Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

The Call Up

Image

Kdybyste dostali nabídku na možnost zahrát si jedinečnou hru ve virtuální realitě, váhali byste nebo byste popadli příležitost za pačesy?

Příběh

Vše začalo zajímavou pozvánkou, která vybraným lidem skončila ve schránce. Kdo by odmítl pozvánku na vyzkoušení nové hry odehrávající se ve virtuální realitě a možná i nějaký přivýdělek? Stačí si jen vybrat přezdívku a dorazit v daný čas do určené budovy.

Po prvním nasazení výstroje hra působí tak úžasně a realisticky a cíl je prostý, pojít všechna patra budovy a zlikvidovat teroristy. Jenže když hra začne naostro, najednou zjišťují, že vše není jen virtuální a ze hry nejde odejít před dokončením.

The Call Up The Call Up

Můj pohled

Už na první pohled mne zaujala ta myšlenka virtuální reality a netradiční hry, díky které jsem se rozhodla na film podívat. A byla jsem opravdu mile překvapena zobrazením kontrastu pomalu sterilního prostředí s vtipnými simulovacími oblečky ku zašedlé tísnivé atmosféře virtuální reality.

Hráči zde používají jakési helmy, díky kterým při sejmutí hledí vidí realitu a při nasazení vidí herní prostředí. To ovšem neznamená, že když nejsou ve hře pohledem, že se v ní nenalézají. Virtuální realita si jede dál svým „životem“ a nutí je tak setrvávat zde co nejvíce času.

Ačkoliv film láká na zajímavou myšlenku, celkově je příběh předvídatelný a prvotně napínavé střílečky jsou brzy obkoukané ( – občas si i říkáte, jestli jsou ti virtuální nepřátelé slepí). Tvůrci se snažili film okořenit speciálními úrovněmi, i tak to všechno vlastně rychle odsýpá a nedá se těmto scénám větší prostor, ačkoliv mají potenciál.

The Call Up The Call Up

Závěrečné hodnocení

Jednodušší oddechový film se spoustou akčních momentů a virtuální realitou, která skrývá mnohá tajemství. Pokud si chcete po práci u něčeho odpočinout a nepřemýšlet, je to to pravé pro vás. Škoda jen, že tvůrci nevyužili možností filmu a neopřeli se do toho více.

Moje hodnocení: 5/10

Základní údaje

The Call Up
Akční, sci-fi, thriller
Velká Británie, 2016, 90 min
Režie: Charles Barker
Scénář: Charles Barker
Kamera: John Lee
Hudba: Tom Raybould
Hrají: Morfydd Clark, Max Deacon, Chris Obi, Tom Benedict Knight, Parker Sawyers, Adriana Randall, Ali Cook, Douggie McMeekin, Boris Ler a další

Fotografie ze snímku převzaty ze stránky imdb.com.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz