Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • Tak tyhle podzimní knižní akce si určitě nenechejte ujít!

Tak tyhle podzimní knižní akce si určitě nenechejte ujít!

Image

Někdy se může zdát, že když je léto za námi, jako by všechny hlavní akce a festivaly prostě zmizely, ale opak je pravdou. I na podzim nebudete vědět, kam se dříve vydat za knihami. Neváhejte nahlédnout na seznam toho, co rozhodně nesmíte přehlédnout.

Svět knihy Plzeň

21.-22. 9., Plzeň
www.sk2018.svetknihy.cz
Svět knihy se rozšířil, a kromě klasického jarního termínu v Praze se nyní představí na podzim v Plzni. Bude to první ročník a očekávání jsou veliká, přeci jen, Svět knihy je pojem, tak jak si povede v Plzni? Již teď víme téma, které zní Literaturou ke vzdělání, ale na hosty a program celého veletrhu si ještě chvíli musíme počkat. Také zvědavě sledujete, jaké to tedy bude?

CONiáš

22. 9., Praha
www.mlp.cz
Jste tím pravým milovníkem fantasy a sci-fi literatury? Tak to nezapomeňte na konci září zamířit do Městské knihovny v Praze, kde se bude konat CONiáš! I letos si můžete poslechnout přednášky od předních spisovatelů naší malé zemičky a tentokrát na téma Hrdinství. O tom se rozpovídají třeba Františka Vrbenská, Lucie Lukačovičová či Pavel Renčín, ale také spousta další osobností. Samozřejmě nesmí chybět ani zahraniční host, kterým je chorvatská autorka fantasy knih Ana-Marija Posavec, které u nás letos vyjde román Vincent. Završením večera bude projekce filmu Predátor: Evoluce ve 3D.

Podzimní knižní veletrh Havlíčkův Brod

5.-6. 10., Havlíčkův Brod
www.hejkal.cz
Pokud rádi pobíháte mezi stánky nakladatelů a hledáte knižní perly, další knižní veletrh vás čeká už v říjnu a tentokrát v Havlíčkově Brodu. Jako každý rok i letos se bude volit nejkrásnější kniha roku. Na veletrhu se budete moci setkat se spoustou českých i zahraničních autorů, konkrétní program bude představen tento měsíc, ale již teď je jisté, že se zde budete moci setkat třeba s Alenou Mornštajnovou, Petrou Dvořákovou a Zdeňkem Svěrákem.

Humbook

6. 10., Praha
www.humbookfest.cz
Poslední roky přitahuje pozornost mladších čtenářů knižní festival pro mládež Humbook. Každoročně se zde můžete setkat v jeden den se spoustou zahraničních a českých autorů, kteří píší Young Adult literaturu. Mezi českými autory se můžete těšit na jednu cestovatelku Dominiku Gawliczkovou, která příjemně vykoukne mezi hned několika autory z oblasti fantastiky, Petrou Machovou, Petrou Stehlíkovou a Pavlem Barešem. Ze zahraničních hostů se pak představí Sara Raasch, Claudia Gray a Estelle Maskame, kdy některé z jejich knih potěší i něžné dívčí srdíčko.

FF Speciál – FanCity 2018

18.-21. 10., Chotěboř
www.ffspecial.cz
Pro fantasy a sci-fi vám bije srdce a nejsou to pouze knihy? Pak také nesmíte promeškat Festival Fantazie Speciál, tedy výjimečné čtyři dny, které mají připomenout jedinečnou atmosféru z letního Festivalu Fantazie. Všechny dny můžete trávit s přáteli u přednášek, filmů, videoher či deskovek. Čeká na vás spousta turnajů, workshopů a aktivit, které rozvíří podzimní sychravé dny a vytvoří z nich něco kouzelného.

Potterfest 2018

17. 11., Praha
www.potterfest.cz
Jste fanoušky Harryho Pottera? Pak vám jistě nesmí uniknout Potterfest, na kterém se letos mimo jiné bude promítat nový film Fantastická zvířata a Grindelwaldovy zločiny, ale to je jen začátek. Tu správnou atmosféru naladíte díky Filmové filharmonii, která zahraje známé melodie z filmu, můžete se také projít Příčnou ulicí – je libo hůlku nebo kotlík? A samozřejmě nesmí chybět ani osobnosti ze světa Harryho Pottera. Tak nažhavte hávity a utíkejte do Bra… vlastně do Prahy.

Tak kampak na podzim zamíříte vy?

Podělte se o článek s přáteli

1 Komentáře
 • K napsal:

  Letos se chystám na Humbook a na Potterfest. Obě jsou to akce, na které jsem chtěla jít i v minulých letech, ale vždy do toho něco přišlo nebo jsem na akci zapomněla a vzpomněla sis v momentě, kdy už bylo po ní.

  Co ty, které akce plánuješ navštívit?

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz