Život po lidech

|0 Komentářenapsala

Jaké by to bylo, kdyby ze Země zmizeli všichni lidé. Kdyby všechny ty své výtvory, funkční systémy a domácí zvířectvo zanechali na pospas přírodní síle? Kolik let by trvalo, než by Země smazala poslední stopy po nás?

Skupina vědců se zaobírá myšlenkou, jaké by to bylo, kdyby všichni lidé z planety Země zmizeli. Co by se stalo, kdybychom zde zanechali své domácí mazlíčky napospas? Měli by šanci proti dravcům v přírodě? A co dobytek čekající v ohradách každý den na nakrmení a napojení.

Život po lidech

Ale co něco dlouhodobějšího. Jak by vypadaly za pár let stavby, ať již řadové domky nebo úchvatné velkolepé konstrukce či pomníky? Ve filmu se ukazují příklady i ze skutečných událostí některých opuštěných míst, kdy zničující nemusí být jen ničivé přírodní katastrofy, ale stačí pouhé rostliny či zvířata pro demolici domu.

Velmi mne zaujal díl zaobírající se možností nastoupení dalšího chytrého tvora. Také aktuálně probíhající projekty pro záchranu rostlin světa nebo digitální podoba DNA vypuštěná do vesmíru.

1. díl – Život po lidech
2. díl – Vzpoura přírody
3. díl – Hlavní město v ohrožení
4. díl – Vzácné kovy
5. díl – Vetřelci
6. díl – Připoutané a pohřbené
7. díl – Mizející města hříchu
8. díl – Ozbrojený a bezbranný
9. díl – Silnice, které nikam nevedou
10. díl – Smrtící vody

Celá série obsahuje 10. dílů, přičemž na jeden díl připadá 45 min. Každý díl plyne postupně, po letech a věnuje se danému tématu a ukazuje, co se rozpadne nejdříve v řádu dnů, poté měsíců, let či století. Zbude tu po nás nějaká zmínka nebo bude připomínka lidí smetena časem?

Hodnocení

IMDb: 7,7/10

CSFD: 72 %

Závěrečné shrnutí

Život po lidech (Life After People)
Dokumentární, sci-fi
10 dílů o délce 45 min
USA, 2009

Obrázky převzaty z databáze filmů csfd.cz.

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *