Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Filmové recenze
  • Blíženec | Co se stane, když jako další cíl na řadě je sám odstřelovač?

Blíženec | Co se stane, když jako další cíl na řadě je sám odstřelovač?

Image

Můžete být nejlepším odstřelovačem na Zemi, ale není vám to nic platné, pokud se sami stanete cílem a musíte prchat. Na tohle vás zkušenosti a výcvik připravit dostatečně nemohly.


Kéž by Henry Brogan mohl mít vysněný život, rodinu a děti. Jenže všechno je to prostě jinak, když dává přednost kariéře. O co víc, když jeho povoláním je nájemný zabiják. A co si budeme povídat, Henry je ten nejlepší a všechna ta dřina za to stála.

Jenže ačkoliv jeho poslední zakázka je nejlepší přehlídka jeho mistrovského umění, přece jen na ní něco smrdí. Dostanou se k němu informace, které jeho ucho nikdy nemělo slyšet, ale v téhle chvíli je to jediné vodítko, které má. Uprostřed noci se totiž u něj objeví maskování muži, kteří chtějí jediné, jeho život.

Jak jde o akční film s Willem Smithem, věděla jsem hned, že jej musím vidět. Celý film sází právě na onu akci, které je zde opravdu dostatek, vždyť se v prvé řadě jedná o souboj dvou odstřelovačů. A možná právě tohle je úskalí celého filmu, který postrádá hlubší příběh a sází jen na akční scény a napětí.

Jediná hlubší myšlenka je prozrazena vlastně kdekoliv, kam se podíváte, v traileru, v anotaci filmu, všude… V celém filmu není nikterak dál rozvinuta využita a stává se tak jen jakousi záminkou, aby mohl vzniknout tento velkolepý střet, což je škoda. Film tak působí po této stránce odbytě, jako by se ani tvůrcům nechtěly promýšlet další důsledky toho, co se v minulosti rozehrálo, ale nikam dál neposunulo.

Ale nebudu jen negativní, vždyť akční scény měly opravdu nádherné choreografie a byla radost na ně pohledět. Jenže i zde mám menší výtku. To, co mne zamrzelo, byla digitální dodělávka některých úseků. Bylo to notně poznat, postavy a jejich pohyby nebyly vůbec realistické, působilo to zrychleně. Vždy jste přesně mohli určitě, kde končí herecké umění a kde začíná to digitální.

Na druhou stranu pomalejší scény mimo akci, kde se digitálně upravovaly detaily, zejména ve tvářích, byly bravurně zvládnuty. Opravdu mi to až do posledního okamžiku nedošlo, jakým způsobem byly scény provedeny. Překvapilo mne tak, když jsem zjistila, že si vlastně Will Smith v tomhle filmu nezahrál pouze jednu postavu.

Slovo závěrem

Jestli bych tenhle film mohla doporučit? Přiznám se, že jsem jej na velkém plátně v kině nejspíše nemusela vidět, v televizi by to stačilo, ale i tak je to příjemná podívaná. Pokud máte rádi Willa Smithe, tak na snímek neváhejte kouknout, akce si užijete ažaž, jen ten příběh má trošku díry. Prostě taková průměrná podívaná.

Moje hodnocení: 5/10

Pokud chcete naladit na lepší filmy od Willa Smithe, pusťte si radši hororově laděné drama Já, legenda o konci lidstva nebo akční komedii Muži v černém o agentech dohlížejících na mimozemšťany na Zemi. Tato komedie se mimo jiné dočkala nejednoho pokračování.


Blíženec (Gemini Man)
Akční
USA v roce 2019
117 min
Režie: Ang Lee
Scénář: David Benioff, Billy Ray, Darren Lemke
Kamera: Dion Beebe
Hudba: Lorne Balfe
Hrají: Will Smith, Mary Elizabeth Winstead, Clive Owen, Benedict Wong, Douglas Hodge a další

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz