Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Filmy
  • 10 filmových tipů na terorizující obří hmyz a přerostlé červy

10 filmových tipů na terorizující obří hmyz a přerostlé červy

Tipy na filmy s velkým hmyzem a červy

Přijde vám hmyz odporný? A co teprve, kdyby nebyl velký v rámci centrimetrů, ale přerůstal rozměry dospělého člověka? Obří hmyz a červi všeho druhu, to je, oč tu tentokrát běží. Tak utíkejte si udělat popkorn a připravte si tuhle štítivou podívanou, která rozhodně stojí za to!


Chvění

Chvění

Rok vydání: 1990
Žánr: Hororová komedie

Představte si tu situaci, že žijete uprostřed vyprahlého kraje v městečku o čtrnácti obyvatelích a kolem se začne dít něco podivného. Nejprve je to postarší soused sedící na elektrickém sloupu, kde také zemřel. Co jej ale dohnalo do této situace, že se neodvážil slézt dolů za cenu vlastního života? A to je jenom začátek, protože teror neznámého tvora pokračuje.

Že se horor nemůže odehrávat za denního světla? Chyba pomyslet, protože pak bychom přišli o úžasné několikadílné Chvění. Pokud máte v oblibě velké červy, vyzkoušejte alespoň první díl. Mimochodem, tenhle tvor se umí jako správný hmyz vyvinou v něco lepšího a zajímavějšího, o čemž vás přesvědčí v dalších filmových pokračováních.


Muži v černém

Muži v černém

Rok vydání: 1997
Žánr: Sci-fi akční komedie

Když se mladý policista rozběhne za zločincem, ještě netuší, jakou cestou se to vydal. Agentem K, který přihlížel jeho úžasnému výkonu, je mu totiž nabídnuta pozvánka na konkurz do tajné vládní organizace. A mezitím tak trochu jinde si to havaruje ufo, ze kterého vystoupí naštvaný mimozemský šváb, aby se pomstil lidstvu. Muži v černém, včetně překvapeného nováčka, budou mít brzy co na práci.

Vsadím se, že Muži v černém jsou takovou tou nestárnoucí klasikou, kterou jistě znáte. Ale možná právě proto je potřeba si připomenout, že ani oni nezahálejí a mnohé své mimozemské kamarády či nepřátelé vykreslují v hmyzích podobách. Takže je libo nějakého hmyzáka? Určitě nevynechejte tuhle partičku agentů, kteří mají za sebou už několik filmových dobrodružství.


District 9

District 9

Rok vydání: 2009
Žánr: Akční sci-fi

Lidé vždycky očekávali, že první kontakt s mimozemšťany bude znamenat spojenectví nebo válku. Jenže co kdyby se u povrchu zemského zasekla mimozemská loď a oni cizinci jako uprchlíci před vlastním osudem uvízli v Africe? Jaký by byl postoj lidí a jak by k soužití přistupovali mimozemšťané? To jde po dvaceti letech zjistit jeden z agentů soukromé organizace starající se o dohled nad těmito nezvanými hosty. Nemluvě o tom, jak je světu ukradené, v jakých podmínkách ty bytosti žijí.

Opravdu netradičně pojatý sci-fi snímek, ukazující jinou tvář mimozemského života, ke kterému se lidé nechovají zrovna hezky. Jakmile pocítí, že mají nad nimi moc, odstrčí je do ghetta, zanechají je v otřesných životních podmínkách a zadělají tak úrodnou půdu pro zločin. To jsme ale jenom na povrchu toho, co se s mimozemšťany tady na Zemi doopravdy děje. Pokud jste doposud neviděli, rozhodně zakuste lidskou krutost a netečnost ve filmu District 9.


Godzilla (2014)

Godzilla

Rok vydání: 2014
Žánr: Akční sci-fi

Mysleli jste si, že Godzilla je jediné děsivé monstrum, které se může prohánět po Zemi? Tak to jste na omylu. Ačkoliv lidstvo to ještě netuší, na Filipínách zrovna vědci zkoumají neuvěřitelný objev. Kostru obrovského tvora. A také dvě stejně obrovská vejce, z nichž jedno už se vylíhlo.

Tentokrát to nebude jen Godzilla, která bude rozradostněně pobíhat po městě a strhávat věžáky. V patách jsou jí totiž dva přerostlí noční motýli MUTO, kteří vás přesvědčí o tom, že to nejsou žádná křehká zvířátka, ale rozhodně si umějí prosadit své. Ačkoliv se nejedná o nejzdařilejší zpracování kolem kultovní Godzilly, kvůli těm hmyzákům tomu dejte šanci.


Mlha (2007)

Mlha

Rok vydání: 2007
Žánr: Horor

Když se David se svým synem vydává do nedalekého městečka nakoupit v supermarketu, ještě netuší, že brzy na celý svět padne podivná a neprostupná mlha. Ta by na první pohled mohla být tak maximálně problémem při řízení, protože vidíte možná tak metr před sebe. Jenže jak to tak vypadá, něco uvnitř ní číhá. Něco temného a zlověstného, co si jde pro všechny živé.

Poslední snímek, který nás striktně drží na nám tolik známé planetě, Zemi, je tentokrát inspirován stejnojmennou knižní předlohou od Stephena Kinga. A ačkoliv jste tuhle knihu četli, rozhodně si vychutnejte i tento film, protože vás závěr opravdu překvapí.


Mimic

Mimic

Rok vydání: 1997
Žánr: Horor

Lidé měli vždycky ten pocit, že mohou ovládat přírodu a mají vše pevně v rukou. Stejně tak, jako když se v kanalizaci přemnoží šváby a vědci si myslí, že je nejjednodušším způsobem naklonovat brouky, kteří je zničí a následně sami pojdou. Jenže tak to v přírodě nechodí, protože ona má své vlastní cestičky.

Hororová podívaná od mého oblíbeného režiséra Guillerma del Tora. Ačkoliv zde neuvidíte naplno jeho kreativní ruku a nezaměnitelný rukopis, který dnes na filmech zanechává, přesto si jistě užijete zajímavý hmyzácký příběh, protože v kanálech něco žije a šváb je nakonec tím nejmenším problémem.


Hvězdná pěchota

Hvězdná pěchota

Rok vydání: 1997
Žánr: Akční sci-fi

Poté, co se lidstvo setkalo ve vesmíru s neznámou mimozemskou rasou, která jako hmyz obsazuje planetu jednu po druhé a hubí vše živé, je potřeba začít bojovat o svoji vlastní existenci. Už na střední škole jsou mladí verbováni do armády, aby mohli sloužit Zemi za lepší budoucnost a jejich kroky je vedou do neznámých končin se zbraní v ruce.

Tentokrát se sice ze Země odrazíme, ale jen proto, abychom se dostali do hlubin vesmíru. Nejprve nakoukneme do školních lavic, abychom sledovali cestu několika středoškoláků, jejichž osudy budou vést do různých armádních odvětví. Každé z nich je důležité, má svá nebezpečí a také cíle pro budoucnost lidstva. Ukrutný souboj lidstva s nepoddajným nepřítelem, který se množí jak kobylky, je i přes své stáří v dnešní době stále atraktivní. Inspirováno knižní předlohou od spisovatele Roberta A. Heinleina.


Duna

Duna

Rok vydání: 2021/2024
Žánr: Dobrodružné sci-fi

Rodu Atreidů připadne do správy planeta Arrakis. Jeden by si řekl, že je to štědrý dar od imperátora, jenže je to opravdu dar, když o tuhle planetu stojí všechny mocné rody? Arrakis – ačkoliv je bezútěšnou pouštní planetou, kde se horkotěžko přežívá nejen díky klimatu, ale také kvůli fauně, která zahrnuje monstrózní červy – se stává velmi atraktivní kvůli vzácnému koření, které se zde těží. Je pouze na této planetě v celé širé galaxii a díky jeho účinkům se mohou konat meziplanetární lety. Atreidové mají velmi brzy pocítit, že původní správci se této své planety jen tak nevzdají.

Již několikáté zpracování kultovního stejnojmenného díla od spisovatele Franka Herberta. Ačkoliv je Duna díky všem těm postům, uskupením, vztahům a intrikám nelehká na pochopení, narozdíl od zpracování z roku 1984 se na film mohou konečně také podívat a vychutnat si jej i nečtenáři bez znalosti knižní předlohy. Rozhodně doporučuji zhlédnout, protože pokud máte rádi hmyzáky, tak velmi ráda nalákám, že tady koně na ježdění rozhodně nemají a využívají těch nejlepších možností přírody!


Enderova hra

Enderova hra

Rok vydání: 2013
Žánr: Sci-fi

Lidstvo je ohroženo mimozemskou civilizací a už mezi dětmi hledá nadprůměrně chytré budoucí vojevůdce. Je potřeba s tréninkem začít včas a zároveň se s nimi vydat do hlubin vesmíru, protože cesta do cíle bude dlouhá a prostoru pro trénink mnoho. Jedním z nadaných dětí je také Ender, který se plně vyžívá ve všech těch válečných hrách a vojenských simulátorech, kde si zároveň nachází blízké přátele, ale i nejzarytější nepřátele. Protože i děti umějí být kruté.

Já mám tak nějak pocit, že většina dnes představovaných filmů je podle knižní předlohy. Nejinak je to s Enderovou hrou od spisovatele Orsona Scotta Carda, kde knižně jde psychologie postav a celého příběhu daleko více do hloubky. I přesto si myslím, že tato filmová adaptace je nadmíru zdařilá a rozhodně jsem tohle vesmírné dobrodružství neviděla naposled. Teď jen otázkou, jestli to příště bude zase film nebo opět kniha?


Naušika z Větrného údolí

Naušika z Údolí větru

Rok vydání: 1984
Žánr: Animované dobrodružné sci-fi

Potom, co byla planeta Země zničena při velké katastrofě a lidé přežívají jen na několika místech, boj o život tím nekončí. Pustiny se totiž rozšiřují, vzduchem se nesou jedovaté spóry a obří hmyz Ohmu útočí na lidi. To vše okusí Naušika hned první minuty na obrazovce, když se pokusí uzmout tolik ceněnou oční skořepinu Ohmu. Následně se setkává s Yupou, který ve svém srdci nese proroctví zvěstující spojenectví mezi lidmi a přírodou. Je ale vůbec něco takového ještě možné, když obě strany bojují zuby nehty za svoji existenci?

A zakončím to něčím relativně pěkným. Tedy po všech těch hororech je animovaná Naušika takovým menším andělem ve výběru, ačkoliv v sobě ukrývá násilí, bolest, nepochopení, ale hlavně ponaučení. Naušika je totiž především o přírodě a ekologii. Naušika, stejně jako některé další snímky od studia Ghibli, je moje srdcovka a doporučuji každému na ni kouknout. Prolomte to tabu, že kreslené filmy jsou jen pro děti a dostane se vám především u tohoto snímku nečekané odměny.


Všechny dnešní tipy na filmy s hmyzáky jsou moje oblíbené. Možná to bude tím, že hmyz celkově mám ráda, takže jsem si ani tento výběr nemohla odpustit. Moje otázka ovšem zní, znáte tyto snímky? A který je váš oblíbený? Podělte se do komentářů!

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz