Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Nakladatelství Fragment na knižním veletrhu ve Frankfurtu

Nakladatelství Fragment na knižním veletrhu ve Frankfurtu

Image

Během 14.-18. října se v německém městě Frankfurt konal velký knižní veletrh. Není divu, že se na něj některá česká nakladatelství vypravila, aby získala licence ke knihám a mohla se pustit do překladu a vydání pro český trh.

Na veletrh se vypravilo i nakladatelství Fragment, kdy se jeho šéfredaktorka Karolina Myšková rozhodla s námi podělit o to, jaké to tam bylo a co nás tedy čeká v následujícím roce.

Nakladatelství Fragment na knižním veletrhu ve Frankfurtu Nakladatelství Fragment na knižním veletrhu ve Frankfurtu

Jaká vládne na knižním veletrhu ve Frankfurtu atmosféra? Kdyby se tam někdo rozhodl vypravit, co má vlastně očekávat? Liší se v nějakém směru veletrh od těch našich?

Ve Frankfurtu vládne velmi živá, rušná a někdy až poněkud chaotická atmosféra. Veletrh je opravdu obrovský a může pro některé „nováčky“ působit poněkud nepřehledně. Ale vzhledem k tomu, že jej organizují němci, je to jen první zdání. Všechny haly, řady a příslušné stánky jsou velmi dobře značené a někteří nakladatelé mají opravdu velmi působivé stánky, které vás úplně vtáhnou. Je dobré, udělat si dopředu plán, co by chtěl člověk vidět a alespoň trochu se jím řídit. Letos byla na veletrhu nově přístupná i aplikace, která právě pomáhala najít cestu, naplánovat trasu a nezmeškat zajímavé čtení či přednášku. Kdo byl zatím jen na českých akcích, může být velikostí a množstvím lidí opravdu zaskočen, takže příprava se určitě vyplatí. Středa a čtvrtek jsou určeny spíše odborné veřejnosti, ale v pátek navštěvují veletrh i hojně školy. O víkendu se knihy již začínají prodávat a to je pak návštěvnost opravdu obrovská. Perličkou jsou bohužel neustálé fronty na dámských záchodcích. :) Ale kde zase potkáte bestselerové autory, jak čtou ze svých knih?

Nakladatelství Fragment na knižním veletrhu ve Frankfurtu Nakladatelství Fragment na knižním veletrhu ve Frankfurtu

Jak se vám líbí přednášky, besedy a či další prezentace? Máte čas se někde zastavit? Inspirovala vás některá přednáška k nákupu knihy?

Protože na veletrhu především nakupuji licence na další rok, nemám moc času na okolní přednášky a besedy, ale pokud mám čas, moc ráda se zastavím u „Blaue Sofa“ – „Modré pohovky“ stanice ZDF, kde celé dny běží zajímavé rozhovory s autory knih. Nejvíce čtení a autogramiád pak probíhá pak vždy o víkendu.

Když jsme u těch knih, je nějaký žánr či téma, který mezi knihami teď vládne? Rozhodli jste se jej zapojit i do edičního plánu na další rok?

Omalovánky úplně všude! Toto je opravdu jeden z největších trendů dnešního knižního světa – tolik druhů, podob a zpracování… Obrovský fenomén…  Pořád určitě v dětské literatuře velmi dobře funguje fantasy, humor a dětské detektivní příběhy. I my ve Fragmentu určitě s fenomény rádi pracujeme. Výsledkem se nechte překvapit, myslím si, že bude stát za to.

Nakladatelství Fragment na knižním veletrhu ve Frankfurtu Nakladatelství Fragment na knižním veletrhu ve Frankfurtu

Můžete nám prozradit alespoň jednu knihu či indicii, co nás vlastně v následujícím roce čeká za knihy?

Naši čtenáři se mohou těšit na nové fantasy z per těch nejlepších – například Ricka Riordana, ale i méně známých autorů, jejichž knihy si ale jistě získají velkou oblibu. Připravujeme také nové dětské série plní humoru a laskavosti, na své si přijdou holky, i kluci, poutavý příběh o velmi zvláštní dívce, pro mladé čtenářky a ještě opravdu velkou řadu dalších knih…

Jako milovnice dračích knih se nemohu nezeptat, jestli se opět dočkáme knihy i z této tématiky?

Knihy s dračí tématikou nám vycházejí ještě tento podzim – nemohu nezmínit souborné vydání Odkaz dračích jezdců – komplet de luxe, který vychází ve speciálním boxu, v imitaci kůže a jedinečným sběratelským kouskem, či kniha Serafína – Dračí posel a v neposlední řadě Talon: Společenstvo draků – Zkouška věrnosti, který vyšel již v září.

Nakladatelství Fragment na knižním veletrhu ve Frankfurtu

Fotografie jsou vlastnictvím nakladatelství Fragment.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz