Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Audioknihy
  • Jiří Walker Procházka – Hvězdní honáci (Jiří Klem)

Jiří Walker Procházka – Hvězdní honáci (Jiří Klem)

Máte rádi westernové příběhy? A dokážete si představit, že by se vaše oblíbené okoltované postavy z Divokého západu proháněli ve vesmíru?  Přeci jen, i vesmírné krávy potřebují své honáky a nebezpečné přestřelky dostávají nové rozměry.

Příběh

Pojďme sledovat práci a problémy novodobých honáků napříč vesmírným prostorem. Ale pozor, jejich krávy jsou gigantičtí tvorové, kteří se neživí zrovna trávou. V jejich těle se dá skrze galaxie převážet suroviny a dokonce i živí lidé. Pomocí těchto tvorů se tak dají ovládat veškeré planetární systémy.

A právě díky tomu se hvězdní honáci se stanou trnem v oku hraběti Kuzněcowi a proti nim se postaví nejen moderní technologie, ale i strašliví tvorové. Jenže tahle rozpoutaná válka s honáky nevede jen ke smrti několika osob. Tahle válka ohrožuje životy mírumilovných tvorů nazývaných „krávy“ a dokonce existenci celých planet.

Styl psaní

Velmi originální nápad propojit sci-fi a western mne zaujal a ke knize přímo přikoval pohledem. Musela jsem ji mít, protože na těchto dvou žánrech (a fantasy) jsem vlastně vyrůstala. O co více potěší, že knižní předloha pochází z pera českého spisovatele. Je na čase, abychom si našli cestu k českým dílům, a myslím, že audioknihy tomu hodně dopomohou. Tato nahrávka je tedy výbornou příležitostí pro všechny ( i ty, co nemají na knihy čas).

Audiokniha nabízí celou zpracovanou knižní sérii Hvězdní honáci vydanou v roce 1996. Můžete si tak poslechnout tři samostatné příběhy, které na sebe ovšem navazují a skládají tak na pozadí mozaiku velkého zločinu.

Audio

Charismatický hlas Jiřího Klema dodává příběhu vynikající atmosféru. Úplně se dokážu dostat do chvílí, kdy jsem jezdila na westernové tábory, seděla u táboráků, dokáži se představit, jak u jednoho ležím, hledím na nebe a za doprovodu tohoto hlubokého hlasu sleduji hvězdy a představuji si ta velká galaktická dobrodružství s kovbojským kloboukem na hlavě.

Právě díky volbě Jiřího Klema pro namluvení této knihy by byla škoda zvolit hudební podkres, neboť jeho hlas má příjemnou melodii. A tak se s krátkými songy nejen kytarového rázu setkáme pouze na předělu kapitol jako s takovou výraznou tečkou.

Obal

Audioknihu zdobí nádherný obal, jemuž dominuje kresba od Karla Saudka, která zároveň zdobí také obálku původní knihy z roku 1996.

Audiokniha Jiří Walker Procházka - Hvězdní honáci (Jiří Klem)

Ukázka

Hodnocení knihy

Nádherný galaktický příběh, ve kterém nesmí chybět akce, napětí i snítka romantiky. Umně spojený žánr sci-fi a westernu, které od sebe dělí nejen věky, ale i technologie. A přeci, jsou zde honáci, kteří se starají o své krávy… inu „krávy“.

Moje hodnocení: 10/10

Závěrečné shrnutí

Autor: Jiří Walker Procházka
Název: Hvězdní honáci
Interpret: Jiří Klem
Žánr: sci-fi, western
Délka: 15h 48min
Vydavatelství: Walker&Volf
Rok vydání: 2014
Moje hodnocení: 10/10

Fotografie převzaty z audioteka.cz a alierturk.deviantart.com

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 31 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova.lu@gmail.com

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Můj web o cestování
aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

Co právě čtu

Milenec z temnot
Zaklínač: Liščí děti
Uvězněni
Klíč k času
Císařovy čepele

Knižní podcast

Nový knižní podcast Knižní drbárna si můžete již nyní poslechnout na Spotify. Nová epizoda vás čeká každé úterý.

Nejnovější díl: K čemu jsou literární skupiny a kdy to autoři konečně pochopí?

Společné čtení

V lednu čteme knihu Píseň oceli od Michaely Merglové. Závěrečné online setkání proběhne 3. února 2023.

  • 17:00 – debata o knize
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou

 

Zde očekávejte odkaz na debatu i besedu.