Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Letní půjčovna her 2022 se opět rozjíždí po celém Česku

Letní půjčovna her 2022

Tak jako každý rok, i letos si můžete zapůjčit během léta deskové hry domů. Letní půjčovna her 2022 totiž právě odstartovala v prodejnách Albi, kde si budete moci zapůjčit až pět rozmanitých titulů z jejich produkce, takže si mezi nimi jistě najdete ten svůj.

Půjčovna probíhá v období 15. června do 31. srpna 2022 a nese s sebou dvě podmínky. Jednou z nich je mít registrovaný účet u Albi, což můžete zdarma provést na prodejně. Druhou podmínkou je pak vratná záloha 100 Kč oproti hře. Na prodejně pak už jen vyplníte zápůjční list, který dokládá tuto dočasnou transakci a obratem si můžete odnést svůj vyvolený titul domů.

Prodejna Albi Prodejna Albi a letní půjčovna her 2022

Hru si můžete půjčit na maximálně 14 dní (a to pouze jednu) a posléze ji musíte opět vrátit na prodejnu. Pokud tak neučiníte, za každý den navíc vám naskočí pokuta 10 Kč. Proč si ale hru držet tak dlouho doma, když ji můžete s rodinou či přáteli několikrát zahrát a pak se pustit do další nové a neobjevené?

Mimochodem zajímá vás, kam se po skončení akce rozbalené hry dostanou? Aby dále mohly sloužit a vyloudit úsměvy na dětských tvářích, poputují všechny využité tituly do dětských domovů.

 Catan: Osadníci z Katanu Šampioni Jablečného království

Jaké hry nabízí Letní půjčovna her 2022?

První z her je poměrně jednoduchá rodinná hra se slovy s názvem Rodinná trefa, kde jeden hráč dává nápovědu a zbylí hráči dle kartiček na stole hádají, která slova odpovídají nápovědě.

Podobně jednoduše je na tom také party hra Tipni si!, která nabízí šest okruhů zajímavých otázek, na které rozhodně nemůžete znát odpověď, ale musíte si prostě tipnout. Kromě zisku bodů si můžete také vsázet na nejlepšího hráče.

A teď se pomalu dostáváme k strategickým hrám, které už vám nějakým způsobem zavaří mozkové závity. Mojí oblíbenou stálicí, se kterou můžete potěšit nejen přátele, ale jistě ji zvládnou i rodiče, jsou Osadníci z Katanu. Na ostrůvku si postavíte vesnici, těžíte suroviny, abyste se za ně mohli opět rozšiřovat. Cesty a strategická místa vám ovšem mohou snadno zablokovat protihráči, a tak jen těžko říct, kdo se nakonec stane pánem celého Katanu.

Karak je pro změnu hra na hrdiny, kdy se svým vyvolencem se vydáte do nitra hradu Karak, který ukrývá lákavý poklad. Ten ovšem brání zlý drak a spousta dalších nestvůr. Hra je pokaždé jiná díky tomu, že si podzemí vždy stavíte sami.

Poslední hrou jsou Šampioni Jablečného království (My Little Scythe), kdy se jedná o upravení hry Scythe tak, aby si ji mohli zahrát i ti nejmenší hráči. Čeká vás tak dožínkový turnaj, kde se snažíte se svými hrdiny uspět, to vše v půvabné grafice, která potěší oko nejednoho hráče.

Znáte akci Letní půjčovna her? A které hry si letos půjdete zapůjčit a vyzkoušet s přáteli? Nebo dokonce některé tituly máte už doma a můžete je doporučit ostatním?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz