Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

The Walking Dead: Season One (2012) | Zažijte tíživé okamžiky během zombie apokalypsy

The Walking Dead: Season One

Co kdyby se svět lusknutím prstů změnil a vše, co jsme doposud znali, zaniklo? Udrželo by si lidstvo svoji morálku, pomáhalo si navzájem nebo by to bylo každý za sebe? Zakuste tuto novou realitu v zombie adventuře, která na vás nenechá nit suchou.

Z bláta do louže aneb zombie apokalypsa přichází

Říkáte si, že když vás právě chtějí zavřít do lochu, už to nemůže být horší? Jak šeredně se můžete v takové chvíli mýlit. Přesně tohle zasáhne i Leeho, kterého zrovna převážejí do věznice, jenže policejnímu autu někdo nečekaně zkříží cestu.

Nevyhnutelná havárie jej dostává ze zabezpečeného vozu na svobodu, jenže o chvilku později zjišťuje, že to možná bylo jedno z těch bezpečnějších míst. Pomalu si to k němu totiž šine nestvůra prahnoucí po jeho mase. Soudný den nastal a svět zaplavují nemrtví vstávající z hrobu.

Trailer ke hře The Walking Dead

Přesně tak začíná neočekávané a krvavé dobrodružství mezi Leem a malou Clementine, kterou nalezne a rozhodne se před zombiemi ochránit. Kompletní příběh ukrývající se pod sezónou 1 (Season One) obsahuje celkem 5 epizod, které byly průběžně vydávány v roce 2012. Může se tak stát, že zakoupíte či jako ochutnávku budete mít k hraní pouze jednu epizodu, která přibližně odpovídá dvěma hodinám hraní. Kompletní hra nabízí až pětinásobek herního času v následujících epizodách:

 • Episode 1: A New Day
 • Episode 2: Starved for Help
 • Episode 3: Long Road Ahead
 • Episode 4: Around Every Corner
 • Episode 5: No Time Left

Silný příběh doprovází silné emoce

Hra The Walking Dead dává veliký důraz na silný příběh, který vás provází napříč různými místy od města, přes venkov či otevřenou krajinu, kde všude je znát nenadálá apokalypsa. Svět je smyšlený a inspirovaný stejnojmenným komiksem, který se stal mimo jiné také předlohou pro stejnojmenný seriál. Pokud máte načteno či následováno, můžete tak v příběhu poznat pár známých tváří.

Kromě dějové linky točící se kolem přežití v tomto pro lidi nehostinném místě se stává hlavním herním prvkem rozhodování. Jste to totiž vy, kdo ovlivňuje všechny události a vaše rozhodnutí budou mít na svědomí nejen přátelské vztahy či znesváření určitých postav, ale také smrt. Pokud jdou zombie po dospělém chlapovi a malém klučíkovi, kdy oba jsou zaklínění, komu podáte pomocnou ruku? Budete věřit, že ten dospělý se ubrání nebo naopak upřednostníte jeho přínos pro komunitu? Možná si říkáte, že rozhodnutí je snadné, ale co když na něj máte jen pár vteřin, než je oba pozřou nemrtví? Váhat se totiž nevyplácí a tahle hra vás doslova utopí v emocích.

The Walking Dead: Season One The Walking Dead: Season One

Hlavní je rychle jednat, zombie nepočkají, až se připravíte

Stejně tak, jako jsou blesková tahle časovaná rozhodnutí, se dostanete i k akčním scénám, kdy je potřeba rychle reagovat ať již mačkáním konkrétního tlačítka např. pro odsunutí předmětu nebo musíte správně zaměřit a vystřelit na svého nepřítele. Roli tady hrají opravdu doslova sekundy, které rozhodují o nejen vašem životě a smrti.

Pokud ale umřete, nemusíte se ničeho bát. Hra se průběžně automaticky ukládá, takže jakmile umíráte, opět se vám načte na posledním místě. To má ovšem za následek, že se nemůžete vracet a svá rozhodnutí provedená napříč hrou změnit.

Všechno to ovšem není pouze do rychlosti, občas na řadu přicházejí i menší úkolové oříšky, kdy potřebujete nalézt rozličné předměty a za jejich pomocí se dostat do určité místnosti, přes nemrtvé či do nějakého objektu. Hra tak nabízí i klasické adventurní prvky, ačkoliv stále zachovává dominantním příběh a vaše rozhodování ovlivňující celou hru.

The Walking Dead: Season One The Walking Dead: Season One

Kropak půjde z kola ven? Aneb tohle není pohádka pro děti

Dokonce na závěr každé epizody, a u té poslední mnohem detailněji, tak můžete vidět procentuální soupis, jak se rozhodli jiní hráči v kritických situacích a zda jste tedy volili většinově nebo jste udělali netradiční krok. Nemluvě o tom, že díky vám může přežít či zemřít daleko více postav než je vůbec potřeba.

Grafické zpracování hry koresponduje z jeho volné komiksové předlohy. I samy postavy jsou i když 3D a stínované, stále doplněny černými linearty. Ačkoliv si na první pohled můžete pomyslet, že je to spíše hravé zpracování, opak je pravdou. Vedle temna a brutality příběhu, který si nebere servítky s nikým, se hra nevyhýbá krvavým útokům a zraněním. Jak ale v průběhu hry zjistíte, nemusí to být to nejhorší, protože lidský charakter se pozná v těch nejvypjatějších situacích. To vše už jen podtrhuje atmosférická hudba, která z vás vyždímá poslední zbytky strachu, napětí, lítosti či sympatií.

The Walking Dead: Season One The Walking Dead: Season One

Závěrečné shrnutí

Pokud se nenecháte odradit grafickým zpracováním, které má u této hry své opodstatnění, odhalí vám The Walking Dead emotivní příběh, který vás uchvátí a nepustí. Na výběr budete mít ze spousty rozhodnutí a postupně, jak vám budou postavy přirůstat k srdci, budou tyto volby čím dál těžší. Příběhovka, která ukrývá i akční a adventurní prvky, rozhodně nešetří brutalitou a krví – vždyť venku řádí apokalypsa, tak co čekáte!

Moje hodnocení: 9/10

DLC ke hře The Walking Dead
 • The Walking Dead: 400 Days
Série The Walking Dead
 • The Walking Dead: Season 1
 • The Walking Dead: Season 2
 • The Walking Dead: A New Frontier (Season 3)
 • The Walking Dead: The Final Season
 • The Walking Dead: Michonne
 • The Walking Dead: Saints & Sinners
The Walking Dead: Season OneZajímavé odkazy

Můžete zakoupit: Steam | GOG

Název: The Walking Dead
Rok vydání: 2012
Žánr: adventura
Délka hraní: 10h
Vývojář: Telltale Games
Vydavatel: Telltale Games

  

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

 • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
 • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz