Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Pojďte si zasoutěžit o knižní novinky aneb weby, které nesmíte přehlédnout

Pojďte si zasoutěžit o knižní novinky aneb weby, které nesmíte přehlédnout

Image

Není krásnějšího pocitu, než být obdarován knihou. Jenže narozeniny, svátek a Vánoce jsou jen jednou do roka, tak proč nezkusit své štěstí a nezískat knihu v některé z mnoha soutěží? Dnes mám pro vás seznam stránek, kde se často konají knižní soutěže.

Soutěžní stránky

Chrudimka.cz
Na této stránce můžete soutěžit o celou řádku knih, ale také deskových her či třeba o lístky na festival. Do soutěže se zapojíte odpovězením na otázku, kdy svoji odpověď zašlete emailem. Podmínkou je sledování Chrudimky na Facebooku.

KlubKnihomolu.cz
Na této stránce soutěžíte pouze o knihy, ale zato s větší šancí vyhrát, knihy bývají totiž mnohdy dvě až tři. Podmínkou je míz na této stránce účet a po přihlášení se můžete zapojit do soutěže odpovězením na otázku, přičemž svoji odpověď odešlete skrze formulář (anketu) na samotné stránce.

VašeSoutěže.cz
Další stránka s velkým množstvím soutěží o knihy, komiksy či audioknihy, kde se můžete zapojit skrze zodpovězení tří soutěžních otázek. Pro zapojení se do soutěže je nutné mít registrovaný profil na tomto webu.

Martinus.cz
Tohle není stránka, kde najdete denně nové soutěže, ale chci na ni upozornit kvůli měsíc dlouhým soutěžím, kdy na konci můžete vyhrát pěkný balík knih. Jedná se o knižní šifru, která postupně odkrývá obrázek a vy se z něj snažíte uhádnout co nejvíce knih. Druhou variantou je pak knižní odysea, kdy každý den dostanete nápovědu, podle které máte knihu poznat. V obou případech je nutné počkat, až soutěže opět odstartují.

Nakladatelství

Fantom Print
Na této facebookové stránce se občas objevují soutěže o knižní novinky z nakladatelství Fantom Print. Stačí jen odpovědět na soutěžní otázku skrze dotazník a sdílením soutěže své šance ještě stupňujete.

Argo
I nakladatelství Argo v kategorii pro děti a mládež vyhlašuje soutěže o své knižní novinky, přičemž musíte co nejrychleji odpovědět na soutěžní otázku do zpráv FB stránky. Pokud jste x-tí (dle popisu u soutěže), pak knihu vyhráváte.

Humbook
Při pravidelném sledování této facebookové skupiny na vás občas vykoukne soutěž o YA novinku z produkce nakladatelství spadajícího pod Albatros Média, většinou se jedna o dva až tři kusy. Do soutěže se zapojuje skrze formulář nebo skrze komentáře. Někdy se do soutěže zapojujete přes kvízy na humbook.cz (viz níže).

Humbook.cz
Stránka, kde občas naleznete proklikávací kvízy, ve kterých se můžete dozvědět třeba o tom, jaká postava na vás v knize sedí nebo k jaké straně konfliktu byste nejspíše patřili. Odesláním tohoto formuláře se také mnohdy zapojujete do soutěže o YA knihu z produkce Albatros Media, na což často bývá upozorňováno právě na výše zmíněné facebookové skupině Humbook. Za sebe doporučuji odebírat i Newsletter, kde také nějaká ta soutěž vykoukne. Jinak pokud knihu nevyhrajete, přichází mailem jako drobná odměna sleva na knihu a poštovné zdarma.

Humbook blogeři
Jste-li blogeři, pak máte možnost se zapojit do soutěží o YA knihy z produkce Albatros Média také v této facebookové skupině. Zapojuje se skrze formulář se základními údaji, přičemž pokud se štěstí usměje zrovna na vás, je očekáván výstup o knize na vašem blogu/instagramu/apod. do uvedeného data.


Diskuze
Zapojujete se rádi do soutěží o knihy?
Znáte všechny zmíněné stránky, případně ještě nějaké další, které jsem neuvedla?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz