Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Svět knihy Praha 2015

Znáte takový ten pocit, kdy máte na stole kupičku nových kniha a audioknih, od kterých se nemůžete odtrhnout k napsání jednoho mini reportu z akce? Navštívila jsem v sobotu Svět knihy 2015 v Praze a jaké to tedy bylo?

Sice jsem takový ten člověk, co si rád přispí, když může, ale kvůli tomuto veletrhu jsem byla ochotna vstát v nekřesťanskou hodinu, jen abych tam dorazila. Cesta do Brna byla fajn, srazilo se nás tam celkem šest a pokračovali jsme společně dál do Prahy.

To už má člověk tak nějak naplánované, kam zajde. Ale vlak umí pěkně kazit plány, takže jsme dojeli o cca 45 min později a nestihli jsme hned naši první plánovanou akci.

Svět knihy Praha 2015

Svět knihy Praha 2015 Svět knihy Praha 2015 Svět knihy Praha 2015

Nevím, zda říct, že jsme se drželi ve skupinkách, ono se stále někdo přidával, odcházel. Celkově jsem potkala spoustu známých i nových tváří, což je fajn. Dokonce se mi povedlo objevit Temnářku, které jsem hned uzmula Vílí kruhy i s věnováním pro mě.

A celková atmosféra? Předně to nezapomenutelné dusno, ale není divu, když se mezi stánky pohybovalo takové množství lidí. A že bylo proč přijít. Byla tam spousta knih, i těch novějších, co teprve měly oficiálně vyjít. Ceny byly opravdu příznivé a u některých stánků byly pro blogery navíc větší slevy. Stejně tak jako vždy jsem si zalovila i v krabici Fantom Printu a odnesla si knihu za 20 Kč, no není to úžasné?

Každopádně co jsem všechno nakoupila, to vám prozradím až v pozdějším článku.

Svět knihy Praha 2015

Svět knihy Praha 2015 Svět knihy Praha 2015 Svět knihy Praha 2015

Kromě knih, audioknih, společenských her a dalších jsem zde překvapeně narazila na stánek s časopisem Makovice. Kdopak nezná, je to časopis s různými křížovkami, osmisměrkami, hlavolamy a dalšími úkoly pro děti. Všechny tyhle úkoly navíc propojuje nějaký malý dobrodružný příběh. Byla jsem velmi překvapená, protože tento časopis jsem si naposledy kupovala v dětství.

Ale abych pokračovala, nebylo to vše jen o nakupování knih. Bylo zde takové množství různých přednášek, křtů, udělování cen, že člověk nevěděl, na co jít dřív. Byl to vcelku chaos, některé věci se z programu vyškrtly, o jiných se vědělo na poslední chvíli, tak se tam ani nedostaly.

Bylo pro mě těžké si vybrat, kam půjdu. Nakonec jsem zabrousila na dva křty – knihy Vlčí věk: Jdi a přines hlavu krále a audioknihy Pán Ohně. Obě mám doma, audio už dokonce naposlouchané, takže brzy můžete očekávat recenzi.

Až na to dusno to byl opravdu dobře strávený den v dobré společnosti (a to jsem zrovna byla připravená na jiné počasí). Ačkoliv i na cestě zpátky nabral vlak zpoždění, nakonec jsem stihla chytnout poslední vlak domů.

Svět knihy Praha 2015

Diskuze
Navštívili jste Svět knihy také?
Jak se vám tam líbilo?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova.lu@gmail.com

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Můj web o cestování
aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

Reklama – moje tipy

Co právě čtu

Milenec z temnot
Zaklínač: Liščí děti
Uvězněni
Klíč k času
Císařovy čepele

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V prosinci čteme knihu Les mytág
od Roberta Holdstocka, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihu nebo audioknihu. Společné setkání proběhne 5. ledna na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Les mytág
  • 18:00 – beseda s českým spisovatelem (v přípravě)

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Robert Holdstock - Les mytág