Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Filmy
 • Tipy na 10 filmů sledujících řádění gigantických zvířat

Tipy na 10 filmů sledujících řádění gigantických zvířat

Image

Hledáte nějaké ty filmové tipy na sychravý víkend strávený u televize? Co třeba se podívat na nějakou tu akci a dobrodružství, sem tam i mrazivou atmosféru ve filmech s velkými příšerami, které hladově útočí na náš svět?

A začneme pěkně z ostra, protože filmová série Pacific Rim nám ukáže, že tady nejsme sami a rasa, která na Zemi míří, se s námi rozhodně nechce přátelit. Monstra přezdívaná Kaiju jsou čím dál větší a hrozivější a lidé se snaží obrnit svá města a vystavět stejně velké roboty řízené piloty, tzv. Jaegry. Pokud tedy příšery a roboty máte rádi, je tohle příležitost, jak je vidět stát proti sobě.

Těžko říct, kde se vzaly tajemné příšery, které ukryla Mlha (2007). Z vesmíru nebo jen vědecký pokus, který se vymknul kontrole? Mlha obklopí městečko a uvězní lidé spěchající na svůj obvyklý nákup v supermarketu. Je v ní něco neznámého, co není přes bílý opar vidět, ale zvuky mluví za vše. Je odtud vůbec úniku? A jak bezpečná je vlastně budova supermarketu? Film je zpracován podle knižní předlohy od mistra hororu, Stephena Kinga, takže se máte rozhodně na co těšit.

TIP! Monstrum
Co kdyby Zemi napadlo neznámé monstrum a prohánělo se ulicemi města? Dá se takovému netvoru likvidujícímu všechny budovy utéct? Netradiční found footage snímek nás zavádí přímo do takovéto situace a my tak zažíváme tuto děsivou a neznámou situaci doslova z první ruky skrze příruční kameru. Pro přátele začal večer na rozlučkové párty s Robem, kde se perfektně baví. Tedy až do té chvíle, než vypadne elektřina…

Někdy k vytvoření obrovských zvířat, která nemají na naší planetě co dělat, stačí jen sen jednoho člověka, který má prostředky jej uskutečnit. Jurský park otevřený Johnem Hammondem je živým důkazem, protože se zde opět prohánějí po milionech let dinosauři. Jenže přírodě se nedá poroučet a vždycky si najde skulinku. Filmová série o třech dílech se s vámi opakovaně bude vracet na ostrov, kde ožila minulost.

Jurský park je ovšem již starší kousek a díky své oblibě si vysloužil následovníka. Sny Johna Hammonda opět objeví světlo světa ve filmové sérii Jurský svět. Tentokrát si pozornost vyslouží nejen skupinka velociraptorů. V tomhle novém parku se vědci již nepokoušejí  pouze křísit k životu dávno vyhynulé druhy, ale začínají si sami hrát s genetikou a vytvořit něco geniálnějšího. Jenže zvířata nejsou hloupá a když se jim dá do vínku spousta schopností díky genetické modifikaci, stávají se velmi nebezpečnou zbraní.

Tip! King Kong (2005)
King Kong je prostě klasika, která na sebe přitahuje popis ‚kráska a zvíře‘. Láska, akce, napětí, i nějaká ta slzička ukápne. Spolu s neúspěšným filmařem Carlem Denhamem a dalšími osobami nešťastně lapenými na jeho lodi, jako například právě vyhozená herečka Ann Darrow jdoucí za svým snem, se vydáváme na tajemný ostrov, který obývají neobvyklí tvorové. Nejen dinosauři, ale také zvířata gigantických rozměrů. Nebohá Ann je ovšem hned po příjezdu zajata domorodým obyvatelstvem a má tu jedinečnou příležitost stát tváří v tvář jednomu z těchto obřích tvorů – Kongovi. Film je hvězdně obsazen a jistě vás potěší známé tváře jako je Naomi Watts, Jack Black či Adrien Brody.

Na slávu King Konga se snaží navázat i další snímek s obdobným jménem, Kong: Ostrov lebek. Tentokrát vás ovšem tak dojemný film nečeká, ačkoliv velkých goril, dinosaurů a dokonce podivných monster z hlubin se rozhodně dočkáte. Boj člověka s přírodou, armády s filmovým štábem. Kde je pravda a je opravdu Kong tak nebezpečným tvorem, jak se na první pohled zdá? Názory lidí se různí až do poslední chvíle.

Ale tady to velkými primáty nekončí, dalším filmem s velkým opičákem v pořadí je totiž Rampage Ničitelé. Rozumná, komunikativní, bílá gorila George je chována v zajetí a má se svým chovatelem (Dwayne Johnson) krásný vztah, dokonce takový, že si občas provedou nějaké ty vtípky. Jenže pak se z vesmíru přiřítí podivné těleso, které s sebou přinese jeden utajený pokus. Něco, co nemělo nikdy na Zem přijít a teď si to vybírá daň v mutaci zvířat a jejich celkovém zvětšení. Jenže George je jen jeden z mnoha a nebezpečných zmutovaných tvorů se objevuje více.

Že se pokusy nevyplácí, ať jsou na sebevíc odlehlém místě, to zjistí i vědci po jaderných pokusech v Tichomoří. Právě tehdy se totiž zrodila děsivá ještěrovitá Godzilla (1998). Ta samozřejmě pocítí své pudy a začne hledat místo pro nakladení vajec a není příhodnějšího místa než ulic New Yorku. Lítý boj armády s nebezpečným netvorem začíná.

To novější Godzilla (2014) je trochu jiná. Tentokrát to není člověk, kdo byl na téhle planetě dříve. V tomhle snímku se dokonce setkáme s dvěma gigantickými netvory a to ještěří Gozillou a hmyzím Mutem. Ten se zrovna probudil k páření a Godzilla je jediná, kdo jej může zastavit před zamořením Země jeho četnými potomky. Jenže co když se mezi těmito dávnými nepřáteli ocitnou lidé?

Který z filmů s velkými zvířaty a monstry máte nejraději?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • Lucy Lillianne napsal:

  Kromě Monstra jsem viděla všechny :-) Velká část jsou moji oblíbenci :-P

 • K napsal:

  I když tyhle filmy moc nemusím, King Kong je oblíbená klasika, na kterou se vždycky ráda podívám :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz