Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Knižní novinky za únor 2023

Knižní novinky za únor 2023

Už si brousíte zuby na knižní novinky, které přichází na naše pulty v únoru? Tak pojďte nakouknout, co se urodilo na poli fantasy a sci-fi. Tentokrát dostanete i nášup knih pro dětské čtenáře a pokud byste netušili, po kterém autorovi sáhnout, je připravena také jedna antalogie, která mimochodem upozorňuje na problémy dnešního světa.


Knihy pro děti

Kolektiv autorů - Ledové království: Čtyři pohádkyKolektiv autorů – Ledové království: Čtyři pohádky
Série: Ledové království
Nakladatelství: Egmont
Datum vydání: 20.2.2023

Nové příběhy z Arendelle!
Je tu Olaf se čtyřmi novými pohádkami! V prvním příběhu se dozvíte, jak to dopadlo s nalezeným vajíčkem. Ve druhém s Annou a Elsou pomůžete malému Erikovi hledat ztracenou hračku, ve třetím na vás čeká nespokojený a unavený zemní obr a v posledním vyprávění zavítáte do hor a zkusíte podle staré mapky vypátrat ukrytý poklad krále Agnarra!

Erin Hunterová - Kočičí válečníci: Nové proroctví: PůlnocErin Hunterová – Půlnoc
Série: Kočičí válečníci: Nové proroctví (1)
Nakladatelství: Albatros
Datum vydání: 16.2.2023

Budoucnost lesa je v jejich tlapkách. Kočičí válečníci se vracejí v další sérii!
Ostrodráp vyslechne z úst Hvězdného klanu zlověstné proroctví, které ho varuje, že kočičím klanům hrozí dosud nepoznané nebezpečí. Mladý válečník se proto spolu s několika přáteli vydává na výpravu do neznámých končin, aby zachránil les před zničením. Bude potřebovat veškerou odvahu svých válečnických předků, protože blížící se zkáza může jeho domovinu doslova vyrvat z kořenů. Ať už ho ale čeká cokoli, Ostrodráp se od osudu nenechá hladit proti srsti!

Helena Žižková - Strašidelná školaHelena Žižková – Strašidelná škola
Nakladatelství: Albatros
Datum vydání: 16.2.2023

Nebojte se v strašidelné škole!
V téhle škole se něco podivného děje. Max to tuší už dávno, nové spolužačce Vendule se hned cosi nezdá. Navíc ani neví, že s ní přišel ještě někdo – Agáta. A tu ostřížím zrakem sleduje Vendelín. Ti dva ovšem nejsou děti, ale skřítci. Chvíli trochu kouzlí, chvíli pomáhají, občas se zlobí, občas se radují. Takže škola je opravdu strašidelná, ale hezky!

Jiří Tomek - Kouzelná oázaJiří Tomek – Kouzelná oáza
Nakladatelství: Albatros
Datum vydání: 23.2.2023

Poslouchejte zpěv květu pouště, který vypráví arabské lidové pohádky!
V kouzelné oáze vykvetly arabské lidové pohádky – vyprávění o řemeslnících, rybářích, kupcích, soudcích, princích a princeznách, o čarovných předmětech. Ale i příběhy z dobrodružných cest, šibalské povídačky nebo bajky. Hrdiny mnohdy provázejí nadpřirozené bytosti pouště, mocní džinové, ať už dobří, či zlí. Podivuhodný a barvitý je svět alžírských, egyptských, tuniských, syrských a dalších pohádek z dávných časů. Kouzelný květ pouště je rád zpívá pro všechny, kdo poslouchají.

Ukázka z knihy Kouzelná oáza


Fantasy

Marissa Meyerová - ZlatáMarissa Meyerová – Zlatá
Série: Gilded (1)
Nakladatelství: Egmont
Datum vydání: 6.2.2023

Okouzlující pohádkový román od autorky bestsellerové série Měsíční kroniky
Obyčejná mlynářova dcera má neobečejný dar: spřádat kouzelné a fantazijní příběhy… a lhát. Jedním z nich však upoutá krutého Krále duchů, pána nemrtvých lovců, duchů a přízraků v temném světě plným záhadných bytostí. Dostane nesplnitelný úkol: upříst zlato ze slámy. Pokud neuspěje, zemře. Zoufalá Serilda náhodou přivolá zvláštního chlapce. Ten jí pomůže… ale za jistou cenu. Dokáže Serilda poodhalit hradní tajemství a zorientovat se v magickém světě?

Amanda Foodyová, C. L. Herman - My všichni neřádiAmanda Foodyová, C. L. Herman – My všichni neřádi
Série: All of Us Villains (1)
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2.2.2023

Nestvůry vám nemůžou ublížit — pokud jste jedna z nich.
Když vyjde Krvavý měsíc, potomci sedmi zakladatelů města Ilvernath vyberou své zástupce, aby se mezi sebou utkali v turnaji na život a na smrt. Vítěz získá neomezenou vládu nad tajným zdrojem vysoké mágie, nejmocnějším na světě — o němž se traduje, že už je dávno vyčerpaný. Nelítostný souboj o moc a postavení probíhal po generace v utajení. Zatímco nejmladší potomci umírali, jejich rodiče spřádali plány, jak získat výhru pro sebe a svůj rod. Ovšem tentokrát je všechno jinak. Někdo zasvěcený promluvil a světlo světa spatřila kniha plná detailů o krutém klání. Na jednu stranu jsou tak šampioni bez varování vrženi do centra pozornosti celého světa, na druhou stranu však kniha každému z nich poskytuje jistou výhodu — představuje totiž cenný zdroj poznatků o soupeřích a ty zase můžou být klíčem k vítězství. Krvavý měsíc vychází. Turnaj začíná.
My všichni neřádi je prvním dílem dvoudílné mágické série.

Chuck Wendig - Kniha nehodChuck Wendig – Kniha nehod
Nakladatelství: Laser
Datum vydání: 20.2.2023

Kdysi dávno žil Nathan v domě na venkově se svým násilnickým otcem – a nikdy své rodině neřekl, co se mu tam stalo.
Kdysi dávno byla Maddie malá holčička, která vyráběla panenky ve své ložnici, když uviděla něco, co neměla – a dodnes se snaží vypořádat se se svým traumatem vytvářením strašidelných soch.
Kdysi dávno se něco zlověstného a hladového procházelo tunely pod horami a uhelnými doly jejich rodného města na venkově v Pensylvánii.
Nyní jsou Nate a Maddie Gravesovi manželé a se svým synem Oliverem se do svého rodného města vrátili. Jenže to, co se dělo kdysi, se nyní opakuje.
Oliver potkává podivného chlapce, který se stane jeho nejlepším přítelem, chlapcem s vlastními tajemstvími a zálibou v temné magii. Tato temná magie je postaví do středu bitvy dobra se zlem a boje o duši rodiny – a možná i o celý svět. Ale rodina Gravesových má v této bitvě tajnou zbraň: vzájemnou lásku.

Kolektiv autorů - Jiný krajKolektiv autorů – Jiný kraj
Nakladatelství: Golden Dog
Datum vydání: 27.2.2023

Jiný kraj může znamenat exotickou přírodu, ale také odlišné mravy, neobvyklé zvyky a zákonitosti, jiné lidi, myšlenky, osudy. Antologie Jiný kraj je výběrem povídek žánru fantasy, sci-fi a hororu, ale přesto se věnuje tématům, která hýbají současným světem. Problémy osobní identity, ochrana životního prostředí, potíže v rodině nebo intenzivní chov drůbeže. Mořské panny plavou mezi igelitovými sáčky, mágové experimentují na dětech s mentálním postižením, kmen žijící na obří kře prchá ze své domoviny, protože přichází doba tání… Obsah povídek je často kritický a varující, ale nejednou se na konci mihne jiskřička naděje. Nebo aspoň rozkošné koťátko.

Ukázka z knihy Jiný kraj

Dále vychází

 • Richelle Mead – Vampýrská akademie (4): Krvavý slib (#booklab)
 • Natalie C. Parker – Seafire (3): Oko hurikánu (#booklab)
 • Gene Wolfe – Kniha nového slunce (2): Smiřitelův spár (Fobos)
 • Juraj Červenák – Krev prvorozených (Argo)

Sci-fi

Michal Březina - Zlé časyMichal Březina – Zlé časy
Nakladatelství: Laser
Datum vydání: 22.2.2023

Česká novinka ve zbrusu nové pulpové řadě…
POST FINEM – agentura pro cestování časem, kterou má pod palcem armádní generál, verbuje nové rekruty. Události na sebe nenechaly dlouho čekat a hned první úkol stál za to. Však, kdo mohl tušit, že se průzkum časoprostoru tak fatálně zkomplikuje? Ve vyprávění líčí Dušan Hofírek své spletité toulky chodbami dějin a také něco málo o tom, jak mu najednou ležel celý osud světa na bedrech či jak potkal skvělého přítele…
Původní český román o tak trochu jiném cestovateli časem.

Frank Schätzing - Vzpoura oceánů, 2. částFrank Schätzing – Vzpoura oceánů, 2. část
Nakladatelství: Laser
Datum vydání: 27.2.2023

Druhá a závěrečná část ekologického sci-fi, které se dočkalo zfilmování coby nejambicióznějšího německého televizního projektu.
V Peru zmizí rybář. Beze stopy.
Norští experti na těžbu ropy narazí na podivuhodné organismy, které ovládly stovky čtverečních kilometrů mořského dna.
Mezitím se v Kanadě odehraje hrůzná proměna velryb u břehů Britské Kolumbie.
Nic spolu zdánlivě nesouvisí. Ale biolog Sigur Johanson nevěří na náhody. A indiánský ochránce velryb Leon Anawak dojde k znepokojivým závěrům. Blíží se katastrofa. Pátrání po jejím původci konfrontuje vědce s těmi nejhoršími nočními můrami.

Argo: Nesuď knihu podle obaluVilma Kadlečková – Vidění
Série: Mycelium (4)
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: únor 2023

Když se össenská Loď vynoří z R-A prostoru mrtvá, pro Össeany je to důvod ke smutečním obřadům – a pro Pozemšťany drama. Členové posádky, kteří katastrofu přežili, mají být obětováni. Církev se nehodlá vzdát tisíciletých tradic kvůli životům několika lidí z planety, která se jim podřizuje čím dál víc. Skutečně budou Pozemšťané mlčet i tentokrát? Copak nikdo nedokáže Össeany zastavit?
Lucas Hildebrandt pokusy o záchranu ignoruje. Necítí se jako hrdina, který by měl jednat: je jen stínem svého dřívějšího já, zbavený vůle, závislý na össenských drogách, vyhořelý. Sám už od sebe nic nečeká. A přesto je to právě on, kdo dokáže postřehnout podstatné věci. Uvědomuje si projevy yantrünu, Vidění, Čtvrté složky Pětice. Tuší, že smrt Lodi je předzvěstí mnohem zásadnějších změn – změn, vůči kterým jsou Pozemšťané slepí.
Hrozba, o které se mluví v össenských Knihách, je tady.
Tam ve vesmíru už to začalo.

Claudia Gray - Star Wars: Vrcholná Republika: Padlá hvězdaClaudia Gray – Padlá hvězda
Série: Star Wars – Vrcholná Republika
Nakladatelství: Egmont
Datum vydání: 13.2.2023

Světlo Jediů čelí své nejtemnější hodině
Krutí nájezdníci známí jako Nihilové se znovu a znovu snaží přivést zlatý věk vrcholné Republiky k ohnivému konci. Vrcholná Republika znovu a znovu vychází z boje potlučená a vyčerpaná, ale díky svým ochráncům z řad Jediů vítězná – a není většího symbolu jejich společné věci, než Maják Hvězdosvit. Ten představuje Republiku na vrcholu jejích snah: je centrem kultury a vědění, jasnou pochodní v temnotě neznáma a podanou rukou do nejvzdálenějších končin galaxie. Když obyvatelé pohraničí prchají před útoky Nihilů, je Hvězdosvit se svou posádkou připravena všem poskytnout útočiště. Vděční rytíři a padawani řádu Jedi, kteří jsou zde umístěni, se konečně mohou zotavit z bolesti svých zranění a zármutku nad ztrátami. Ale bouře, o níž si mysleli, že pominula, stále zuří a oni se pouze ocitli v jejím oku. Marchion Ro, skutečný strůjce Nihilů, připravuje svůj dosud nejodvážnější útok – takový, jehož cílem je uhasit světlo Jediů.

Záznam besedy na Humbook 2018 s Claudií Gray


Tak se podělte, která z knih je tou pravou pro vás? Preferujete spíše fantasy nebo sci-fi žánr? Či se dokonce úplně ze všeho nejvíce rádi bojíte? Věřím, že i tentokrát si dokážete z nabídky nakladatelství jistě vybrat, ačkoliv ediční plány se teprve tvoří a plánované knihy na letošní rok se tak teprve pořádně rozjedou.

Podělte se o článek s přáteli

3 Komentáře
 • Krista napsal:

  Popravdě musím říct, že mě nic nezaujalo. Počkám na březen :)

  • Dragell napsal:

   Já věřím, že už se to knižně rozjede, přeci jen, ediční plány už jsou venku, takže taková ta proluka po novém roce, kdy toho vychází méně, by už měla být za námi :)

 • Tvořilka napsal:

  Nová Marissa Meyer, Tak to si nenechám ujít!

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz