Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Audioknihy
  • Josef Pecinovský – Házím ti laso, kamaráde (Martin Myšička)

Josef Pecinovský – Házím ti laso, kamaráde (Martin Myšička)

Zažijte netradiční běh o život z budoucnosti, kde díky podivnému zařízení můžete (po zaplacení patřičné sumy) zasadit ten nejtvrdší trest těm, kteří se vám znelíbí.

Příběh

Vítejte ve světě, kde můžete potrestat ty, kteří vám něco provedli. Tedy pokud máte peníze.  Je tu pro vás k zakoupení biokybernetický stroj s trefným názvem LASO. LASO je tak dlouhé, jak moc si zaplatíte a při stále rychlost 4km/h sleduje svoji oběť nejkratší trasou. V jeho sevření pak dotyčný umírá ne zrovna příjemnou smrtí.

Ačkoliv je oběť nedotknutelná, tedy při tomto zběsilém honu ji nesmí nikdo přímo zadržet, i přesto jsou velké odměny za udávání, když se dotyčný někde pokusí před LASEM schovat.

Že by společnost takovou věc měla odsuzovat? Ba ne, všichni sledují přímé přenosy z honby, šikovným prchajícím fandí, ale neváhají využít možnost namastit si kapsu. Skoro jako gladiátorské zápasy, které již vymizely z povrchu země, akorát jedinou zbraní dotyčného jsou jeho nohy, výdrž a obratnost.

Styl psaní

Novela se v ničem dlouho nerozebírá a jde rovnou na věc. Zažijete příběh plný akce a napětí od začátku do konce. Můžete sledovat jednu velkou honičku na nešťastníka Marela Dama, který nechce svůj život dát lehce. Objevují se zde velmi překvapivé momenty a není chvíle, kdy by se nic nedělo.

Až na podivné mechanické LASO se v příběhu více nerozebírá budoucnost světa, ve kterém se děj odehrává. Prostředí je nám tak bližší a známější. Pokud tedy neholdujete sci-fi, protože si se všemi těmi vymoženostmi, zbraněmi a kosmickými koráby nerozumíte, tak věřte, že vám tohle sci-fi jistě sedne.

Příběh funguje jako odraz dnešní společnosti, ve které vládnou peníze. Aneb ti, kdo je mají, převezmou spravedlnost do svých rukou jakýmkoliv způsobem. A ti, kdo peníze nemají, jsou mnohdy ochotní pro jejich získání udělat téměř cokoliv.

Audio

Pro namluvení audioknihy byl vhodně vybrán Martin Myšička. Dodává příběhu výbornou atmosféru a tak se stává z audioknihy opravdová lahůdka.

Jednotlivé kapitolky jsou od sebe odděleny zvukovým doprovodem, který mi zní jako podivná „hudba  kosmu“. Však tuto souhru neobvyklých tónů naleznete i v ukázce níže. Ačkoliv až na laso příběh působí jako z dnešní doby, i přesto nás tato hudba ujišťuje, že tomu tak není. Ovšem neslouží jen pro oddělení částí příběhu, ale také jako podkres při napjatých situacích v ději.

Obal

Jednoduchý obal s hlavním terorem povídky a také interpretem. Vím, že se jedná o obal ke krátké novele, ale určitě bych uvítala něco více promyšleného, akčního, „v pohybu“.

Josef Pecinovský – Házím ti laso, kamaráde (Martin Myšička)

Ukázka

Hodnocení knihy

Vynikající honička plná akce, napětí, podvůdků a všeho možného. Drží si své tempo a nenechá vás ani na chvilku vydechnout. Audioknihu navíc podtrhuje Martin Myšička jako interpret, který si s textem výborně pohrál.
Co jiného dodat než jen, že tohle si prostě nemůžete nechat ujít!

Moje hodnocení: 10/10

Závěrečné shrnutí

Autor: Josef Pecinovský
Název: Házím ti laso, kamaráde
Interpret: Martin Myšička
Žánr: sci-fi
Délka: 1h 18min
Vydavatelství: Walker&Volf
Rok vydání: 2014

Fotografie převzaty z audioteka.cz a thealtimate.deviantart.com

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 31 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova.lu@gmail.com

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Můj web o cestování
aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

Co právě čtu

Milenec z temnot
Zaklínač: Liščí děti
Uvězněni
Klíč k času
Císařovy čepele

Reklama | Můj výběr na netu

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká téměř každé úterý.

Nejnovější díl: Svět knihy očima vystavovatele aneb Jaké to je, když si založíte malé nakladatelství | Host: Rosana Zvelebilová

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Dračí plamen od Patricka Nesse, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji sehnat jako knihu a e-knihu.

Program i odkaz na společné online setkání objevíte ke konci měsíce zde.
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
Patrick Ness - Dračí plamen