Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Filmové novinky
 • Listopadové kino ovládnou podivná zelená stvoření pobíhající mezi lidmi

Listopadové kino ovládnou podivná zelená stvoření pobíhající mezi lidmi

Rádi si vychutnáváte některé filmy na pořádném plátně v kině? Tak to tu pro vás mám vybranou skupinu snímků, které se budou promítat (nebo již promítají) tento měsíc. A takový Grinch vám rovnou připomene, že vlastně za chvilku budou Vánoce, tak proč si neudělat radost!


Climax

taneční horor
Francie

Chcete zažít jízdu, jaká tu ještě nebyla? Připravte se na nový film, který v sobě dokáže skloubit nespojitelné. Chata uprostřed lesů ožívá do zimní noc, když si v ní skupina tanečníků a tanečnic užívá závěrečnou party před jejich turné v USA. A to ti mlaďoši ještě netuší, že v sangrii není jen alkohol, který s nimi v následujících hodinách pěkně zamává.


Grinch

rodinný animák
USA

Zbožňujete animáky? Pak i tento měsíc je připraven jeden takový snímek pro vás a to rovnou od tvůrců mimoňů. Neznáte Grinche? To je sirotek, kterého nikdy nic na Vánoce nečekalo, nesnášel je a to mu vydrželo až do dnešních dob. A pak se dozví, že ve vesničce Kdosice pod jeho skrýší se budou letos oslavovat Vánoce ještě třikrát více než doposud. A to by nebyl Grinch, aby se nerozhodl tyto oslavy překazit.


Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

dobrodružné fantasy
Velká Británie, USA

Ačkoliv byl v prvním díle černokněžník Grindelwald zajat a umístěn do vazby, již je opět na svobodě a dává dohromady všechny své stoupence, aby mohli čarodějové ovládnout svět na úkor mudlů. Do boje proti tomuto mocnému nepříteli je povolán Mlok Scamander, podivín s oblibou v kouzelných zvířatech. Může proti němu obstát? Podle knižní předlohy z pera J. K. Rowlingové, která nám dá opět ochutnat spoustu magických stvoření, které se ukrývají ve světě.


Robin Hood

dobrodružný
USA

Na filmová plátna se také dostane nové zpracování Robina Hooda, šlechtice vracejícího se z křižáckého tažení, kterému je odcizen veškerý majetek. Stává se tak obávaným zbojníkem ukrývajícím se v Sherwoodském lese, který obírá bohaté a získané peníze rozdává chudým. Bude tahle nová verze vynikajícího lukostřelce s dobrými úmysly ta pravá trefa do černého?


Mladí zabijáci

akční thriller
USA

Vítejte v Salemu, kde žije i partička středoškolaček, které žijí spíše online životem, vše zdokumentovávají a dávají na sociální sítě. Co se ovšem může stát, když si tohle městečko vezme do merku hacker, který nechá vyplout na světlo světa všechny tajné informace, textovky či fotky zdejších obyvatel? Jak jsem již říkala, nacházíme se v Salemu a já tak trochu čichám novodobý hon na čarodějnice.


Za mě rozhodně vedou Fantastická zvířata, která mne sice v prvním díle moc nezalichotila hereckým obsazením a stylizací hlavních postav, ale přesto jsem se do všech těch kouzelných tvorů opravdu zamilovala. A na co se těšíte nejvíce vy?

Podělte se o článek s přáteli

1 Komentáře
 • K napsal:

  Včera jsme se se spolubydlící konečně podívaly na celá Fantastická zvířata (vždy jsme viděly jen část) a jsme moc rády, že nemusíme dlouho čekat na premiéru dalšího dílu :D

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 31 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova.lu@gmail.com

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Můj web o cestování
  aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

  Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

  Co právě čtu

  Milenec z temnot
  Zaklínač: Liščí děti
  Uvězněni
  Klíč k času
  Císařovy čepele

  Reklama | Můj výběr na netu

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká téměř každé úterý.

  Nejnovější díl: Svět knihy očima vystavovatele aneb Jaké to je, když si založíte malé nakladatelství | Host: Rosana Zvelebilová

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Dračí plamen od Patricka Nesse, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji sehnat jako knihu a e-knihu.

  Program i odkaz na společné online setkání objevíte ke konci měsíce zde.
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
  Patrick Ness - Dračí plamen