Zoo Ostrava

Když pojedete do zoo, uvítá vás nádherný, nově vystavěný vstupní areál. Není to ale jediná věc, která je v zoologické zahradě nová a nádherné výběhy, stejně tak i lesní stezky jistě zlákají každého milovníka přírody.

Fotografie v článku jsou celkem ze dvou návštěv, protože při každé návštěvě objevíte něco nového, zaskočí vás zajímavá a jedinečná situace. Zoologická zahrada totiž ukrývá přes 300 rozličných druhů zvířat.

Zoo Ostrava: papoušci, průchozí voliéra Zoo Ostrava: Plameňák

Zoo Ostrava: sup Zoo Ostrava Zoo Ostrava: kachna Zoo Ostrava: průchozí voliéra Zoo Ostrava: páv Zoo Ostrava: pávy Zoo Ostrava: Plameňáci

Hned u vchodu upoutají váš pohled nádherní rudí plameňáci, které můžete sledovat přes živý plot. Blízko vchodu je ovšem vícero druhů ptactva a jsou připraveny i průchozí voliéry. Jistě svou návštěvou nezapomeňte poctít i tancujícího papouška kakadu. Jeho dovádění jsem vám zachytila v následujícím videu.

Nádherné jsou ale i novostavby velkých savců, kde jste chráněni a přesto vidíte slony a hrochy bez jakýchkoliv překážejících velkých mříží. Za zmínku určitě stojí zdejší sloní stádo, které slaví úspěch. Nejednou se totiž rozrostlo a nejčerstvější přírůstek jsem vám zachytila na fotografii.

Slůně se většinu času schovávalo za masivní zdí, kde se cítilo v bezpečí, ale když vyšla jeho sloní máma ven, odhodlalo se i ono. Sice to byla chvilka, než se úprkem před pohledem mnoha lidí opět šlo schovat, ale i přesto to byla nádherná podívaná.

V sloním pavilonu si můžete zakoupit památeční pozlacenou minci a není to jediná mince, na kterou v zoo narazíte.

Zoo Ostrava: Sloni Zoo Ostrava: Zebry

Zoo Ostrava: Sloní vodní hrátky Zoo Ostrava: Žirafy Zoo Ostrava: Velbloudi Zoo Ostrava: Daňek mezopotámský  Zoo Ostrava: Tur

Zoo Ostrava: Klaun očkatý Zoo Ostrava: mořské akvárium Zoo Ostrava: Varan Zoo Ostrava: Hulmani

Jistě zaujme i pavilon Čitván, před nímž pobíhají hravé vydry, od kterých nebudete moci odejít. Jejich vodní hrátky jsou tak úžasné. Možná si trošku zadovádíte i na blízkém dětském hřišti. Ale byla by škoda nenahlédnout dovnitř. Kromě nádherných akvárií totiž získáte výhled do veliké ohrady ukrývající medvědy a hulmany vedle sebe pokojně žijící.

V zoo probíhá řada úprav, rekonstrukcí a rozličných nových výstaveb. Naposledy přibyl krásný nový pavilon evoluce, kde je dominantním druhem šimpanz učenlivý. Naleznete zde spoustu poučných informací i kostru tohoto lidoopa a model Lucy, raného hominida australopitéka. Samozřejmě zde naleznete další zvířata, jako jsou opice, ptactvo, ryby, hlodavci či plazi. Někteří se možná lehce ošijí při pohled na rozličné exempláře hmyzu.
Na co se můžete těšit, odhalíte v projektech zoologické zahrady.

Zoo Ostrava: Sloní trénink Zoo Ostrava: pavilon Evoluce, kostra šimpanze

Zoo Ostrava: krmení kůzlete Zoo Ostrava: dětské hřiště u pavilonu Čitván Zoo Ostrava: vláček Zoo Ostrava: Historické sloní a mamutí čelisti a zuby Zoo Ostrava: pavilon Evoluce

Jako každá zoo i ta ostravská nabízí zpestřující program v podobě komentovaného krmení, při kterém se dozvíte něco více o daném živočichovi. Občas to skloubí i s tréninkem, uvidíte zvíře „v akci“. Pokud budete bedlivě plánovat a sledovat plán akcí v zoo, můžete si připravit další netradiční zážitky.

Po zoo se můžete nechat povozit i krásným vláčkem, kdy cena za jízdu je 30 Kč.
Během letních prázdnin je zde navíc možnost sobotní večerní komentované prohlídky, při které budete moci sledovat, jak se chovají noční zvířata ve svém aktivním čase.

Menší plochu zoologické zahrady zabírají klece s nejen exotickými zvířaty. Areál je ovšem rozlehlý, nabízí množství rybníků i lesů a příjemných poučných stezek. Při svých toulkách po loukách či stromy zarostlých plochách narazíte i na pár odpočinkových míst.

Zoo Ostrava: Panda červená Zoo Ostrava

Zoo Ostrava: Lev Zoo Ostrava: Tygr Zoo Ostrava: Vydří koupel Zoo Ostrava: Vydra hrající si s vodou Zoo Ostrava: Vydry, vodní pranice

Zoo je otevřena celoročně, přičemž během letní sezóny je otevřena od 9 do 19 hodin. Během léta si dospělí zaplatí 110 Kč a zlevněné vstupné činí 80 Kč. U areálu zoo jsou velká parkoviště, ale i zastávka MHD. A pejsky nechejte doma, ti zde vítání nejsou.

1 Komentář

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *