Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Filmové novinky
 • Filmové a herní pokračování Avatara nás opět zavede na uchvacující Pandoru

Filmové a herní pokračování Avatara nás opět zavede na uchvacující Pandoru

Válku s domorodými Na’vi na planetě Pandora lidé nečekali. Lákavé nerostné bohatství a touha po zbohatnutí je nemilosrdně táhly za jejich cíli, které nemělo nic překazit. Ani pár modrých domorodců bez jakýchkoliv technologií. V jednom se ovšem spletli. Pandořané se své nedotčené planety jen tak nevzdají a nejsou na to sami.

Už je to více než deset let, kdy nás poprvé vzal film Avatar na kouzelnou planetu nesoucí název Pandora, která nás uchvacovala svojí divokou a nedotčenou přírodou rozmanitých, a člověku nemyslitelných, podob. Na neuvěřitelné prostředí ihned navázala také stejnojmenná hra, ale byla to konečná díky tomu dlouhému odmlčení?


Film Avatar: The Way of Water

Schválně, kolik z vás se obávalo, že se návratu na tuhle zelenou krásku již nedočkáme? Přeci jen od roku 2009, kdy vyšel první filmový Avatar, utekla nějaká voda, ale James Cameron se rozhodl nezklamat a znovu využít potenciál tohoto lákavého světa.

Jak již název napovídá, tentokrát nás vezme do míst, kterému dominují vody a oceány přinášející nové tvory a možnosti. Opět se setkáme nejen se starými známými tvářemi jako je Jake Sully a Neytiri, ale také s jejich novou rodinou. Pokud jste více zvědaví, co si pro nás v novém snímku Avatar: The Way of Water připravil, neváhejte se nakouknout na trailer níže.

Kdy se dočkáme celého filmu? Dle společnosti Falcon, která u nás snímek uvede, zamíří Avatar 2 do českých kin 15. prosince 2022. Navíc, podle všech informací by tento snímek měl následovat také Avatar 3-5, tedy další tři filmy, které by měly být před publikum uvedeny vždy s dvouletým odstupem.

Jake Sully žije se svou novou rodinou na planetě Pandora, když se znovu objeví známá hrozba, aby dokončila své předchozí plány. Jake tak musí opět spojit své síly s Neytiri a armádou rasy Na’vi, aby ochránili jejich nedotčenou planetu.

volný překlad oficiálního textu

Režie: James Cameron
Scénář: James Cameron, Josh Friedman
Hrají: Michelle Yeoh, Zoe Saldana, Sam Worthington


Hra Avatar: Frontiers of Pandora

Že vám tyhle velkolepé filmové vyhlídky nestačí? Pokud jste to ještě nezaznamenali – přeci jen, tahle informace prosákla ven již minulý rok – nebo jste již zapomněli, je potřeba si připomenout, že na Pandoru se brzy znovu můžete podívat také v herní podobě. Studio Ubisoft totiž usilovně pracuje na projektu nesoucím název Avatar: Frontiers of Pandora, tak nakoukněte na trailer níže.

Aktuálně je hra ve fázi, kdy se úzká skupina testerů vybraných z široké veřejnosti zapojí do prvního hraní přímo ve Švédsku, aby se mohly doladit poslední detaily. Hra Avatar: Frontiers of Pandora by měla dle ohlášení studia Ubisoft být oficiálně vypuštěna k prodeji v březnu 2023.


Tak schválně, těšíte se více na film Avatar: The Way of Water nebo na hru Avatar: Frontiers of Pandora? Nebo si rozhodně nenecháte utéct ani jedno z těchto dobrodružství v unikátním světě na planetě Pandora?

Podělte se o článek s přáteli

4 Komentáře
 • Lucy Lillianne napsal:

  Jsem hrozně zvědavá. Zvlášť po 13 letech nebo po kolika :-P :-D….

  • Dragell napsal:

   Jojo, já myslela, že už to ani neklapne :D A teď by si mohli střihnout další filmy, u kterých čekám na pokračování jak na boží smilování :))

 • Raja Luthriela napsal:

  A já neviděla ještě ani ten první díl. Možná alespoň to, bych měla napravit.

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 31 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova.lu@gmail.com

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Můj web o cestování
  aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

  Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

  Co právě čtu

  Milenec z temnot
  Zaklínač: Liščí děti
  Uvězněni
  Klíč k času
  Císařovy čepele

  Reklama | Co mě zaujalo jinde

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká téměř každé úterý.

  Nejnovější díl: Tvůrčí psaní: Nálepka, kterou má dnes každý druhý literární kurz | Host: Ondřej Neff

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou, kterou jsem pro vás vyzpovídala v rámci lednového společného čtení.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V březnu čteme knihu Železná vdova od Xiran Jay Zhao, tak neváhejte se zapojit. Můžete ji sehnat jako knihu a e-book.

  Zde ke konci měsíce naleznete odkaz na Zoom, kde se sejdeme na společnou debatu nad knihou.
   
   |  Jak funguje čtenářský klub a co nabízí?
  Xiran Jay Zhao - Železná vdova