Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Svět knihy 2017 den po dni: Den čtvrtý

Svět knihy 2017 den po dni: Den čtvrtý

Image

Neděle byla poslední den veletrhu, na který zoufale čekali všichni, co tam byli již od pátku. Tedy zoufale… Prodejci měli prostáté boty, kupující prázdné peněženky a autoři ztráceli hlasivky od věčného besedování.

Opět jsem si jako vždy proplula ke stánku nakladatelství Epocha, abych pozdravila všechny, co si na mě za dobu veletrhu tak nějak (museli) zvykli. No a hlavně čtvrtina knih, kterou jsem si vezla z veletrhu, byla nakonec od nich. Kdo by taky odolal tolika českým jménům.

Ale tenhle den byl něčím výjimečným – zakázala jsem si nakoupit jakoukoliv další knihu, protože kufr praskal ve švech a kosmetiku s botami jsem musela vézt extra v dalších igelitových taškách. Takže kromě toho, že nebyly peníze, také jsem další knihy neměla kam dát.

 

A od dalšího nakupování mne nakonec odloudil charakteristický hlas booktuberky Markéty alias Marilee. Zašla jsem tedy za roh, kde jsem si poslechla od přizvaných vlogerek, jaké byly jejich točící začátky, na čem zapracovaly a jak to mají vlastní s točením videí všeobecně.

Poté jsem se zaujetím odběhla opět na scénu české fantastiky, kde autorky besedovaly o temné fantasy a temných hrdinech. Přiznejme si, kdo by je nemiloval a zároveň nechtěl dál vidět trpět. Nad tématem diskutovaly Kristina Haidingerová, Hanina Veselá a Karolína Francová. Především mne mile potěšila informace od Karolíny Francové ohledně brzy vycházející knihy Purpurová noc. K tomu světu jsem přičichla již v její povídce ve sborníku Žena se lvem, a tak mne mile překvapilo, že se kniha objeví již v září u nakladatelství Brokilon.

Na veletrhu se mimo jiné dalo narazit i na netradiční program. Svůj stánek zde měla i Česká televize, která přišla s mimořádným programem. Přímo na výstavišti se objevily šikovné taneční dvojice, které naživo vystoupily před návštěvníky knižního veletrhu.

Odpoledne se zaplnila přednášková místnost fantastiky pisálky chtivými nějaké té rady. Na řadu totiž přišlo 10 způsobů, jak zabít svou povídku. Přednášku zábavnou formou vedli Karel Doležal, Olga Xaverová a Anna Murdochová. Naťukli téma oblíbených anglických názvu, které nemají v české kotlině co dělat či třeba hlavní hrdiny, které děláme zajímavé pouze tím, že trpí a to přeci k příběhu nestačí.

 

Zakončující besedou, kterou jsem navštívila, byly Fantastické weby v české digitální kotlině. Představily se webziny XB-1, Sarden, Fantasy planet, Mfantasy a Dagon. Byla rozvedena diskuze o tom, co plánují a jak to vlastně za oponou vypadá a funguje s redaktory. Také padlo nějaké to slovo na poslední ožehavé téma – nakladatelství a dávání recenzních výtisků blogerům. Zde vidí všichni problém v tom, že blogeři nad sebou nemají nějaké další redaktory, kteří by je vedli, odnaučili chybám a chybnému vyjadřování a celkově postrkovali jejich recenzi správným směrem. Anotace a to, že se kniha líbila, totiž není správná představa o recenzi, ale bohužel se jí některé začínající blogy drží.

A to je vše přátelé. Tímhle jsem definitivně zakončila letošní knižní veletrh Svět knihy. Ještě jsem si zašla s Terezou Matouškovou a s jejím přítelem do kavárny popovídat a pak hurá na vlak. A když jsme s Temnářkou společným fotem otevíraly první den, tak jsme se rozhodly jím uzavřít i ten poslední. Takže Světe knihy měj se a zase za rok!

Bonusové okno – Co jsem si na veletrhu koupila?

Jsme tedy na konci a já se nikde nezmínila o nakupování, tak co, vydržela jsem? To mne tedy neznáte! Bohužel, opět jsem vzala do útoku komiksové stánky a dlouho odkládaný Fantom Print.

Jako první jsem pokukovala po Comics Pointu a Crwi, kde jsem nakoupila všechny díly komiksu Sága. Hodně jsem ji slýchávala zmiňovanou a byla mi opravdu zajímavě na stánku představena jako kombinace fantasy a sci-fi o dvou „lidech“ odlišných ras, kteří se do sebe zamilují a počnou potomka. Problém je v tom, že tyto dvě rasy jsou znepřátelené a tak je jejich láska i její produkt vlastně trnem v oku mocnostem tohoto světa.

No a když jsem tak brala poslední díl Ságy u Crwe, tak tam na mne vykoukla i manga Ghost in the Shell, tedy první díl. Nevěděla jsem, nevěděla a váhala. To víte, komiksy nejsou vůbec levná záležitost, ale prodejci na stánku to se mnou opět uměli a tak jsem odešla i s touto obrázkovou knihou.

 

A na řadu přišel i Fantom Print. Bohužel jsem dlouho váhala a tak se na mě Pevnost s přílohou – komiksovým Warcraftem – nedostala. Odnesla jsem si ale Prozřetelnost ohně, tedy pokračování ke knize Císařovy čepele, která mne velmi nadchla.

Když se mi tedy nepovedlo sehnat nejnovější Pevnost s přílohou, sáhla jsem po jedné starší. Fantom Print je vždy vozí s sebou na knižní veletrh k výprodeji. A právě v jedné z nich byla Cesta stínů, tak jsem zvědavá, jaké překvapení to pro mne bude.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz