Zima mrtvých: Dokážete přežít ve světě plném zombie?

|2 Komentářenapsala

Do češtiny se překládá další stolní hra, a jelikož zombíků není nikdy dost a ovládli již filmy, počítačové hry i knihy, nyní se mohou fanoušci hororové tématiky dočkat i zpracování apokalyptického světa do stolní hry.

Hra Zima mrtvých, v originálním znění Dead of winter: A crossroads Game, je hra na přeživší. Zemi zaplavily chodící mrtvoly, které jsou pro ty živé velmi nebezpečné. A tak je na menší kolonii a zdejší skupince lidí, aby v tomto světě zvládla přežít díky kooperaci. Ovšem kromě týmové práce a snahy o přežití má navíc každý hráč svůj vlastní úkol, bez kterého nemůže hru vyhrát.

Společenská stolní hra Zima mrtvých, Dead of winter: A crossroads Game

Každý hráč do hry vstupuje s postavou, kterou si vybírá na počátku hru. Hra je hratelná skupinu 2-5 hráčů (nejlépe ovšem ve 4 hráčích) od 12 let. Principem hry je nejen přežít, najít jídlo a další potřeby, ale také přestát krize v kolonii a udržet dobrou morálku.
Jednu hru si můžete užívat přibližně 100 minut.

Ačkoliv je primárním cílem hry přežít a splnit společný úkol, výhru může také ovlivnit splnění či nesplnění osobního úkolu. Ten je tajný, pro každého hráče jiný a může být i proti zájmům skupiny. Může se tak stát, že vyhrají nebo prohrají všichni, ale právě díky individuálním úkolům mohou vyhrát i jen někteří.

Společenská stolní hra Zima mrtvých, Dead of winter: A crossroads Game

V aktuální době existují k této hře již dvě rozšíření, prozatím můžete sehnat v anglickém jazyce a to Dead of Winter: Kodiak Colby a Dead of Winter: Lucky Luke Smith.
Tak uvidíme, jak bude u nás základní hra populární a snad se dočkáme překladu i těchto rozšíření.

Ha stojí v zahraničí orientačně $59.95, tak uvidíme, v jaké finanční rovině bude hra zavedena u nás. Prozatím je uvedena přibližná částka 1200 Kč, ale ta se může změnit vzhledem ke kurzu. A kdy se jí dočkáme? Společnost Mindok prozradila, že ji chystá uvést na náš trh v průběhu podzimu letošního roku.

Společenská stolní hra Zima mrtvých, Dead of winter: A crossroads Game

Společenská stolní hra Zima mrtvých, Dead of winter: A crossroads Game Společenská stolní hra Zima mrtvých, Dead of winter: A crossroads Game

Diskuze
Máte rádi kooperační hry?
Jak na vás hra působí? Těšíte se na ni?

Fotografie převzaty z plaidhatgames.com a facebook.com/hry.mindok.

2 Komentáře
  • Dragell
   Dragell says:

   Naprosto souhlasím, hra je zajímavá, ale tak nějak doufám, že se ještě cena pohne, nejlépe směrem dolů. Jenže ono bohužel rozsáhlejší hry takhle stojí.

   Odpovědět

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *