Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Audioknihy
  • Anders de la Motte – Game (Zadražil, Špalková, Vondráček)

Anders de la Motte – Game (Zadražil, Špalková, Vondráček)

Image

HP je možná špatný chlápek, ale občas uvažuje, jestli bylo zapletení se s Hrou správné rozhodnutí. Má z ní sice peníze, ovšem úkoly jsou stále špinavější a rizikovější.

Příběh

Henrik Pettersson není zrovna ukázkovým mužem a svým životem prostě nějak pochybně proplouvá. Není proto divu, když nalezne na sedadle v metru opuštěný mobil, že si jej přivlastní. Jenže mobil se nedá použít a neustále jej zve zprávou do Hry. HP nakonec přistoupí na hru telefonu a řídí se prvními pokyny.

Nejprve tomu nevěří, ale postupně se dostává hlouběji mezi nejlepší hráče. A co hráči dělají? Možná zprvu jen kradou, ale později i veřejně ničí věci, vyhrožují, usilují druhým o život. HP se do celé Hry zamotává o to víc, o co víc mu lidé na profilu fandí a o co víc má peněz na účtu jako odměnu za splněné akce.

Když však překročí pomyslnou hranici a začne se sám děsit svých činů, nachytává jej Hra a vyloučí jej ze systému. Jenže může někdo vůbec odejít ze hry? Na tuto otázku dostává HP jasnou odpověď, když mu začne jít o život.

Knižní trailer

Styl psaní

Přiznám se, že z počátku jsem očekávala zcela něco jiného. Ale i přesto mě audiokniha unášela dál na příběhu, který jsem si vychutnávala. Vypracovaný detailní systém, který je pro běžného člověka neviditelný, ovšem je všude a ovládá vše. Věčná paranoia, kterou nám příběh podsouvá, protože přeci nic nemůže být náhoda. A kde jsme tedy v bezpečí?

Kniha je napínavá, vyvíjí se, má spoustu akce a není to tak úplně krimi, kterým je prezentována. Je hlavně mrazivá, plná překvapivých a děsivých okamžiků. Atmosféru doplňují i menší hudební vsuvky mezi kapitolami.

Audio

Hlavní hrdina HP mi opravdu sedl. Ačkoliv je to takový záporák, flákač, s kterým občas zacloumají dobré mravy, i přes svoji nesympatičnost prostě do příběhu sedí. Hlas mu propůjčil Jan Zadražil a doslova postavě vdechl života. Přiznám se, že jeho pasáže jsem měla nejraději.

A není to poprvé, kdy jsem jeho hlas slyšela a kdy jsem jeho hlas v dané roli milovala. OneHotBook s ním spolupracovalo již i na výborném díle Zmizelá, kde taktéž exceloval a tyto podivínské a flákačské (prostě negativní) postavy mu výborně sedí.

Příběh je ovšem vyprávěn ze dvou pohledů, tím druhým je jeho sestra Rebecca, která příběh dále rozvíjí, dodává mu nový rozměr. Mnohdy se tak dostáváme do situace, kdy postavy vzájemné informace nemají, ale my se děsíme, co se to vlastně děje, když si dáme dvě a dvě dohromady.

Překvapivě se zde objevuje i třetí hlas, tentokrát digitálně upravený. Ten si vzal na starosti Jan Vondráček a uvádí nejen kapitoly názvem, ale také promlouvá jako samotná Hra, úprava hlasu má tak své odůvodnění. Líbí se mi zachování anglických názvů kapitol, ačkoliv může být angličtina u některých starších ročníků překážkou. A není to jediná angličtina v knize, protože hlavní hrdina jí má doslova plnou pusu.

Obal

Líbí se mi, jak obálka zachovává motiv mobilu, který je pro Hru velmi důležitý a stejně tak špetku krve, kterou za sebou Hra zanechává. Obal audioknihy se může zdát obdobná jako její knižní předchůdci, přeci jen má svůj vlastní šmrnc a mně se líbí.

Anders de la Motte - Game

Ukázka

Hodnocení knihy

Originální téma, doslova akční příběh, který je nám podávám ze dvou stran. Dostáváme tak více detailů a můžeme mít lepší přehled než postavy, které se do toho zvláštního „případu“ zamotávají. Hlavní hrdina je spíše takový nesympatický povaleč, který ale do děje opravdu sedí. Pro audioknihu vybrány perfektní hlasy, které dotvářejí charakter postav.

Moje hodnocení: 8/10

Závěrečné hodnocení

Autor: Anders de la Motte
Série: Game
Díl: 1. Game
Interpreti: Jan Zadražil, Petra Špalková, Jan Vondráček
Žánr: krimi, thriller
Délka: 9h 16min
Vydavatelství: OneHotBook
Rok vydání: 2015

Fotografie obalu pochází z Audiolibrix.cz.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz