Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená

Image

Léto je symbolem dovolených, a tak není divu, že i příšery si chtějí odpočinout od svých denních povinností, ať už je to práce nebo spousta dětí. Tak hurá z Transylvánie na ty nejtajuplnější a nejexotičtější místa světa ve společnosti těch nejlepších!

Příběh

Drákula úspěšně vede svůj hotel, ale to s sebou přináší spoustu práce a povinností, takže nemá moc času na svoji rodinu. Do toho se jeho přátelé snaží najít mu nějakou pěknou slečnu, aby nebyl sám. A i on pociťuje, že by měl rád někoho po boku.

Ale to by nebyla jeho šikovná dcera, která by nenašla řešení pro opětovné zlepšení rodinných vztahů. Naplánovala pro Drákulu, jeho rodinu, ale i všechny přátele dovolenou na velké zaoceánské lodi, se kterou navštíví ta nejkouzelnější a nejzáhadnější místa.

 

Můj pohled

Pokud jste si zamilovali tuhle upírskou rodinku a její podivné přátele mumii, vlkodlaka, neviditelného muže či Frankensteinovo monstrum, určitě vám neuniklo nové pokračování jejich dobrodružství. V předchozím díle jsme sledovali první kroky malého Denisoviče a tentokrát se do popředí dostane jeho děda Drákula, kterého žene touha najít si novou lásku. A právě to mu může pěkně zavařit.

Objeví se také několik nových postav, ať už kladných nebo těch záporných. Už na začátku se setkáme s členem rodiny van Helsingů, kteří jsou známí svým lovem na upíry a právě tato rodina je jedním z hnacích motorů celého příběhu. Jejich pokusy lovu na Drákulu mi připomněly starého dobrého Toma a Jerryho. Koho si ale určitě zamilujete, je Slinta, obří štěňátko, které Drákula pořídil svému vnukovi. A že je to jméno opravdu příhodné. Slinta dokáže vytvořit překvapivé a vtipné chvilky – zvláště na lodi, kam je vstup mazlíčkům zakázán.

V tomto duchu se nese celý film a připraví si pro vás spoustu humorných scének, na kterých je v podstatě založen. Sledujete tak třeba letadlo řítící se do moře, a přesto se nad gremliní leteckou společností, nad jejími pracovníky a prazvláštním počínáním řežete smíchy. A tím to teprve začíná a nekončí do konce snímku.

 

Ovšem oproti předchozím dílům je podle mého názoru tento film příběhově lehce slabší. Ono to funguje, film je založený spíše na vtipných scénkách všech účastníků záoceánské plavby, ale pokud se čirou náhodou podíváte ještě na trailer, znáte celou zápletku prakticky ihned. Děj v sobě jinak snoubí zajímavý motiv příšerek na dovolené, hledání pravé lásky pro Draka, který je už dlouho osamělý, ale především je to pak hon lidí na příšery. Klišé, které je v každém filmu o příšerách, a proto bych očekávala od dětského filmu něco kreativnějšího.

Pokud ovšem Hotel Transylvánie zbožňujete, jistě tento díl nevynechejte. I přes předvídatelnou a jednoduchou hlavní dějovou linii se náramně pobavíte, navíc také navštívíte tajemná a děsivá místa, kdy jako první destinaci uvidíte třeba obávaný Bermudský trojúhelník.

Mimochodem hudba je hlavním prvkem tohoto filmu, vystupuje z běžné pozice v pozadí, podkresu a stává se součástí příběhu. Johnny je DJ, a tak jeho láska pro hudbu se dostane až k nám. Z kina budete odcházet roztančení v rytmu Macareny, která se stane mocnou zbraní a dostane i vás!

 

Závěrečné hodnocení

Dětská animovaná monstra jsou zpět a tentokrát pojedou na dovolenou do exotických destinací. Sice příběh využívá jednoduché zápletky, jistě vás ale dostane nepřeberným množstvím vtipných scének, které vám nedopřejí odpočinku. Pokud jste milovníci Hotelu Transylvánie a téhle podivné partičky příšer, jistě si nenechejte ujít ani třetí díl, je totiž výbornou letní oddechovkou.

Moje hodnocení: 7/10

Základní údaje

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (Hotel Transylvania 3: Summer Vacation)
Rodinná animovaná komedie
USA v roce 2018
97 min
Režie: Genndy Tartakovsky
Scénář: Michael McCullers, Genndy Tartakovsky
Hudba: Mark Mothersbaugh

Fotografie ze snímku převzaty ze stránky imdb.com.

Podělte se o článek s přáteli

3 Komentáře
 • Kateřina Horylová napsal:

  Miluji animáky a tenhle mezi mé oblíbené rozhodně patří :)

 • K napsal:

  Trojka mě trošku zklamala. Čekala jsem provázanější příběh a něco víc, než animák založený na vtípkách. Nu, jednička pořád zůstane mou nejoblíbenější.

 • Lucy Lillianne napsal:

  Dvojka mi přišla slabší než jednička. Ale to je obvyklý problém filmů, které natahují. Přesto se na třetí pokračování těším :-)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz