Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Cizinka (Outlander)

Image

Jaké by to bylo dostat se do minulosti? Claire putuje nedobrovolně o celých 200 let zpět a sotva živá vyvázla z jedné války, dostává se do doby, kdy se chystá povstání a drobné roztržky mezi dvěma národy začínají. Nalezne zde ale svého ochránce, který se ji ve zdejším prostředí snaží udržet naživu.

Zhlédnuto: 2D, titulky

Příběh

Ocitáme se ve chvíli, kdy končí druhá světová válka a Claire Randallová ošetřuje vážné zranění posledního vojáka. Je totiž zdravotní sestrou. S manželem se rozhodnou vyrazit si užít líbánky do jedné malé vesničky v krásné skotské krajině.

Ovšem tohle místo je opředeno mnohými mýty a zdejší tradice navozují pocit jejich opravdovosti. Frank zde pátrá po svém předkovi, načež nachází jméno Johnathana Randalla, kapitána z 18. století. Claire si mezitím užívá krásné krajiny a sbírá bylinky, v kterých našla jako zdravotní sestra zálibu.

Jenže když se pak dotkne podivných kamenů, zjišťuje, že zdejší mýty mohou být skutečností. Ocitá se totiž v 18. století v boji mezi Skoty a Angličany.

Trailer

Jejím pohledem

Hlavní dějovou linku nezjišťujeme pouze vizuálně, neboť nejvíce nám vše odehrávající se vysvětluje a komentuje zpětně hlas Claire. Tedy povětšinou sledujeme příběh právě z jejího pohledu. Můžeme tak nahlédnout nejen do toho, co se děje, ale také, co hlavní hrdinka plánuje a hlavně jak se cítí.

Romantická zápletka

Možná zní tento seriál v první chvíli jako jedno velké historické dobrodružství, což je vlastně pravda. Ovšem nejdůležitější je zde právě romantická zápletka, kdy Claire se rozhoduje mezi dvěma muži a dvěma časy. Zvolí si poválečný svět ve století, ve kterém se narodila nebo jí bude bližší minulost, v které ji o život usilují nejen vojáci, ale třeba i žárlivé ženy a inkvizice?

Jako správný romantický seriál musím zobrazovat i spoustu sexuálních scén (musíte si pár dílu počkat, ale pak už se jim nevyhnete), kdy nebudete ušetřeni vzdechů užívající si Claire. Obnažená ňadra a vlnící se těla v rytmu vášně si tak zabírají v seriálu podstatný čas. Ovšem je třeba si uvědomit, že jsme v tvrdém prostředí Skotska v 18. století. Není zde tedy nijak výjimečné, pokud znepřátelení muži ženu znásilní.

Seriál Outlander (Cizinka) Seriál Outlander (Cizinka)

Kouzelné prostředí

Že nevěříte na víly? Kletby vám přijdou absurdní a vymítače ďábla byste k posteli svého umírajícího dítěte neposlali? Jenže pro lidi v tomto místě a čase jsou to zcela běžné věci, které uklidňují jejich duši, když nemohou něco vysvětlit. Zažijete tak naprosto jinou kulturu, kde křesťanství a pověry jdou ruku v ruce a léčitelky jsou pouhými čarodějnicemi.

Ale není to jen vírou lidí, ale také kouzelným prostředím, které vás zaujme. Sice je to Skotsko plné mlhy a bláta, ale nádherná krajina s tajemným nádechem nedokáže nic jiného než učarovat.

Seriál Outlander (Cizinka) Seriál Outlander (Cizinka)

Moje hodnocení

Já a kamarádka jsme si tenhle seriál zamilovaly. Ať už kvůli zrzavému Skotovi, nádherné krajině nebo i celkově té tajemné atmosféře. Ale vzhledem k dominantnímu žánru doporučím seriál spíše něžnějšímu pohlaví. Ale nebojte, není to jen romantika, ale také dobrodružství inspirované historickými událostmi.

Moje hodnocení: 8/10

Základní údaje

Cizinka (Outlander)
Drama, Romantický, Mystery, Dobrodružný
USA, 2014, 64 min/ díl
Režie: Richard Clark, Anna Foerster, John Dahl, Brian Kelly
Scénář: Diana Gabaldon
Hudba: Bear McCreary
Hrají: Caitriona Balfe, Sam Heughan, Gary Lewis, Graham McTavish, Nell Hudson a další

Fotografie převzaty ze stránky www.imdb.com.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz