Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Vítězové International Gamers Awards 2021

International Gamers Awards 2021

Hledáte inspiraci pro nové deskové hry do vaší poličky? S výběrem by vám mohlo pomoci vyhlášení International Gamers Awards, které již zná své vítěze a tentokrát mile překvapilo tvůrce z České republiky!

International Gamers Awards je každoročně udílená cena pro deskové hry, která se vyhodnocuje již od roku 1999. IGA oceňuje ve třech kategoriích a to deskové hry pro více hráčů, deskové hry pro dva hráče a v neposlední řadě také deskové hry pro jednoho hráče.

Hodnotí se hry z celého světa a letos se na vítězné posty dostaly rovnou dvě deskové hry z českých luhů a hájů, kterým je určitě vhodné věnovat pozornost. Pojďme tedy společně mrknout, kdo se to letos vyhoupnul do čela žebříčků světových her.

Multiplayer Award 2021

NZtracený ostrov Arnakázev hry: Ztracený ostrov Arnak
Vydavatel: MindOK
Autoři: Michaela Štachová, Michal Štach
Počet hráčů: 1-4
Herní doba: 60 min

Na neobydleném ostrově v dosud neprobádaných vodách oceánu nalezli badatelé stopy pradávné civilizace. Nyní stojíš v čele jedné z expedic, které se vydávají ostrov důkladně prozkoumat. Podaří se vám porazit mocné strážce a nalézt dávno ztracené artefakty?

Ztracený ostrov Arnak neotřelým způsobem kombinuje mechaniky deck buildingu, worker placementu a resource managementu. Bude to právě vaše expedice, které se podaří odhalit tajemství ostrova?

Více o hře a možnost zakoupit naleznete na stránkách vydavatelství MindOK.

Two Players Award 2021

My CityNázev hry: My City
Vydavatel: Piatnik
Autoři: Reiner Knizia
Počet hráčů: 2-4
Herní doba: 30 min

Vaše město se stane jedinečným!

Po dlouhé cestě jste dorazili do nové země. Postavili jste první budovy a vybudovali své město. Našlo se zlato! Zlatá horečka sebou přináší konkurenční tlak. Později se v horách vykopou štoly, aby se vytěžily nerostné suroviny. Vybudováním železnice získá vaše město konečně prosperitu.

„My City“ je legacy hrou. To znamená, že se vaše hra bude v každém kole měnit a vyvíjet. Ve hře „My City“ má každý hráč svůj vlastní herní plán, který v každé hře vytváří znovu. Tři hry tvoří společně jednu kapitolu. Ke každé kapitole je k dispozici jedna zapečetěná obálka. Obsahuje nová pravidla a různý materiál, s jehož pomocí snadno a trvale proměníte vaši hru. Ve 24 fascinujících hrách zažijte vzestup a dějiny vašeho města.

Kromě toho existuje také napínavá verze, kterou si můžete po skončení hry zahrát pokaždé znovu.

Více o hře a možnost zakoupit naleznete na stránkách vydavatelství Piatnik.

Solo Award 2021

NNebe v plamenecházev hry: Nebe v plamenech
Vydavatel: MindOK
Autoři: Tomáš Uhlíř
Počet hráčů: 1
Herní doba: 30 min

Mimozemská armáda se chystá obsadit Zemi. Nebe zastínily nepřátelské letouny. Lidstvo se stáhlo do podzemních bunkrů ve snaze vyvinout zbraň, která by vetřelce zastavila.

Sestřelování nepřátelských letounů ti zajistí čas potřebný k dokončení výzkumu, zatímco hloubením nových místností rozšiřuješ možnosti své základny.

Každá tvá akce přibližuje nepřátele k městu, které se snažíš zachránit. Vyšší hody ti sice zajistí silnější akce, ale také rychleji posouvají nepřátele. Osud lidstva leží ve tvých rukou!

Více o hře a možnost zakoupit naleznete na stránkách vydavatelství MindOK.


Tak která hra si získala tematičností vaši pozornost? Už jste nakoukli na stránky vydavatelů pro další podrobnosti? Nebo je pro vás směrodatné právě ono rozdělení dle počtu hráčů? Protože co si budeme, najít třeba nějakou funkční a zároveň dobrou hru pro dva je vlastně občas pěkný oříšek.

  

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz