Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Můj nákup na Audiotéka.cz

Image

Určitě jste si všimli mé první recenze audioknihy a já zjistila, že jsem se do tohoto způsobu podání příběhu zamilovala. Člověk u toho může dělat všelicos jiné a přitom poslouchat nějaký jemu příjemný příběh.

Neodolala jsem tedy a rozhodla se pořídit si něco dalšího na poslech. Trošku jsem si zagooglila a do oka mi jako první padl e-shop Audiotéka.cz. Jelikož se vám můj první komentovaný unboxing o nákupu líbil, rozhodla jsem se vám tedy popsat moje zkušenosti a dojmy s tímto obchodem.

Tentokrát se ovšem unboxingu nedočkáte, protože Audiotéka nabízí pouze audioknihy ve virtuální podobě, nikoliv hmotných cd. Na jednu stranu je to fajn, audio máte ihned po ruce, můžete poslouchat bez omezení spojených s dopravou. Na druhou stranu, když si to chcete pustit v přehrávači na CD třeba doma nebo v autě, tak už si musíte nahrávku sami vypálit.

Audiotéka

Jak jsem si vybírala tu svoji pravou?

Každopádně abych se vrátila k obchodu, opravdu mne překvapilo, kolik audioknih a žánrů se tam nachází. Asi jsem zaspala dobu. V Audiotéce jsou pěkně přehledně vypsané kategorie a najdete tam všechno od pohádek, přes fantasy, k humorným nahrávkám. Na své si určitě přijdou i maturanti s povinnou četbou.

Svoji první audioknihu Hunger Games jsem měla přímo od nakladatelství Fragment. Vůbec jsem netušila, do čeho jdu, chyběla mi zde nějaká ukázka. Na Audiotéce je to pravý opak – ukázka tam je drobná online a dokonce si můžete stáhnout jednu kapitolu zdarma k poslechu.

Díky tomu jsem zjistila, že bych třeba nemohla v blízké době poslouchat tolik diskutovaný příběh 50 odstínů šedi. Když jsem si totiž ukázku spustila, měla jsem opět před očima Katniss z Hunger Games. Obě audioknihy totiž namluvila Tereza Bebarová, ovšem to, že by mi nahrávky se stejným hlasem takhle pomotaly představivost, jsem si před poslechem nemyslela.

Hodně mě lákaly hity v žánru fantasy, jako jsou Hra o trůny, Odkaz dračích jezdců a další knihy, které byly zfilmovány a tak jsem tolik netíhla ke čtení – raději bych to naposlouchala. Uvažovala jsem i o Neomillnerové, o které slyším ostatní stále mluvit, ale v ruce jsem její tvorbu ještě neměla. Nakonec jsem ovšem zvědavě sáhla po audiu jedné starší knihy Solaris.

Stanislaw Lem - Solaris

Stanislaw Lem – Solaris
Interpret: Richard Honzovič , Renata Honzovičová Volfová
Co se stalo na vědecké stanici Solaris? Stříbřitý kolos se vznáší nad planetou zcela pokrytou tajemným oceánem. Stanice je v dezolátním stavu, všichni se chovají jako šílení – všichni, až na Gebariana. Ten je mrtvý. Oceán vykazuje známky abnormální inteligence, a zatímco se Dr. Kelvin snaží rozkrýt příčinu podivného chování zbylé posádky, tajemná síla planety se pomalu vkrádá i do jeho mysli… (audioteka.cz)

Jak probíhá nákup?

Jednoduše si založíte účet, kde budete mít svoji virtuální knihovnu. Z té si po zakoupení audia můžete nahrávku ihned stáhnout. Vyskočí vám sice po zakoupení hláška, že na audio je potřeba umístit vodoznak, což může trvat několik minut a teprve poté vám bude přidáno na účet, ovšem mě naběhla audiokniha ke stažení okamžitě po dočtení výše zmíněné hlášky (nejspíše jsem tam byla mimo špičku).

Závěrem

Vzhledem k tomu, jak jsem se do audioknih zamilovala, nejsem na Auditéce naposledy. Moc se mi líbí ukázky, které mají u každé audioknihy. Audio můžete po zakoupení ihned stáhnout, žádné čekací doby a vše naleznete ve svém účtu. Také jsem si všimla, že pořádají slevové akce (např. k MDŽ byly v akci romány pro ženy), což určitě (nejen) my ženy, které máme oči jen pro slevy, uvítáme.

Diskuze

Máte rádi audioknihy?
Kde je nejraději nakupujete?
Máte zkušenosti s e-shopem Audiotéka?

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • Mirek Hudec napsal:

  Moje zkušenosti s Audiotékou jsou negativní. Stáhl jsem si jejich aplikaci pro Applí systém IOS a vše funguje skvěle….. Až na jednu VELMI PODSTATNOU VĚC. Bez jakéhokoli upozornění se platba za audioknihy provádí přes účet Apple a ceny za knihy jsou PODSTATNĚ DRAŽŠÍ, než ceny uváděné na webu Audioteka.com…. v mém případě +100Kč za každou jednu knihu ….. Možnost platit oficiálně uváděnou ( a ca o třetinu nižší) cenu napřímo platební kartou jsem v menu aplikace nikde nenašel. Problém není s kým řešit, na Audioteku existuje pouze jeden kontakt – obligátní ( vcelku na nic) e-mailový formulář, jinak nic…..

  • Dragell napsal:

   Bohužel Apple nemám, takže nemohu sama ověřit. Co se ale týče kontaktu na Audiotéku, pohledala jsem a jde je např. kontaktovou přes Facebook, mají uvedené telefonní číslo a našla jsem i další kontakt mimo formulář a to přímo na zákaznickou podporu: podpora@audioteka.cz
   Držím palce, ať se problém vyřeší.

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz