech) a nebo zaposlat vše na účet projektu, ze kterého pak budou průběžně částky odesílány na LiNK.

Dýňový král o projektu Zachraň knihou

Možností, jak přispět, máte ovšem mnohem více. Pokud vám žádná kniha nepadla do oka, můžete také do projektu Zachraň knihou věnovat své knihy (a nejen je), z jejichž prodeje půjde výtěžek opět této organizaci.

Až příště tedy budete chtít udělat radost knihou sobě nebo druhým, zkuste si vzpomenout na projekt Zachraň knihou, kde kupujete nebo darujete nejenom knihu, ale můžete také dát šanci dalšímu člověku na nový a lepší život.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz