Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Filmy
  • Jaké hry se hrály v seriálu Hra na oliheň?

Jaké hry se hrály v seriálu Hra na oliheň?

Jaké hry se hrály v seriálu Hra na oliheň?

Sledujete právě 2. sérii Hry na oliheň a chcete si osvěžit, co se vlastně dělo v té první? Nebo celkově porovnat obě série? Tak přesně pro vás je tento seznam jako dělaný. Pojďte nakouknout na všechny ty dětské hry, které se mnohým hráčům staly osudnými. Zvládli byste je překonat všechny?


Ddakji

1. & 2. série
Ddakji je tradiční korejská hračka složená z papíru, se kterou se dá hrát spousta variant her. Ve Hře na oliheň je Ddakji využíváno k hození o zem a převrácení soupeřovy Ddakji. Výhrou je facka či finanční obnos. Jedná se o jakousi vstupenku na oficiální smrtící hry a nalezneme jej tak v obou sériích vždy v úvodních epizodách.

Červená, zelená

1. & 2. série
Obdoba naší hry Cukr, káva, limonáda. Velká figurína otočená zády říká říkanku, během které se všichni hráči snaží k ní doběhnout. Jakmile skončí, otočí se a nikdo z hráčů se nesmí pohnout jinak je vyřazen. Jakmile se figurína opět otočí zády a začne říkanku, běží se dále. Cílem je doběhnout k ní za červenou čáru. Jedná se úvodní prolamovací hru v oficiálních hrách, která má soutěžícím prozradit, že tady nejde jen o peníze, ale také o život.

Hra na oliheň: Červená, zelená

Dalgona

1. série
Jedná se o jihokorejskou cukrovinku na bázi cukru a jedlé sody, v které je obtisknutý tvar. Cílem je, aby hráč z placky daný tvar pomocí jehly či jakkoliv jinak vyňal, avšak bez poškození. Konkrétně ve Hře na oliheň se jednalo o tvary kruhu, trojúhelníku, hvězdy a deštníku.

Přetahovaná

1. série
Týmová hra, kdy dva početně vyvážené týmy naproti sobě vezmou lano a snaží se ten druhý tým přetáhnout silou na svou stranu. Důležitou roli nehraje jen síla, ale také spolupráce a strategie. Ve Hře na oliheň je vše zefektivněno tím, že jednotlivé týmy stojí na dvou samostatných plošinách, mezi nimiž je propast. Cílem je stáhnout druhý tým lanem do propasti.

Hra na oliheň: Přetahovaná

Kuličky

1. série
Hráči vytvoří dvojice, každý obdrží 10 kuliček a v rámci své dvojice se domluví, jakou hru budou hrát. Cílem je získat všechny protivníkovi kuličky jakýmkoliv způsobem.

Skleněný most

1. série
Před hráči je vystavěn most o 2 skleněných polích na šířku a 18 na délku. Vždy jeden ze dvou panelů vedle sebe je z klasického skla a druhý z tvrzeného. Hráč musí správně odhadnout/uhádnout, který z panelů jeho váhu udrží a takto se dostat na druhou stranu mostu. Při špatném odhadu se netvrzené sklo pod ním prolomí a čeká pád do hloubky.

Hra na oliheň: Skleněný most

Hra na oliheň

1. série
Finální hra první série, po které je celý seriál také pojmenovaný. Jedná se o tradiční korejskou dětskou hru se dvěma hráči (nebo týmy), kdy jeden je obránce a druhý útočník. Útočník musí projít celým herním polem ve tvaru olihně (odtud jméno), kdy obránce se mu v tom snaží zabránit. Cílem útočníka je dostat se na hlavu olihně. Cílem obránce je útočníka vytlačit mimo hrací pole.
Mimochodem hra nemá žádná oficiální pravidla, je předávána mezi dětmi ústně, a tak má v různých regionech také odlišná pravidla.


Rozšířený kámen, nůžky, papír

2. série
Hráči na povel ukazují svými rukami kámen, nůžky nebo papír. Rozšíření funguje na bázi toho, že vytvoří symboly oběma rukama a na povel jednu z nich schovají za záda. Před sebou tak každý má jen jednu ruku s konkrétním symbolem, který určuje vítěze. Kámen tupí nůžky, nůžky stříhají papír, papír balí kámen.

Ruská ruleta

2. série
Do revolveru se vloží jen jedna kulka, zbytek bubínku je prázdný. Hráči si postupně předávají zbraň a se zamířením na sebe vystřelí. Prohrává ten, kterému zbraň doopravdy vystřelí náboj. Ve variantě pro méně extrémní hru se před každý výstřelem zatočí bubínkem, čímž se stabilizuje šance přežití 5:1

Šestinohý pětiboj

2. série
Týmová hra, ve které si 5 hráčů vedle sebe sváže nohy, aby následně synchronizovaně běželi kupředu a plnili úkoly na pěti stanovištích v předem daném časovém úseku. Hry, které se na dráze objevily:

  • Ddakji – hod papírovou destičkou a převrácení té soupeřovi (vizte úvodní hru)
  • Létající kámen – zasažení cíle kamenem
  • Gong-gi – korejská hra s konkrétními pravidly na házení a chytání kamínků jednou rukou
  • Káča – Připravení a roztočení káči
  • Jegi – obdoba hacky sacku, kdy se hráč snaží malý objekt vykopnout pětkrát do vzduchu, aniž by mu kdykoliv spadl na zem

Molekuly

2. série
V centru arény je točící se platforma, na které hráči stojí. Jakmile se platforma zastaví, je vyřknuto číslo. Dle tohoto čísla musí hráči vytvořit stejně početnou skupinu a jít se schovat do jedněch z dveří po obvodu místnosti. Kdo tohle nestihne v krátkém časovém úseku, je eliminován.

Hra na oliheň: Molekuly

Která z her byla podle vás nejzajímavější a nepropracovanější?
Nebo dáváte naopak přednost těm tradičním?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 33 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Instagram

Podpořte mne

Podpořte chod této stránky a pořádání čtenářského klubu skrze Patreon. Každý měsíc tam naleznete záznam besedy s vybraným českým spisovatelem.

Čtenářský klub – společné čtení

V dubnu se pustíme do překladového titulu Kniha dveří od spisovatele Garetha Browna, tak se neváhejte zapojit a zakupte si knihu ještě dnes. Společné online setkání proběhne v pátek 25.4.2025. Program je následující:

  • 17:00 – debata o knize Kniha dveří
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Zuzanou Strachotovou

 

| Odkaz pro online setkání bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí?
Gareth Brown - Kniha dveří

© 2015-2025 Dragell | friedelova@dragell.cz