Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

ČTENÁŘSKÝ KLUB | Jsou to lidi, ryby, mořské panny nebo bůh ví co?

Čtenářský klub březen 2024

Samozřejmě i tento měsíc čteme knižní novinky a tentokrát to bude plně v rukou českých spisovatelů. Jeden nás totiž navštíví v rámci besedy a kniha toho druhého je zařazena do našeho společného čtení. Tak do kterého titulu se s námi pustíte tentokrát? Nebo rovnou do obou?

Společné čtení na březen

Tentokrát jsme se společně shodli na knize, jejíž autorku již dobře známe. Tereza Kadečková náš totiž již dvakrát navštívila v rámci besedy a také autorského čtení z její plánované knihy Chapadla Černé hvězdy. Ta je už venku, takže zlákáni jejím předčítáním jsme si knihu vybrali.

Tereza Kadečková – Chapadla Černé hvězdy

Tereza Kadečková – Chapadla Černé hvězdy

Černá hvězda utopila svět. Aspoň se to tak šeptá mezi věřícími v podvodních svatyních. Aphelion už mezi věřící nepatří. Chce žít svůj život, ale kult Černé hvězdy se ji snaží stáhnout zpět do hlubin. Její tělo se mění a brzy ze člověka nezbude vůbec nic. Perihelion pracuje pro společnost, která vytváří hybridy lidí a ryb. Má na výběr – pomoct svému dvojčeti, aby se nestala nemyslícím dronem, nebo ji vydat a zajistit si kariérní postup.
Je silnější sesterská láska, nebo tajemné vesmírné síly?

Ukázka z knihy Chapadla Černé hvězdy

Beseda s českým spisovatelem

Na besedu tentokrát přijal pozvání debutující autor Aleš Černý, jehož knižní novinka Na hraně apokalypsy vyšla letos u nakladatelství Canc. Mnozí tuto knihu přirovnávají ke Kotletovce, tak se nechejme překvapit, jaká je a co nám autor o tvorbě své knihy prozradí.

Aleš Černý – Na hraně apokalypsy

Aleš Černý – Na hraně apokalypsy

Po lapálii s genovou terapií se na Zemi potuluje horda nebezpečně přizpůsobivých mutantů a vyvrhelů společnosti. A pak je tu Tomáš Tuhý, vědec. Bádá všude, ať už je to kdesi v nedaleké galaxii nebo rovnou na konci vesmíru. Rád se setkává s novými formami života a nebojí se začínat mezigalaktické války, když mu někdo sahá na Irmu. Irma je kus mimozemské technologie, kterou mají všichni rádi. Ale právě ona taky tak trochu může za apokalypsu, která se kvapem blíží. A proto Tomáš dělá, co je v jeho silách, aby katastrofě unikl. I když to znamená osvojit si střelbu na živý cíl.
Jinak je to opravdu milý hoch.
Když má dostatek kafe.
Ovšem ve vesmíru ale moc kávy není

Sponzorem tohoto setkání se stalo nakladatelství Canc. Nejaktivnější účastník setkání na Zoomu nebo účastník s nejzajímavějšími poznámkami ke společnému čtení obdrží možnost vybrat si libovolný e-book z produkce nakladatelství Canc.

Na Zoomu se tentokrát setkáme 5. dubna, abychom v 17:00 prodiskutovali naše dojmy z knihy Chapadla Černé hvězdy a v 18:00 nás bude čekat beseda se spisovatelem Alešem Černým. Zváni jste na kteroukoliv část programu. Pokud si přejete nepromeškat jakékoliv novinky ohledně společného čtení nebo besedu se svým oblíbeným spisovatelem, nezapomeňte odebírat newsletter týkající se čtenářského klubu.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz