Zoo Hodonín

Už se stalo tradicí, že s rodinou vždy o Velikonocích někam vyjedeme a co má paměť sahá do dětství, velmi často jsme navštěvovali zoo v Hodoníně. Rozhodli jsme si výlet po letech opět zopakovat a tak jsme zamířili do této kouzelné zoo.

Jdeme do zoo

Hodonínská zoo je malá, a tak ani její parkoviště nenabízí větší rozměry. Jelikož je právě teď období aprílového počasí, které do zoo mnoho návštěvníků nepřiláká, měli jsme štěstí s parkováním. V létě ovšem bývá těžší nalézt volné místo.
Tato situace se dá ovšem vyřešit vyjížďkou na kole. Zoo poskytuje nemálo stojanů hned u vchodu a na pokladně je možné si zapůjčit řetěz pro zabezpečení bicyklu.

Tak jako vždy, i tentokrát jsme po vstupu do zoo započali prohlídku automaticky v protisměru. Veselé mapky sice doporučují určité procházení zoo, ale je v ní hned několik křižovatek, takže si ji vlastně nějak prošmejdíte, jak uznáte za vhodné sami.

Ale nemusíte se bát, že byste se ztratili! Zoo je na poměrně malé ploše, takže se můžete dlouho kochat, obejít všechna zvířata a stačí vám na to jedno krásné odpoledne. Žádné šlapání do kopce vás nečeká, maximálně po jedněch schodech na vyhlídkovou terasu. I přesto, že je zoo poměrně maličká, naleznete zde až 170 druhů zvířat.

Zoo Hodonín - surikaty Zoo Hodonín - opička

Zoo Hodonín - opička Zoo Hodonín - šimpanz Zoo Hodonín - zebra Zoo Hodonín - lama Zoo Hodonín - kůzlata Zoo Hodonín - kůzle s kozou

Proměna zoo

Zoo se za poslední léta velmi proměnila. Vzpomínám si, jak se kdysi na velké části zoo rozléhaly mokřady s různými druhy ptactva. Postupem času je ovšem nahradily moderní stavby světa šelem a nádherná akvária. Mokřady se velmi změnily, zmenšily a přijaly novou moderní podobu. Můžete zde zahlédnout barevné kačeny či bílého čápa, ale také nádherné plameňáky.

Nahlédněte do podmořského světa plného krásných rybek (třeba právě těch z filmu Hledá se Nemo), ale i nebezpečných predátorů, jako jsou piraně či žraloci. Kočkovité šelmy se před vámi ve svém novém pavilonu nemůžou schovat, takže je můžete krásně fotit jak venku, tak vevnitř. Navíc je u tohoto pavilonu nové občerstvení, kde jsme si moc pochutnali na kuřecích stripsech. S jídlem jsme si sedli na terasu, odkud jsme sledovali zlobivá kůzlata v blízké ohradě.

Zoo Hodonín - rybka, akvárium

Zoo Hodonín - vstupní brána Zoo Hodonín - krmení klokana Zoo Hodonín - leguán Zoo Hodonín - chameleon Zoo Hodonín - želvy Zoo Hodonín - rybka, akvárium Zoo Hodonín - rybka, akvárium

Další aktivity

Nejen na pokladně, ale také uvnitř zoo je možné koupit jídlo speciálně pro zvířata, tedy konkrétně můžete krmit lamy, kozy, ovce a klokany. I my jsme se při naší návštěvě chtěli zapojit do krmení, ale chudáci ovce a kozy byly přikrmené. Naštěstí lamy i klokani (ti malí vedle koz) se nechali krmit z ruky. Lamy jsme si dokonce pohladily, ale očividně na to nebyly zvyklé a trošku se lekly.

V zoo je také velké množství atrakcí pro děti a hlavně velké dětské hřiště, které jistě maminky po dlouhé procházce ocení. Malí lumpové se tady totiž vyřádí, a že těch prolízaček mají na výběr opravdu mnoho.

Jinak pokud sem půjdete trochu později, až bude začínat léto, nezapomeňte se rozhlížet po okolních stromech. Zoo se totiž nalézá uprostřed dubového lesa, ve kterém žije ohrožený roháč obecný, náš největší brouk.

Zoo Hodonín - tygr Zoo Hodonín - lev a lvice

Zoo Hodonín - pes dingo Zoo Hodonín - lev Zoo Hodonín - tygr Zoo Hodonín - ptactvo Zoo Hodonín - čáp Zoo Hodonín - plameňáci

Na shledanou v zoo!

Vstupné je mimo hlavní sezónu levnější, ale i nyní jsou jeho ceny velmi příznivé. Dospělí zaplatí za vstup 90 Kč, děti, studenti a senioři pak 60 Kč. Samozřejmě je dostupné i zvýhodněné rodinné vstupní. Jinak do areálu je zakázáno vstoupit se psy.

Před návštěvou neváhejte nakouknout na stránky zoo, ať si výlet naplánujete na správný den. Probíhají zde komentovaná krmení, ale i různé speciální akce.

1 Komentář

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] v kategorii Nejsympatičtější příspěvek zvítězila Lucie Tomanová: ZOO Hodonín […]

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *