Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Konečně doma

Gorgové jsou zlí a pronásledují Buvy úplně všude. A když pak tihle fialoví barevní mimozemšťané zavítají i k nám, ohrozí tím naši zeměkouli a celý život na ní.

Zhlédnuto: kino, 2D, dabing, knižní předloha nečtena

Příběh

Právě nyní přistáli na naší planetě Buvové a veškerou lidskou populaci přestěhovali do Austrálie, aby zbytek planety mohli sami osídlit.

Kdo jsou to Buvové? Jsou to mírumilovní, fialový mimozemšťané s chapadýlky. Vlastně fialoví… oni totiž mění barvu dle nálady, takže jsou červení, když se zlobí, zelení, když lžou a tak dále. Jsou to mnohaletí nepřátelé Gorgů, kteří jim zničili již velké množství planet.

Jenže pak omylem jeden z velmi „šikovných“ Buvů jménem O pozve Gorgy na tuto novou planetu a tak se stává tím nejhledanější Buvem. A právě při svém úprku se setkává s malou Tipy a jejím kocourem Čuníkem, kteří unikli nedobrovolnému přesídlení původních obyvatel Země.

Společnými silami se nejprve nedůvěřivě vydají na cestu, aby našli nejen Tipynu mámu, ale také zabránili invazi nepřátelských Gorgů.

Trailer

Rodina nade vše

Právě u tohoto filmu jsem pocítila onen rozdíl, kdy se jedná o pohádku pro děti a kdy se jedná o rodinný film. Tuhle pohádku si totiž nejvíce užijí právě děti do takových 12-13 let, pro které je tvořena nejen dějem, vtipy, ale i hlavní myšlenkou.

Příběh totiž není jen o jednom velkém dobrodružství, ale ukazuje, jak je nejen pro Tipy rodina důležitá a hlavně rodina je to, co Buvům chybí, proto možná nedokážou rozumět některým překvapivým situacím.

Film Konečně doma

Barevný ohňostroj

Od studia DreamWorks jsme se dočkali opět úžasného animovaného zpracování. Jelikož se jedná o film pro děti, musí být opravdu pestrobarevný, navíc auto tu létá na ledovou tříšť zelené, červené a modré barvy.

A u barev zůstaneme. Překvapila mne hlavní hrdinka, je to snad poprvé, co jsem zachytila v animovaném filmu jako hlavní postavu Afroameričanku. Její černé kudrny nás tak s hravostí provedou filmem při tanci na Rihanninu hudbu.

Jediná škoda je, že pro naši zem byl film nadabován a tak se vytrácí zajímavé zahraniční hlasy. V originále si hlas Tipy střihla Rihanna a nešikovného Oma namluvil Jim Parsons (můžete znát ze seriálu The Big Bang Theory jako Sheldona).

Film Konečně doma

Pro děti?

Co možná překvapí, je fakt, že tahle malá dívenka má iPhone a rozhodně s ním umí selfíčkovat (nemluvě o výdrži baterie). Pak už přemýšlíte, jestli se máte více divit vznášejícímu se automobilu s limonádovým pohonem nebo tomu, že ho tohle prtě vlastně řídí.

Ale i přes všechno to moderno zde naleznete opravdu jednoduchý humor šitý na míru právě dětem. Občas jej vystřídají akční a napínavé scény, jindy zase vážné chvilky ve vztahu Oma a Tipy. Dokáže se mimozemšťan s pozemšťankou spřátelit, ačkoliv jsou tak odlišní? (a to nejen vzhledem)

Film Konečně doma

Moje hodnocení

Krásná, barevná pohádka s důležitým posláním, které prostupuje celým filmem a vytváří překvapující závěr. Škoda jen, že je směřována na děti a dospělé nejspíše tolik nepobaví. I přesto je to prostě výborná podívaná.

Moje hodnocení: 7/10

Základní údaje

Konečně doma
Animovaný, pohádka, sci-fi, komedie, dobrodružné
USA, 2015, 92 min
Režie: Tim Johnson
Knižní předloha: Adam Rex
Scénář: Tom J. Astle, Matt Ember
Hudba: Lorne Balfe
V originální znění: Jim Parsons, Rihanna, Jennifer Lopez, Steve Martin, Matt Jones, Nigel W. Tierney

Fotografie převzaty ze stránky www.dreamworks.com.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 31 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova.lu@gmail.com

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Můj web o cestování
aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

Co právě čtu

Milenec z temnot
Zaklínač: Liščí děti
Uvězněni
Klíč k času
Císařovy čepele

Reklama | Co mě zaujalo jinde

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká téměř každé úterý.

Nejnovější díl: Skončím v pekle, když píšu do knih?

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou, kterou jsem pro vás vyzpovídala v rámci lednového společného čtení.

Čtenářský klub – společné čtení

V březnu čteme knihu Železná vdova od Xiran Jay Zhao, tak neváhejte se zapojit. Můžete ji sehnat jako knihu a e-book.

Zde ke konci měsíce naleznete odkaz na Zoom, kde se sejdeme na společnou debatu nad knihou.
 
 |  Jak funguje čtenářský klub a co nabízí?
Xiran Jay Zhao - Železná vdova