Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Co přinášejí nejnovější a nadcházející reality show?

Zombieversum

Určitě jste okem zachytili českého Survivora, který definitivně zkazil náhled na reality show tohoto druhu. Kde jsou ty drsné momenty, kdy soutěžící vypustili uprostřed divočiny s ničím a nechali je vlastnímu osudu? Teď už je to spíše taková výměna manželek. Takže na co se těšit, co rozhodně dokáže zaujmout a nabídnout něco nového neokoukaného?


Začíná bitva o vlajku!

Reality show mám ráda, když potřebuji vypnout, třeba u takového žehlení. Takže vždycky pátrám, co zapnout, u čeho moment nepozornosti vlastně nebude dělat rozdíl a u čeho opravdu nemusím přemýšlet. Díky tomu jsem vypátrala jeden seriál tohoto formátu, který se jmenuje Sirény. Je to poměrně kratičká série s jednoduchým konceptem.

Na ostrově je pět týmů složených z hasiček, policistek, sekuriťaček, vojaček a kaskadérek. Každý tento tým má svoji základnu a na ní ukrytou vlajku. Jakmile zazní sirény (naprosto kdykoliv), je potřeba nejen ochránit svoji týmovou vlajku, ale vyrazit sebrat týmovou vlajku někomu jinému. A tím i daný tým vyloučit. Při těchto akcích mají ženy na zádech své osobní vlajky jako životy a bez své osobní vlajky jsou pro aktuální boj vyloučeny. To se navíc ozve výstřel a ohlásí se jméno vyřazené členky pro potvrzení. Tak trochu jako táborové hry, tak trochu jako Hunger Games.

Přiznám se, že tohle je věc, kterou bych si dokonce i ráda sama vyzkoušela. I přes obsažená povolání nic drastického a přesto svěže neokoukaného.


Na motivy úspěšného seriálu

Kdo by neznal Squid Game. Ta byla dokonce tak oblíbenou, že po světě vznikaly různé neoficiální varianty osobního prožitku této hry. Jenže letošní listopad by se na naše obrazovky měla dostat oficiální reality show na motivy tohoto seriálu pod názvem Hra na oliheň: Výzva.

Určitě to není poprvé, co o této reality show slyšíte. Natáčení totiž již proběhlo a mnozí účastníci si stěžovali na podmínky, to ale není, oč tu nyní běží. Vše je hotovo, finišuje se a z traileru můžeme vyčíst, že se tato reality show snaží být věrná své filmové předloze ve všech detailech. Tedy až na to zabíjení, samozřejmě.

Tak se můžeme nechat překvapit, jestli se objeví i třeba nějaké nové hry, což trailer neobjasnil a více detailů prozatím není. Jediné, co je jasné, že se pracuje i na pokračování samotného seriálu, ale jeho datum vydání bude nejdříve následující rok a možná později (zatím nebylo oficiálně ohlášeno).


Se zombíky za zadkem

Ale doteď to vlastně jako nic s fantasy a sci-fi prvky moc neznělo, takže by to chtělo přitlačit. Poslední reality show, které se dočkáte již 8. srpna, je Zombieversum a jak již název napovídá, tentokrát se podíváme mezi samotné zombíky. Ačkoliv si to účastníci budou moci vyzkoušet jen jako, jak by vlastně obstáli, kdyby vypukla zombie apokalypsa?

Tentokrát to nebudou tedy souboje účastníků proti sobě, ale kooperativní hra proti hordě zombíků. A stačí jedno malé kousnutí, aby bylo všemu konec. Této reality show by se měly účastnit jihokorejské osobnosti.

Otázkou tak zústává, zda tato série bude vypuštěna na Netflixu celá dokupy a nebo bude vydána na dvě části jako tomu bylo u další jihokorejské série Physical: Sto statečných.


Tak na kterou z výše zmiňovaných reality show se těšíte nejvíce vy? Nebo naopak tento oddechový televizní formát nesledujete? A kdyby byla příležitost, chtěli byste si některou z her vyzkoušet osobně naživo?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Reklama – moje tipy

Nekroskop prodej

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V únoru čteme sci-fi knihu Ztracení ptáci
od Simona Jimeneze, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihu nebo e-book. Společné setkání proběhne 1. března na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Ztracení ptáci (Simon Jimenez)
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Lucií Ortegou

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Simon Jimenez - Ztracení ptáci

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz