Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Renata Štulcová – Vlnění nymf

Image

Ve staré škole v novém těle a bez jakýchkoliv vzpomínek – to prožívá během prvních chvil nového školního roku Marina, která za roky, co ji sledujeme, již vyrostla v dívku toužící po lásce.

Příběh

Když se Marina probudí do svého nového nymfího těla, je zmatená a naprosto netuší, co se děje a kdo jsou ti lidé kolem ní. Navíc je při své proměně vyrušena něčím temným, děsivým, co se kolem ní potuluje. Ale nikdo z profesorů nic neviděl, tak kde je ta nebezpečná bytost?

Marina se seznamuje se svým okolí, rozvzpomíná se, ale nedokáže se zbavit neblahého pocitu, že jí někdo usiluje o život. Ohrožující situace se totiž opakují a to na každém jejím kroku.

I tak je ale školní rok nepřerušen a Marina prožívá úchvatné okamžiky v těle nymfy, dovádí s delfíny a prožívá své první lásky.

Styl psaní

Kniha má dvě tváře, v té jedné probíhá zmatený život mladé Mariny, která při proměně v nymfu ztratila paměť. Tu druhou nám kniha odhaluje ve chvílích výuky žáků. Čtenářovi tak podsunuje duchovní nauku o vodě a jejím vlivu na tělo.

Samotný název knihy v podstatě napovídá, jak ubíhá kniha. Jsou zde akčnější a napjatější pasáže, kde se to mihne akcí a nebezpečím. Pak ovšem následuje pasáž, která vše zklidňuje, věnuje se poznatkům vody a čtenáře opět uklidňuje.

Ačkoliv je v průběhu knihy objasněn původ některých jmen, i přesto musím říct, že u příběhu odehrávajícího se v naší zemi bych uvítala i naše krásná česká jména. Tam, kde je autorka použije, je kreativní, ale daleko více postav by si zasloužilo česká jména.

Obálka

Jedná se o čtvrtý díl, který tentokrát nevydává autora přes nakladatelství, ale vsází na samonáklad. Knihu tak můžeme sehnat pouze v elektronické podobě. I přesto si myslím, že by si kniha zasloužila propracovanější obálku, tak jako u předchozích dílů. Na druhou stranu je dobře, že kniha se oprostila od dětsky vypadajících obálek.

Renata Štulcová - Rafaelova škola: Vlnění nymf

Ukázka

Vypadali jako parta mladých turistů se svými učiteli. Jenže místo na horskou boudu, je profesor nesoucí si svou dubovou hůl zavedl do temného porostu borovic. Cesta se klikatila jako Amazonka, krátké zákruty se objevovaly zcela nečekaně. Přesto se jim šlo dobře.
„ Jdeme totiž po staré elfí či vílí cestě,“ prozradil profesor. „Číňané by řekli dračí cestě a australští domorodci je nazývali cestami písní.“

– Strana 120

Hodnocení knihy

Jsem ráda, když vidím, že se čeští autoři inspirují naší vlastí, která dokáže nabídnout spoustu možností. V knize se střídá napětí a oddychové pasáže plné vodního prostředí a relaxačního plavání s delfíny. Kniha navíc čtenáři přináší mystikou naplněné informace o vodě.

Moje hodnocení: 6/10

Závěrečné shrnutí

Autor: Renata Štulcová
Série: Rafaelova škola
Díl: 4. Vlnění nymf
Žánr: fanasy
Rok vydání: 2016
Moje hodnocení: 6/10

Fotografie obálek pochází z goodreads.com.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz