Příšeří: Hrdinům vstup zakázán

Jako démonické příšerky proti klaďasům v připravované kooperativce Příšeří: Hrdinům vstup zakázán

|0 Komentářenapsala

České vydavatelství Mindok letos zamířilo do Essenu na největší festival deskových her na světě a odvezlo si odtamtud pro nás jednu zajímavou novinku letošního roku, titul Keep the Heroes Out!, která se dočká české lokalizace.

Jedná se o kooperativní hru pro 1-4 hráče s roztomilou grafikou, ve které se vžijete do rolí příšer v jejich podzemním komplexu, kde střeží své poklady. Na ty si bohužel brousí zuby mnozí hrdinové a ty je potřeba zastavit za každou cenu! No komu by se líbilo, aby mu do domu vlezl někdo cizí a jen tak si kradl věci?

Hra v sobě snoubí nejen zakořeněnou kooperaci, ale také funguje na bázi deckbuildingu, kde pomocí zahraných karet činíte akce a se svými přáteli se postupně strategicky rozmisťujete a bráníte jednotlivé úseky jeskyně. Což je další ze zajímavých faktorů – hra totiž funguje jako takový tower defence. Abyste si další zajímavé karty mohli do svého balíčku dokoupit, musíte po doupěti nosit různé předměty do určených místností.

Ačkoliv se zde setkáte s rarachy, duchy, draky nebo třeba slizem, přesto je to hra s dávkou roztomilosti, kartami počínaje a pestrobarevnými figurkami ve tvaru jednotlivých příšerek konče.

Každá frakce příšerek má své vlastní speciální schopnosti. Taktéž se nám dostane 20 scénářů, dle kterých hru připravíme. A pokud se vám bude zdát přeci jen moc snadná, můžete zkusit jinou úroveň obtížnosti (nabízí až tři).

Na stránkách Mindoku proběhla soutěž o nejlepší český název, který už je vyhodnocen a hra je tak oficiálně představena jako Příšeří: Hrdinům vstup zakázán. Anglická verze už je sice venku, ale na tu českou si ještě budeme muset čekat, neboť je ve fázi překladu. Na hru se ovšem můžete těšit již následující rok.

Mimochodem, ke hře existují expanze Great Dreamer a Guild Master´s Revenge, ty ovšem Mindok zatím neplánuje vydávat, neboť jak se vyslovil, samotná základní hra přináší sama o sobě dost rozmanitého obsahu. Nemluvě o tom, že expanze Great Dreamer je exkluzivně pouze pro přispěvatele na Kickstarteru.


Veškeré použité ilustrační obrázky pocházejí z FB MINDOK.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *