Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Knižní festival pro mládež HumbookFest 2020 nic nezastaví!

Knižní festival pro mládež HumbookFest 2020 nic nezastaví!

Když nemůže hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře. A přesně tímto historicky prověřeným příslovím se řídí také letošní HumbookFest 2020, tedy knižní festival pro mládež, jemuž (tak jako všem akcí) hrozilo odložení z důvodu koronaviru. Pořadatelé si ovšem našli cestu, jak zprostředkovat natěšený čtenářům jejich vytoužený festival, a tak pojedou letos online a zdarma pro všechny!

Vše vypukne již zítra 10. října 2020, kdy v 10:30 začíná úvodní přenos a navazuje na něj připravený bohatý program až do 17:00. I letos se tak můžeme těšit na besedy s autory, Little Box of Yes nebo o tom, jak vzniká kniha. Nezapomeňte nahlédnout na kompletní přehled programu, ať vám neunikne to nejzajímavější z tohoto jednodenního festivalu.

V článku jsou použity fotografie z předchozích ročníků a z HumbookStage na Světě knihy.

V hlavní roli čeští spisovatelé

Na letošním HumbookFestu vás čeká spousta zajímavých autorů, tentokrát z řad našich krajanů. Těšit se například můžeme na Pavla Bareše, který debutoval sérií Projekt Kronos a naposledy se pro nás připravil superhrdinské fantasy Meta. Výraznou tváří je také Theo Addair, který čtenářům představil homosexuální vztahy v knize Muffin a čaj a následně se překlenul do fantasy v sérii Ve stínu Oskeruše.

Svět knihy 2019 - sobota HumbookStage Svět knihy 2019 - sobota HumbookStage

Zazáří také známé tváře z literární soutěže Hvězda inkoustu, do které i letos můžete zasílat své literární výtvory na téma Feel good contemporary pro mladé čtenáře. Alžběta Bílková, vítězkyně 1. ročníku, oslovila porotu titulem Z kouře a kamene a letos na podzim jí vyjde druhá kniha Kosti Mraza. Ani Kateřina Šardická nezahálela a po vítězném titulu Zmizení Sáry Lindertové přichází s novou knihou Noci běsů. Na Humbooku se uvidíme také s Petrou Podolovou, která ve třetím ročníku zazářila se sci-fi Futurum.

Jako HumbookStart byla letos vybrána spisovatelka Alžběta Komrsková, které letos vyšlo fantasy Dcera ztracených bohů inspirované řeckou mytologií. Tohle je ovšem jen stručný výpis a spisovatelů vystupujících na živém vysílání HumbookFest 2020 bude mnohem více.

Nezapomeňte nakouknout také na záznamy z besedy minulých ročníků HumbookFestu.

I letos si užijeme doprovodného programu

Ačkoliv to online není takové, jako když se setkáte s přáteli tváří tvář na festivalu nebo dokonce se svými oblíbenými spisovateli, i tak HumbookFest 2020 nezapomíná ani na doprovodné aktivity.

Dobrá zpráva, ani letos vám neuteče cosplayová soutěž! Vyfoťte se při sledování HumbookFestu ve svém kostýmu a zašlete na mail humbook@albatrosmedia.cz do sobotní 17h. Následně se všechny fotografie objeví na webu v galerii, kde HumbookTeam vybere tři výherce. Výhrou je pak poukázka na knihy v hodnotě 2000 Kč.

Zašli jste si každý rok vymalovat záložky? Pokud máte doma tiskárnu a pastelky, ani tentokrát vás tato činnost nemine. Sada 12 Humbook záložek na vás již nyní čeká ke stažení.

Knižní festival pro mladé Humbook 2019 Knižní festival Humbook 2018: záložkový workshop

Všude samé knihy

Říkáte si, co ale podepsané knížky? Ty a mnoho dalších věci budete moci koupit ve speciálním eshopu pouze během soboty a to s 25% slevou. Jestliže nakoupíte nad 799Kč, budete mít poštovné zdarma a navíc budete zařazení do slosování o 100 super knižních cen. V obchůdku bude také v limitovaném množství k dostání VIP taška s exkluzivní reading copy a spoustou drobných dárků. Ceny i obchůdek budou uveřejněny až v sobotu, proto nezapomeňte sledovat HumbookFest 2020 na Facebooku.

Tak co na to říkáte, láká vás připravený program? Jak se rozhodnete strávit tenhle deštivý víkend? Humbook 2020 dává rozhodně zajímavou příležitost ochutnat jeho atmosféru a to zadarmo! Již zítra na streamu.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova.lu@gmail.com

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Můj web o cestování
aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

Reklama – moje tipy

Co právě čtu

Milenec z temnot
Zaklínač: Liščí děti
Uvězněni
Klíč k času
Císařovy čepele

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V listopadu čteme knihu Před bouří
od Zuzany Hartmanové, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihue-book a audioknihu. Společné setkání proběhne 1. prosince na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Před bouří
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Zuzanou Hartmanovou

 

| Odkaz na Zoom |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
Zuzana Hartmanová - Před bouří