Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • Vyzdobte si pokoj samolepkou na zeď

Vyzdobte si pokoj samolepkou na zeď

Image

Máte doma spoustu poliček s knihami a přemýšlíte, jak si více pokoj vyzdobit? Jediné místo, kde lze zdobit, je už jen na stěně a pokud nechcete přeplácat pokoj ještě obrazy a obrázky či nejste šikovní malíři, vyzkoušejte samolepky na zeď.

Jelikož se mi tahle samolepková varianta zalíbila, rozhodla jsem se ji vyzkoušet. Provedu vás tedy svoji první zkušeností s tímto lepením.

Vyzdobte si pokoj samolepkou na zeď

Výběr samolepky

Když už jsem se rozhodla si pořídit samolepku, měla jsem jasno, kam ji umístím. Když jsem si vybrala konkrétní vzor (jelikož miluji přírodu, byla má volba jasná), bylo potřeba zvolit správnou velikost. Běhala jsem tak s metrem, přeměřovala a představovala si, jak bude výsledek vypadat.

Není důležitá ovšem jen velikost, ale také správná barva. Na stránce, kde jsem si samolepku vybírala, měli tři odstíny fialové. Hodně jsem tuto variantu zvažovala, tedy zvolit tmavě fialovou na moji světle fialovou zeď. Jelikož jsem si ale nebyla jistá odstínem, raději jsem sáhla po neutrální bílé barvě.

Samolepka došla opravdu krásně bílá, neprůsvitná, takže vhodná na tmavší povrch. Navíc je bílá barva výborná do přeplněných či malých prostorů, které hezky projasní, což byl můj cíl.

Postup při lepení

Vyzdobte si pokoj samolepkou na zeď

Samolepka se nachází na speciálním podkladovém papíře a je chráněna ještě jednou fólií shora. Celou samolepku je potřeba vyrovnat, aby se nerolovala. Já ji na okrajích zatížila knihami a nechala ji nějakou dobu takto.

Vyzdobte si pokoj samolepkou na zeď

Samolepku s horní ochrannou fólií je potřeba odlepit z podkladového papíru. Nejprve si dlaněmi velkým přítlakem uhlaďte samolepku ze strany podkladového papíru, aby se tak samolepka zachytila na fólii.

Pomalu stahujte podkladový papír ze samolepky a fólie. Sledujte, zda se samolepka dobře zachytila na fólii a odděluje se z papíru na ní. Pokud se vám to nedaří, nalepte papír o kousek zpět, přejeďte po daném místě velkým přítlakem prsty a znovu začněte stahovat papír. Postupně opatrně takto samolepku s fólií odlepte od papíru.

Vyzdobte si pokoj samolepkou na zeď

Rozvrhněte si, kam samolepku umístíte a opatrně ji přilepte rovnoměrně ke zdi. Nejlépe přilepte nejprve horní polovinu a postupně vyhlazováním směrem dolů samolepku nalepte. Samolepku za zdi uhlaďte dlaněmi s velkým přítlakem. Až si budete myslet, že samolepka na stěně drží, začněte z jedné strany stahovat pod ostrým úhlem fólii ze zdi.

Jestliže se vám někde samolepka uchytí na fólii a ne na zdi, vraťte fólii kousek zpět, uhlaďte dané místo a stahování opakujte. Pokud se vám nedaří stáhnout část samolepky z jedné strany, vyzkoušejte to raději ze strany jiné. Když budete fólii příliš drhnout opakovaně proti natřené stěně, mohla by se vám na ni přichytit a narušit ji.

Vyzdobte si pokoj samolepkou na zeď

Ohlédnutí za lepením

S odlepením fólie z podkladového papíru jsem měla lehce problém, samolepka se mi nechtěla odlepit od papíru a musela jsem se několikrát vracet a uhlazovat. Asi jsem uhlazovala hodně, protože na zdi jsem měla zase práci s tím odstranit samolepku z fólie. Nakonec se ovšem povedlo. Musím se přiznat, že jsem vážně čekala časově náročnější úkon a bála jsem se, že nezvládnu samolepku umístit na stěnu sama, ale vše jsem nakonec zvládla sama a vcelku rychle.

V návodu je uvedeno, že bubliny mezi fólií a podkladovým papírem nevadí, ovšem jedna taková bublina mi nerovnoměrně uchytila samolepku na fólii, takže v jednom malém úseku mám samolepku trošku víc u sebe, ale dalo se to spravit nehtem a je to neviditelné. Jinak je přenos samolepky perfektní a díky fólii jednoduchý. Jelikož to bylo moje samolepkové poprvé, bála jsem se, jak ji budu lepit a systém s fólií se mi moc zalíbil. Rozhodně se tedy nalepování samolepky nebojte!

Když bych srovnala s lepením tapety či vlastnoručním pomalováním stěny, je to rozhodně časově nenáročné oproti předchozím úkonům a hlavně se prostě nemůžete ušpinit, i kdybyste chtěli. Je to tedy celkově daleko pohodlnější, nemusíte nic vyklízet kvůli lepení a na stěně to udělá decentní parádu.

Vyzdobte si pokoj samolepkou na zeď

Diskuze

Vyzkoušeli jste někdy samolepky na zeď?
Co si o nich myslíte? Zaujaly vás?

Podělte se o článek s přáteli

1 Komentáře
 • Pufflie napsal:

  Jojo, toto dobře znám :) Takhle už mám v pokojíčku nad postelí např. Eifelovku, klec s ptáčkem, několik květin a mnoooooooho motýlů :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz