Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Tacuja Endó – Spy x Family (6-7) | Rozvrátí Stmívání rodinu Forgerových?

Tacuja Endó – Spy x Family (6-7) | Rozvrátí Stmívání rodinu Forgerových?

Image

Pokračování netradiční rodinky skládající se z špiona, vražedkyně, telepatky a psa s přečdvídavými vnuknutími přináší nové příběhy a otestuje pevnost této nesourodé rodinky, která má před sebou mnohá tajemství. Jak se vydařily další dva navazující díly Spy x Family?

Tacuja Endó – Spy x Family

Ilustrátor: Tacuja Endó
Série: Spy x Family
První vydání: 2020
První české vydání: 2022

Tacuja Endó je japonský výtvarník známý ve světě právě svojí komediální, akční a špionskou mangou Spy x Family, která sbírá četná ocenění. Aktuálně se jí věnuje naplno, série není ještě ukončena a aktuálně v originálním jazyce čítá 12. dílů. Máme se tedy ještě na co těšit.

Ačkoliv se zdá, že rodina Forgerových navenek funguje bez chybičky, stále je potřeba dbát o správný chod tajných operací agenta Soumraka i vražedkyně Trnové princezny, aby se o tom nikdo, ani členové vlastní rodiny, nedozvěděli. Což může být opravdu oříšek, třeba když se kvůli nové akci do rodiny vetře agentka Stmívání, která si dělá zálusk na své místo v této rodině po boku fešného Soumraka.

Nejen rodina Forgerových tak musí dělat vše proto, aby vše společně dotáhli do zdárného konce a obstáli před nelehkou zkouškou. Nesmíme také zapomínat na operaci Puštík, kdy je potřeba se vetřít do přízně cíle skrze malou dcerku Anyu. Ta si ovšem ze syna jejich cíle udělala spíše osobního nepřítele, takže je otázkou, jestli tohle je spolupráce nebo naopak maření plánů a důvodu, proč vlastně rodina Forgerových vznikla.

Pod drobnohledem

Pokud nečtete souběžně všechny svazky zároveň, jistě vás potěší uvítací strana v každém novém díle, kde jsou nejen představeny všechny podstatné postavy děje, ale také shrnut příběh, abychom na něj mohli vhodně navázat bez nutnosti další rekapitulace v podobě re-readingu.

I tentokrát nás čeká dávka humoru v podobě rozmanitých charakterů občas vytažených do extrémů, kteří svými vzájemnými reakcemi čtenáře pobaví. Speciálně malá Anya, která svojí roztomilostí navíc musí dostat každého. Ani na akci se nezapomělo a doprovází nás oběma nejnovějšími svazky v rozmanitých podobách, aby otestovala nejen Soumrakovy reflexy. Prostě taková správná kombinace napětí, akce a humoru, která vám zaručí příjemné odpočinkové čtení na večer.

Oproti předchozím pěti dílům, které byly vypjaté a rozjeli parádní děj, tentokrát trochu zvolníme. V šestém díle nás čeká nová postava v podobě Soumrakovy kolegyně Stmívání, která si s ním užije jednu akci v podobě tenisového turnaje a zároveň následně se pokusí nabourat soudržnost a harmonii atypické rodiny Forgerových, na druhou stranu mít díl zaměřený právě na tenisové utkání s různými úskoky je příběhově poněkud slabší. Akce se nám sice dostane, ale to pro dobré vyprávění nestačí.

Na závěr dílu nás ještě čeká menší kapitola a v ní nakouknutí do školních lavic za Anyina záda, jako by téma tenisu nevystačilo na celý díl (ba naopak, bylo možná delší, než bylo třeba). Na jednu stranu vítám, scénky s touhle malou telepatkou mám ráda a zajímá mne vývoj vztahů na škole, na druhou stranu by nezaškodila konzistentost dílů.

Tento svazek samozřejmě končí také bonusovou krátkou kapitolou a okénkem ilustrátora, jak si pohrál s designem samotné Stmívání.

Naopak sedmý díl nás rovnou provede hned několika příběhy, protože co nová kapitola, to věnována pozornost jinému členu rodiny a jinému úkolu. Příběhy jsou tak úderné a svižné. Pokračuje operace Puštík z Loidova pohledu, Bond bude mít předtuchy, Yořin bratr bude zasahovat proti zločincům, samotná Yor bude mít samozřejmě tajnou práci, Anya bude věřit v zázračné zlepšení známek a Frankie se bude honit za láskou. Opravdu nabušený díl, který nám pomůže prohloubit postavy a nakouknout do jejich všedního dne, abychom nezapomněli, kolik se toho kromě operace Puštík děje.

Ke konci nás čekají rovnou dvě kratičké bonusové kapitoly, ale tentokrát žádné ilustrátorovo okénko do jeho procesu tvorby. Žádná nová postava nás totiž tentokrát nečeká. Naopak hned na samém začátku je věnována strana Loidovu šatníku, který zároveň odhaluje, jak nabitý týden má a co vše musí podniknout.

Abych závěrem nakoukla také na kresbu, ta se stále drží ve svých standardech, černobílá s jasnými liniemi. Akční scény jsou přehledné, neměla jsem nikde pocit zmatku a výrazové projevy postav mne opět bavily a dobře naladily.

Závěrečné shrnutí

Oproti předchozím dílům ten šestý považuji za poměrně slabší. Ačkoliv otestuje svým způsobem soudržnost rodiny a jsem zvědavá, jestli se tohle téma do budoucna ještě více rozvine, dějově nyní spíše neoslní. Naopak sedmý díl představuje hned několik příběhů, protože co nová kapitola, to jiná postava a její den. Tempo je svižné, posune se nejen dále hlavní operace, ale příjemně si osvěžíme život každé důležité postavy mangy Spy x Family.

Aktuálně nedokončeno.

Moje hodnocení: 6/10

Mohlo by vás zajímat
Zakoupení mangy | Zhlédnutí anime

Série Spy x Family

Autor: Tacuja Endó
Ilustrátor: Tacuja Endó
Série: Spy x Family
Žánr: Akční komedie
Počet stran: 200/díl
Vazba: Měkká
Nakladatelství: Crew
Rok vydání: 2022-2023

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz