Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • Humbook 2018: Claudia Gray o dimenzích a knižní sérii Ohnivák

Humbook 2018: Claudia Gray o dimenzích a knižní sérii Ohnivák

Na knižní festivalu Humbook 2018, kam zamířila mládež z celé České republiky, přišla i Claudia Gray, která má u nás vydanou pěknou řádku knih. Velmi oblíbená je její série Ohnivák a aktuálně píše knihy z universa Star Wars. Najdou se tady fanoušci?

Claudia Gray se na pódiu objevila ve společnosti překladatelky její knižní série Ohnivák do češtiny, Zuzany Bičíkové. Rozpovídaly se o dimenzích a celé této netradiční série pro mladé. Claudia prozradila, že 3. díl bude opravdu závěrečný, ale zároveň nakousla i svůj nový projekt. A nezapomněla prozradit i něco o svém psaní příběhů z řady Star Wars. Pokud se tedy chcete dozvědět spoustu zajímavých informací, neváhejte zhlédnout následující záznam z besedy.

Tisíc kousků tebe

Claudia Gray

Rodiče Marguerity Cainové jsou fyzikové. Díky nim vyrostla v prostředí odvážných vědeckých teorií. Nejpozoruhodnější z nich je poslední vynález její matky – jmenuje se Ohnivák a umožňuje pohybovat se mezi alternativními dimenzemi. Její otec je zavražděn a všechny důkazy směřují k Paulovi – oblíbenému výzkumnému asistentovi jejích rodičů. Vypadá to, že spáchal dokonalý zločin: Dřív, než začne policejní vyšetřování, prchá do jiné dimenze. S Marguerite však nepočítal. Ta sice neví, jestli by dokázala někoho zabít, ale je rozhodnutá to zjistit.
S pomocí Thea, dalšího asistenta, pátrá po Paulovi v různých dimenzích. V každém světě, do kterého se dostane, potkává jinou verzi Paula, který ji vždy přiměje pochybovat o její vlastní vině a o jejích citech. Je odsouzena opakovat stejnou chybu znovu a znovu? V každé verzi sebe sama – vévodkyně v carském Rusku, sirotek vymetající kluby ve futuristickém Londýně, uprchlík před celosvětovou povodní na záchranné stanici uprostřed oceánu – se zaplétá do milostné aféry, která je sice nebezpečná, ale nelze jí odolat.

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • K napsal:

  Děkuji za zprostředkování besedy. Tisíc kousků tebe jsem začala číst chvilku po tom, co knížka vyšla a něja mě to neuchvátilo, v dalších dílech jsem pak nepokračovala. Proto jsem nešla ani na besedu a dala přednost jinému programu. Ale je super alespoň tímto způsobem autorku, která vypadá opravdu mile. Možnám dám jejím knížkám ještě jednu šanci :)
  Co ty a její knížky?

 • Lucy Lillianne napsal:

  Tisíc kousků tebe a další knihy šly tak nějak mimo mě. Obálka je ale parádní. Nicméně fanoušek Star Wars jsem, takže uvidíme… ;-)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 31 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova.lu@gmail.com

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Můj web o cestování
  aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

  Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

  Co právě čtu

  Milenec z temnot
  Zaklínač: Liščí děti
  Uvězněni
  Klíč k času
  Císařovy čepele

  Reklama | Co mě zaujalo jinde

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká téměř každé úterý.

  Nejnovější díl: Skončím v pekle, když píšu do knih?

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou, kterou jsem pro vás vyzpovídala v rámci lednového společného čtení.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V březnu čteme knihu Železná vdova od Xiran Jay Zhao, tak neváhejte se zapojit. Můžete ji sehnat jako knihu a e-book.

  Zde ke konci měsíce naleznete odkaz na Zoom, kde se sejdeme na společnou debatu nad knihou.
   
   |  Jak funguje čtenářský klub a co nabízí?
  Xiran Jay Zhao - Železná vdova