Festival Conec plný fantasy, sci-fi, komiksů, deskovek a LARPů

Letní brigáda mi znemožnila zažít festival v plném proudu, ale alespoň na chvilku jsem se odtrhla od práce, abych se podívala na první startující den tohoto lákavého festivalu. Jinak stále jej můžete navštívit, koná se totiž od 13. do 16. července 2015 v Brně na ulici Svážná 9.

Trošku nám trvalo se dostat na správné místo. Objevily jsme se uprostřed bytovek a trošku jsme se zalekly. Mimochodem, šla jsem tam nakouknout s Em Age. Ale nakonec jsme narazily na základní školu, která vypadala dobře. Takže jsme si ji celou obešly – je to opravdu velká budova – než jsme našly značení, které nás zavedlo zase zpátky, odkud jsme začaly hledat vchod. Směrovky nás nakonec navedly k vchodu přes dvůr. Uf, našly jsme to. Všechna značení byla vidět z druhé strany, asi nikdo nečekal, že přijedeme trolejbusem.

Festival Conec

Festival Conec Festival Conec Festival Conec Festival Conec

Za vstupné 100 Kč na jeden den nás očekával odznáček a menší dobrodružství uvnitř. Musím se přiznat, že jsem velmi litovala, jak si musím nechat tento báječný festival ujít. Po celé rozlehlé budově školy byly třídy s nejrůznějšími přednáškami ohledně fantasy, sci-fi, o komiksech a manze a dalších takových lákavých zaměřeních.

My se „na chvilku“ uvelebily na přednášce o kačeru Donaldovi. Přiznám se, že jsem na této roztomilé komiksové postavičce a jejich sešitkových dobrodružství vyrůstala, takže jsem si to nemohla nechat ujít. Kromě zajímavých informací kolovala i starší původní čísla, do kterých se návštěvníci s chutí začetli, ačkoliv v angličtině.

Ale panující dusno nás nakonec vyhnalo objevit nějaký ten bufet. Naleznete jej uvnitř budovy ovšem i na menším školním dvorečku, kde si můžete dát také vodní dýmku či se schladit v mini bazénku. Ale více dokumentujících fotografií vám přinést nemohu, neboť jsem zde byla ve večerních hodinách a nechtěla jsem rušit bleskem. Já si dala výborný ledový čaj z ibišku a Monča skončila na jablečném moštu.

Festival Conec

Festival Conec Festival Conec Festival Conec Festival Conec

Byly jsme lákány na rozličné LARPy a RPGčka, jenže bohužel jsme zde byly na hodinku, dvě a nemohly jsme se do nějaké větší akce zapojit. Ale to nebyla jediná zábava, kterou Conec nabízí. Je zde také IT místnost se starými klasikami, jako je třeba Mario, k zahrání. Další tradičnější variantou jsou pak deskové hry, kterých je zde opravdu nepřeberné množství, až mé srdce zaplesalo. Můžete si vybrat nejen z českých kousků, ale také anglických her, které se k nám zatím nedostaly.

Takže pokud se sem rozhodnete vydat, rozhodně si pro festival připravte celý den, jinak se ochudíte o spoustu zážitků. A klidně přijďte i na noc, pro přespání jsou zde vyhrazeny některé třídy a tělocvična a místečko si určitě najdete.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *