Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Audioknihy
  • Jiří Walker Procházka – Hvězdní honáci (Jiří Klem)

Jiří Walker Procházka – Hvězdní honáci (Jiří Klem)

Image

Máte rádi westernové příběhy? A dokážete si představit, že by se vaše oblíbené okoltované postavy z Divokého západu proháněli ve vesmíru?  Přeci jen, i vesmírné krávy potřebují své honáky a nebezpečné přestřelky dostávají nové rozměry.

Příběh

Pojďme sledovat práci a problémy novodobých honáků napříč vesmírným prostorem. Ale pozor, jejich krávy jsou gigantičtí tvorové, kteří se neživí zrovna trávou. V jejich těle se dá skrze galaxie převážet suroviny a dokonce i živí lidé. Pomocí těchto tvorů se tak dají ovládat veškeré planetární systémy.

A právě díky tomu se hvězdní honáci se stanou trnem v oku hraběti Kuzněcowi a proti nim se postaví nejen moderní technologie, ale i strašliví tvorové. Jenže tahle rozpoutaná válka s honáky nevede jen ke smrti několika osob. Tahle válka ohrožuje životy mírumilovných tvorů nazývaných „krávy“ a dokonce existenci celých planet.

Styl psaní

Velmi originální nápad propojit sci-fi a western mne zaujal a ke knize přímo přikoval pohledem. Musela jsem ji mít, protože na těchto dvou žánrech (a fantasy) jsem vlastně vyrůstala. O co více potěší, že knižní předloha pochází z pera českého spisovatele. Je na čase, abychom si našli cestu k českým dílům, a myslím, že audioknihy tomu hodně dopomohou. Tato nahrávka je tedy výbornou příležitostí pro všechny ( i ty, co nemají na knihy čas).

Audiokniha nabízí celou zpracovanou knižní sérii Hvězdní honáci vydanou v roce 1996. Můžete si tak poslechnout tři samostatné příběhy, které na sebe ovšem navazují a skládají tak na pozadí mozaiku velkého zločinu.

Audio

Charismatický hlas Jiřího Klema dodává příběhu vynikající atmosféru. Úplně se dokážu dostat do chvílí, kdy jsem jezdila na westernové tábory, seděla u táboráků, dokáži se představit, jak u jednoho ležím, hledím na nebe a za doprovodu tohoto hlubokého hlasu sleduji hvězdy a představuji si ta velká galaktická dobrodružství s kovbojským kloboukem na hlavě.

Právě díky volbě Jiřího Klema pro namluvení této knihy by byla škoda zvolit hudební podkres, neboť jeho hlas má příjemnou melodii. A tak se s krátkými songy nejen kytarového rázu setkáme pouze na předělu kapitol jako s takovou výraznou tečkou.

Obal

Audioknihu zdobí nádherný obal, jemuž dominuje kresba od Karla Saudka, která zároveň zdobí také obálku původní knihy z roku 1996.

Audiokniha Jiří Walker Procházka - Hvězdní honáci (Jiří Klem)

Ukázka

Hodnocení knihy

Nádherný galaktický příběh, ve kterém nesmí chybět akce, napětí i snítka romantiky. Umně spojený žánr sci-fi a westernu, které od sebe dělí nejen věky, ale i technologie. A přeci, jsou zde honáci, kteří se starají o své krávy… inu „krávy“.

Moje hodnocení: 10/10

Závěrečné shrnutí

Autor: Jiří Walker Procházka
Název: Hvězdní honáci
Interpret: Jiří Klem
Žánr: sci-fi, western
Délka: 15h 48min
Vydavatelství: Walker&Volf
Rok vydání: 2014
Moje hodnocení: 10/10

Fotografie převzaty z audioteka.cz a alierturk.deviantart.com

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz