Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Filmy
 • 8x filmoví mimozemšťané uhnízdění v lidském těle

8x filmoví mimozemšťané uhnízdění v lidském těle

Venom

Přišli z hlubin vesmíru a pomalu se vkrádají do našich těl. Mimozemšťané. Nikdo se jich neptal, nikdo je neprosil, ale přesto jsou tady. Pasažéři, nezvaní hosté, vetřelci a dobyvatelé. Pojďte mezi mimozemskými snímky najít ten pravý pro dnešní večer!

Bude to mimozemská invaze v plném proudu nebo jeden jediný nenápadný vetřelec? Hledáte spíše něco děsivějšího v podobě hororu nebo jste mladšími ročníky hledající akci a nějaké ty vztahy? Od každého naleznete trochu, včetně humoru, který nesmí v nabídce chybět. Jedno je jisté, mimozemšťané vás nenechají v klidu ani v jednom z filmů.


Pátá vlnaPátá vlna

Vydáno: USA 2016
V hlavní roli: Chloë Grace Moretz

Nejprve to byly jen podivné talíře vznášející se pevně vysoko nad městy. Lidé před nimi prchali pryč z nejbližšího okolí, jako by tušili, že tohle není předzvěst mírumilovné návštěvy z vesmíru. A vše se potvrdilo, když udeřila první vlna a Zemi zasáhl elektromagnetický pulz, který zničil veškerou elektroniku. Jenže to byla první z mnoha vln, která měla lidstvo zasáhnout a vyhladit tento druh z povrchu zemského.

Příběh inspirovaný stejnojmennou knihou od spisovatele Ricka Yanceye, nám představuje v hlavní roli mladou hrdinku studentku Cassie, která vlivem několika událostí se ocitá sama v opuštěné krajině a snaží se nejen přežít, ale také najít své nejbližší. Pokud vás snímek zaujme a chtěli byste ochutnat z tohoto světa více, spisovatel vydal rovnou knižní trilogii Pátá vlna, která sleduje další osudy nejen samotné Cassie.


HostitelHostitel

Vydáno: USA 2013
V hlavní roli: Saoirse Ronan

Na Zemi přežívají poslední zbytky lidské civilizace, ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát. Lidé tu jsou totiž stále, ale to, co ovládá jejich tělesné schránky, už dávno nemusí být lidské. Jednoho dne totiž nezvaní přiletěli z dalekých končin vesmíru, aby Zemi svým způsobem osídlili a přivedli k míru a blahobytu. Jenže poslední zbytky čistých lidí mají k této formě nové civilizace své výhrady. Na které se je nikdo neptá.

Film prožíváme z pohledu mladé Melanie, která doposud unikala mimozemšťanům, ale jednoho dne past sklapne a do jejího těla je vložena mimozemská duše, která má nyní plně ovládat její tělo. Jenže to se původní duši Melanie nelíbí, a tak se nevítanému obyvateli jejího těla nehodlá odevzdat jen tak lehce. Další příběh, který vychází z knižní předlohy, tentokrát od spisovatelky Stephenie Meyer, kterou můžete znát například z knižní a filmové série Stmívání. I nyní se jedná o příběh věnovaný mládeži, nechybí románek, ale především akce a nečekané zvraty.


InvazeInvaze

Vydáno: USA, Austrálie 2007
V hlavní roli: Nicole Kidman

Zdá se to být jako obyčejná havárie vzdušného tělesa, přinese ovšem z vesmíru něco daleko děsivějšího. Je to nenápadné, projevuje se to jako chřipka, ze které se lidé prostě potřebují jen dobře vyspat. Psychiatrička Caroll tomu nepřikládá výraznou pozornost, dále pije svůj oblíbený čaj a naslouchá klientce, která si stěžuje na podivné manželovo chování. V tu dobu ještě netuší, jak moc se daly věci do pohybu a že Země nestojí jen proti dobře známému viru.

Mrazivý thriller, který přináší na naši zemi něco mimozemského a nenápadně plíživého, čeho si nemusíte ani všimnout, dokud není pozdě. Existuje vůbec šance se takovým věcem postavit? I tento filmový thriller vychází z knižní předlohy, tentokrát od spisovatele Jacka Finneyho.


SputnikSputnik

Vydáno: Rusko 2020
V hlavní roli: Oksana Akiňšina

Lékařka Tatiana to má s kariérou tak trochu nahnuté díky praktikám, které se ne každému musejí zalíbit. Pro zachování své licence nakonec přistoupí na nabídku výzkumu ve vědeckém zařízení, kde je zrovna umístěn kosmonaut. Ten přežil ještě nahoře ve vesmíru nehodu, ovšem po navrácení na Zemi se nezdá být úplně v pořádku.

Pokud máte náladu na něco atmosferického s pěkným nášupem napětí, mohl by být snímek Sputnik tou pravou volbou. Konečně se mezi snímky podíváme také na něco trochu jiného než z americké produkce, abychom zjistili, že i Rusové nám dokážou předložit mrazivý příběh.


VenomVenom

Vydáno: USA 2018
V hlavní roli: Tom Hardy

Když se novinář Eddie snaží odhalit nekalé praktiky společnosti Life Foundation, nebere při tom ohledu na nikoho. Ztrácí tak ve svém životě naprosto všechno. To ještě netuší, jak moc dloubnul do vosího hnízda, které ukrývá děsivé tajemství v podobě experimentů s mimozemským životem.

Jeden z mimozemšťanů, kterému se zalíbilo v lidském těle, pochází také ze studia Marvel a tento akční snímek s ne zrovna typickými klaďasy v hlavní roli okouzlil diváky natolik, že již letos bylo do kina uvedeno pokračování. Zajímavostí na filmu je fakt, že zde i přes brutální útoky a zranění zrovna moc krev neuvidíte – to kvůli nižší věkové přístupnosti.


ŽivotŽivot

Vydáno: USA 2017
V hlavní roli: Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson

Když posádka na vesmírné stanici přijme vzorky z Marsu, slaví úspěch. Je mezi nimi totiž životaschopná buňka. Ačkoliv je to něco viditelné pouhým mikroskopem, stále je to mimozemský život, který je převratným objevem. Její výzkum na sebe nenechává dlouho čekat. Otázkou je, je to opravdu něco, co chtěli vpustit na stanici?

Proč se ale omezovat pouze na příběhy ze Země? Vždyť mimozemšťany se to hemží všude a především ve vesmíru. Další hororově laděný snímek přináší náhled do vesmírné stanice, kde i přes omezený prostor může přinést řadu akčních scén, napětí a možná i zamyšlení, co vše si můžeme dovolit k ostatním tvorům, když sami sebe považujeme za nadřazenou rasu.


VetřelecVetřelec

Vydáno: USA, Velká Británie 1979
V hlavní roli: Sigourney Weaver

Má to být jen rutinní návrat na Zemi, kdy pasažéři jsou uvedeni do umělého spánku, zatímco vesmírná loď automaticky směřuje do plánovaného cíle. Jenže ne všechno jde podle plánu, protože nakonec je posádka vzbuzena, aby objevila signál z nedaleké planety. Jelikož je její povinností vše prověřit, vydávají se na průzkum neznámé planety a po stopách tajemného signálu.

I přes svoje stáří si tento hororový snímek stále získává srdce sci-fi milovníků. Vždyť kdo by neznal Vetřelce? A pokud přeci jen neznáte, máte se na co těšit. Filmem z roku 1979 to totiž nekončí, a kromě celé série Vetřelce se můžete podívat také na jeho střet s další kultovní mimozemskou civilizací ve snímcích Vetřelec vs. Predátor.


Muži v černémMuži v černém

Vydáno: USA 1997
V hlavní roli: Tommy Lee Jones, Will Smith

Kdyby vás někdo zastavil a řekl vám, že mimozemšťané existují, věřili byste mu? Těžko říct, ale pořád by to byla jen víra, pokud byste nějakého neviděli. To policista James netuší, koho právě teď stíhá a jen obdivuje chlapíkovi neuvěřitelné schopnosti pohybu. Jenže pak ho osloví agent z tajné vládní organizace, který mu ukáže, že hranice našeho světa jsou nekonečné a svět není jenom náš.

Akční komedie Muži v černém je stále parádní podívanou pro filmové večery s popkornem v klíně. Také se dočkala řady pokračování, a tak nás opakovaně bere do ulic našeho světa, kde se sice skrytě, ale přeci jen stále procházejí mimozemšťané. A že jich není málo! Kéž by ovšem všichni měli pouze mírumilovné smýšlení. (Vlastně pak už by to pro diváky nebyla taková zábava.)


Tak už víte, s kterým filmem strávíte dnešní večer? Pokud ano, nezapomeňte zahlasovat v anketě níže, kteří mimozemšťané jsou pro vás ta top společnost a třeba tím usnadníte výběr ostatním nerozhodným filmovým nadšencům!

Který z výše uvedených je váš nejoblíbenější mimozemský film? (max 3)

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • K napsal:

  Tohle je parádní článek! Těch filmů o různých lidských parazitech bylo už tolik, že jsem moc ráda za takový přehled, který vypíchl ty nejznámější a opět mi rozzšířil obzory, protože řadu z nich jsem ani neznala.
  Připomnělo mi to, že si chci stále přečíst Hostitele od Meyerové (ano, je to hodně stará knížka, ale ještě jsem se k ní nedostala a slyšela jsem na ní jenom chávlu) a hlavně, že halloweenský víkend bude ideální čas na to znovu se podívat na muže v černém, ideálně na všechny díly, prtožoe to je opravdu skvělá série!

  • Dragell napsal:

   Přesně, Halloween si přímo říká o takové filmy :) Jinak proč se nevracet ke starším knížkám, jsou stále stejně dobré, nic se na nich nezměnilo, také se takto občas vracím k některým titulům :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz