Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • O hrách
  • Víte o této skryté zbroji v A Plague Tale: Requiem?

Víte o této skryté zbroji v A Plague Tale: Requiem?

Pokud jste to netušili, tak vám prozradím zásadní věc – ve hře jsou schované chrániče, které po nasazení pomohou Amicii se rychleji oklepat z útoku strážných. Jak je ale získat?

To jde pouze v jeden moment a to v 9. kapitole. Hned na začátku, ačkoliv vás Hugo láká na honbu za fénixy, máte možnost prošmejdit celý ostrov a pokud to uděláte, narazíte také na toto puzzle. Pokud nechcete nic více prozradit, utíkejte do hry nebo čtěte dál a já vám jej odhalím.

Následující text je členěn do tří pasáží. V první části se dozvíte indicie, jak puzzle rozklíčovat. První část můžete navíc číst kouskovaně po odstavcích a vždy, jakmile vám nepomůže ve hře jeden odstavec, načíst k němu další, kde bude další nápověda k řešení, ať si můžete užít hlavolam svými silami. V druhé části, pokud si nechcete lámat hlavu, dostanete přímý návod. Třetí část vám pak poradí, pokud nebudete moci najít otevřené tajné dveře.

Kde se puzzle skrývá a jak na něj?

Už od vchodu do zahrad paláce si jistě všimnete čtyř mlýnů stojících uprostřed luk. Ty jsou klíčem k vyřešení celého puzzlu, kdy posléze se vám otevře tajný vchod do pašeráckého doupěte. Tam nejen najdete svoji vytouženou výstroj, ale také dost zbytků a nástroje, které se vždy hodí.

Pokud do mlýnů vstoupíte, zjistíte, že se pomocí jednoduchého mechanizmu dají zapnout a nebo vypnout. Vaším cílem je tedy nastavit u mlýnů správnou kombinaci zapnutých a vypnutých větrných kol.

Pokud tápete nad tím, jak určit, který mlýn má být zapnutý a který nikoliv, můžete to zkusit metodou pokus/omyl. Nebo na to můžete také přijít pomocí piktogramů, které se nacházejí nad jejich vchody. Vždy tam totiž naleznete římskou číslici a drobný obrázek.

Tyto piktogramy zde vyryli pašeráci, aby si označili místa s nápovědou pro jednotlivé mlýny. Věnujte pozornost každému obrázku pod římskou číslicí, jistě v něm poznáte nějaké konkrétní místo v okolí. Tam potom hledejte kámen označený touto římskou číslicí, který ukrývá nápovědu.

Nápovědou jsou kříže nebo spirály v jeho okolí, které jednoduše říkají, zda má mlýn stát (X) nebo má být spuštěn (spirála). S identifikací vám pomůže i vaše společnice, která v jejich blízkosti na ně vždy upozorní.

Řešení puzzle s větrnými mlýny

1. mlýn – tento mlýn má být vypnutý, takže stačí pouze otevřít dveře, dostat se do poschodí, kde zatažením mechanismu do stěny jej zastavíte.

2. mlýn – tento mlýn má být vypnutý. Tentokrát se dveřmi nedostanete, ale pokud jej obejdete, jistě si všimnete napnutého lana. Pomocí něho shodíte z velké bedny všechno to harampádí, díky tomu na ni můžete následně vyskočit a proplížit se dovnitř malým okýnkem. Následně zatáhnete mechanismus do zdi, čímž mlýn zastavíte.

3. mlýn – tento mlýn má být zapnutý, v tomto stavu již je, takže do něj nijak nezasahujte.

4. mlýn – tento mlýn má být zapnutý. Oběhněte jej, podlezte pod vozem, čímž se dostanete do ohrazené minizahrádky, ve které je žebřík. Po žebříku se dostanete k oknu, skrz které kamenem odstraníte zámek na dveřích, kterými následně můžete vstoupit. Mlýn zastavíte vytažením mechanismu od zdi.

Vchod do pašeráckého doupěte

Hrdinové vám ohlásili, že se někde poblíž něco otevřelo? Vydejte se tedy pátrat po vchodu za vaší odměnou. Stačí zajít mezi druhý a třetí mlýn, vydat se směrem zády k pobřeží, až narazíte na tři kamenné oblouky, kterými projdete.

Po vaší pravé ruce je malá díra do země, z které trčí žebřík. Jakmile se po něm pustíte dolů, brzy poznáte, zda jste puzzle vyřešili správně či nikoliv. Pokud ne, trasa bude zahrazena balvanem, na kterým je větrný mlýn.

Jestliže vám v cestě nic nestojí, vydejte se jeskyněmi až na konec, kde vás čeká tolik vytoužená odměna v podobě nového kousku zbroje.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 31 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova.lu@gmail.com

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Můj web o cestování
aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

Co právě čtu

Milenec z temnot
Zaklínač: Liščí děti
Uvězněni
Klíč k času
Císařovy čepele

Knižní podcast

Nový knižní podcast Knižní drbárna si můžete již nyní poslechnout na Spotify. Nová epizoda vás čeká každé úterý.

Nejnovější díl: K čemu jsou literární skupiny a kdy to autoři konečně pochopí?

Společné čtení

V lednu čteme knihu Píseň oceli od Michaely Merglové. Závěrečné online setkání proběhne 3. února 2023.

  • 17:00 – debata o knize
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou

 

Zde očekávejte odkaz na debatu i besedu.